Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

ivan_drago

Jak mám rád Clinta tak tohle sem nedokoukal. Možná sem na tenhle film ještě mladej (24), ale mně ničím neoslovil a opravdu se neuvěřitelně táhne. Pro mě prostě nuda jak v Brně. Nevím, zkusím se na to kouknout ještě jednou, až budu starší, ale pochybuju, že by mě to někdy oslovilo. ()

Tyny

Když jsem si film chtěla pustit poprvé, i přes výborné hodnocení jsem od snímku nic nečekala, nevím proč. Myslela jsem si, že to bude zase nějaká fraška, jelikož se mi několikrát stalo, že jsem se podívala na skvěle hodnocený film, který nestál za nic. Ale tady hrál Clint Eastwood, tak už jen proto jsem se přemluvila, že se na Madisonské mosty podívám. Doteď lituji, že jsem to shlédnutí tak zdržovala. Film patří mezi mé nejoblíbenější filmy už svou podstatou, že je tam všechno tak nezávislé a člověk si myslí, že vše dopadne skvěle až na ten záběr. Clint Eastwood a Meryl Streep moc dobře věděli co dělají, když se pouštěli do natáčení. Je vidět, že jim tato role strašně skvěle padla a nedovedu si představit nikoho jiného v jejich roli, jsou prostě oba nenahraditelný. "Nechci tě potřebovat, protože tě nemohu mít." "K posedlosti není potřeba důvod. Proto je to posedlost." ()

Mirokukii

To se podívejme. Drsňák skloboukem má romantické srdce. Opět stojí na obou stranách kamery, a za filmovou partnerku má, tu z hereček snad nejpovolanější. Fantastické herecké výkony a snímek plný citů a lásky jednoho člověka k druhému. Jemný a krásný film v mistrovské režii, který nic nepředstírá. PS: Takhle dramatickou a emotivní čekačku na semaforu jsem ještě nezažil. ()

skrblik007

Strhující a srdcetrhající minimalistické drama s jasně patrným Clintovým rukopisem. Co je obdivuhodné, že Eastwood dokáže roztáhnout tak banální zápletku do tak velkorysé stopáže, a ono to neztrácí hutnou, drásavou atmosféru ani na okamžik. ()

Sfinkter

Madisonské mosty mají totožný efekt jako akční filmy z 90. let - jsou líbivé, v jádru poctivé, ale absolutně naivní. ()

danoo

Môj najobľúbenejší film o žene v domácnosti. M. Streepová tu prakticky prežije svoj život za 4 dni vďaka, ktorým má silu čeliť hektickosti jej ďalšieho života. ()

MiCM

Krásný film. Životní osudy lidí jsou různé a bohužel není nic výjimečného žít jinak než jsme si představovali.. ()

lennyd

Když Carolyn a Michael řeší děditství po své matce, překvapí je matčino přání, že si nepřeje být pohřbena ale rozprášena z Rosemanova mostu, stejně jako - pro ně neznámý - reportér National Geographics, Robert Kincaid. Když ale naleznou matčiny deníky a začtou se do nich, začínají matčino poslední přání chápat ... Na tomto filmu mne překvapuje několik věcí - 1) Ač Clint Eastwood velmi rád točí filmy se svým nejoblíbenějším hrdinou v hlavní roli (sama sebou), a ani tady si nenechal hlavní roli ujít, vůbec se nezaměřuje na sebe, ale hlavně na vztah s hlavní hrdinkou a její citové probuzení. 2) Nedávno jsem shlédl Ďábel nosí Pradu, a to, jak diametrálně se liší role Meryl Streepové tam a v Madisonských mostech je k neuvěření. Chvilkama jsem přemýšlel, jestli je to opravdu jedna a ta samá herečka. Jak dokonale sehrála usedlou paničku - wow. A za 3) - ač má film přes dvě hodiny, a vcelku se v něm nic neděje - stejně z něj čiší taková pohoda a romantika - v Eastwoodových filmech taky docela neobvyklé... ()

rockwoman

"Staré sny, byly dobré sny. Sice mi nevyšly, ale mám je rád." ...Miluju Madisonské mosty a závidím Meryl, že si mohla nejen zatančit s Clintem. :-) ()

progression

Čtyři dny v životě člověka - zdánlivě strašně krátký čas. Pro ústřední dvojici tohoto filmu to byly čtyři dny, kdy se toho událo tolik, že už nikdy nezapomněli. Fantastická Meryl Streep v roli zdánlivě obyčejné ženy a neméně výborný Clint Eastwood v roli fotografa-cestovatele. Strhující romantické drama, které mne dostalo hned při prvním shlédnutí (a tahle lahůdka mi hned zapadla do mých absolutních "srdcovek" - samozřejmě také kvůli hercům, kteří patří mezi mé nejoblíbenější). Nádherná hudba, která mi zněla v uších ještě dlouho po skončení filmu i ty originální mosty. Na závěrečnou "dešťovou" scénu asi nikdy v životě nezapomenu. No vlastně si ji Clint ušil na míru (i když na velký význam kličky u auta určitě také dbal, abych mu nekřivdil). Když jsem na konec filmu s odstupem vzpomínal, myslím si, že Francesca měla v závěru pravdu. Možná by jim to vyšlo, ale i kdyby ano, ty čtyři dny by ve všedním životě pomalu vybledly. A scénárista (resp. autor knižní předlohy) by přišel o pointu. ()

dANo

Nadpriemerne sa dajú hodnotiť iba herecké výkony Eastwooda a Streepovej, ináč je to priemerný romantický "doják" pre starších... ()

