Dánská dívka

• Německo

Dánske dievča

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Belgie / USA / Dánsko / Německo, 2015, 119 min

Toto je pro mě mnohem zajímavější snímek, než většina těch, kterým se dostalo nominací za nejlepší film. Téma je zajímavé (i když nebudu předstírat, že tomu nějak zvlášť rozumím), natočené to taky bylo dobře, mělo to dvě hodiny a já se za tu dobu nestihla nudit ani jednou. A z celého filmu pak byli nejlepší herecké výkony. Jak Eddie tak Alicia hráli přirozeně a naprosto skvěle (přála bych jim toho Oscara oběma, ale snad alespoň jeden nominaci promění). 4*(22.2.2016)

Chvíľu trvá zmieriť sa s tým, že väčšina žien je krajšia ako ja a potom príde Eddie Redmayne a tiež je krajšia žena ako ja. (Lumiere - 6.3.2016)(17.4.2016)

• jhrasko

GÝČ. Vyžehlené, učesané, vo všetkej farebnosti čiernobiele. Ako mať pred sebou najlepšiu možnú knižku a pritom si listovať časopismi...(4.2.2016)

Jestli je Eddie heterosexuál, hluboce se před ním skláním. Nic to ale nemění na tom, že je pro mě nejméně přijatelný herec součanosti, v Bídnících jsem jej proklel. Vikander tu namaskovali jak starou čarodějnici, kudrnaté vlasy má ve dvaceti letech skoro bílé, zestárli jí asi o půlstoletí, sice se svlékne, ale hubenější už