Andreas83

Film který má jednoduchý děj ale velký příběh. Celé je to jakoby natočeno z pohledu Meryl Streep a to dodává filmu nepředvídatelnost. Clint Eastwood nezklamal jako herec ani režisér a Meryl Streep je ještě o něco výš. Film není zrovna můj šálek kávy ale ani jednou jsem se nenudil a ani se mě netáhl. ()

JohnSmith

Eastwood jako režisér překvapil. Překvapil i jako herec, ale nějak mi prostě nesedí do romantického filmu. Dá se říct, že je to spíš nevšední romanťárna, není o mladých lidech ale o starších a rozhodně nekončí happyendem. ()

hroubek

Clinta Eastwooda znám v poleze drsný poldy a malomluvného hrdiny, ale ne jako romatického hrdinu.A není vůbec špatný zvláště, když má naproti sobě někoho, jako je Meryl Streep.Film nikam nezpěchá a trochu se táhne, ale to je mistrovský tah před dokonalým finálem, kde jsem málem uronil slzu.Velmi pěkná romantika s Eastwoodem. ()

lucascus

V poslední době začínám být nějak přespříliš sentimentální, ale v případě tohoto filmu se ani nedalo jinak. Meryl Streep dostala od Pána Boha hereckého umu tolik, že na některé herce se moc nedostalo (ale i tak pořád zůstávají určité role v telenovelách a amerických "rádoby" komediích). Meryl je herečka, která překypuje civilním herectvím, která hraje ne pouze svou chůzí, dikcí, mluvou a mimikou, ale hraje každým kousíčkem svého těla. Ne, hraje není to správné slovo, ona se svou rolí žije. Dokáže navodit takovou atmosféru, že s ní souzníte, rozumíte jejímu konání, chápete ji, i když jinému byste stejné chování neodpustili. Meryl navodí pocit běžného, normálního hraní, a přece v té normálnosti je tolik profesionality, kterou byste jinde marně hledali. Když koukáte na její hraní, jako by seděla mezi vámi, jako by si s vámi povídala, smála se s vámi, a všechno je pořád tak přirozené. Je téměř nepochopitelné, že stejná žena dokáže zahrát i necitlivou, namyšlenou mrchu, pouze do sebe zahleděnou (viz např. Ďábel nosí Pradu) a přesto ji hraje se stejným sebevědomím a stejnou profesionalitou. Je jedno v čem hraje, scénář může být i špatný (což není případ tohoto filmu, ale např. Mamma Mia), ovšem její herectví je pořád stejně dokonalé. V Clintu Eastwoodovi dostala partnera rovnocenného jejímu talentu. A téma lásky Romea a Júlie na konci listopadu musí vzít za srdce každého, i takovou skálu jako jsem já (nebo že bych opravdu nebyl ve své kůži?). Dilema zůstat/odejít, začít znova/pokračovat ve stereotypu, riskovat/žít v pohodlí musel řešit alespoň jednou každý z nás. Ať už se rozhodneme pro jakoukoliv variantu, je důležite z každé možnosti vzpomínat jen na to dobré - a to je to, co mi dal tento film. A čtyři dny lásky se můžou někdy znamenat více než celý zbytek života. ()

Timak

Když jsem viděl Clinta, v jaký je kondici, tak jsem si říkal, jestli to je špatný vtip nebo co. Ale pravda je, že to zahrál vážně skvěle a věřil jsem mu každé slovo. Ovšem kdo zaslouží největší pochvalu je Meryl. To je tak skvělá herečka, že člověk by ani nevěřil, kolik má talentu. Film mě úplně celého vtáhnul do děje a já prostě nechtěl, aby to skončilo, tak jak to skončit vlastně muselo už od začátku. A možná právě proto mě ten konec vůbec nebavil. Bylo to tak strašně natahované až hrůza. Posledních 10 minut jsem doslova protrpěl. ()

fabecc1222

Asi jsem ještě prostě nedokázal dospět do životní fáze, kdy dokážu plně takový film ocenit. Vidím kvalitní herecké výkony i fungující, ikdyž vesměs jednoduchý námět s jasně nalajnovanou dějovou linkou, ale prostě mě to nedokáže plně pohltit. ()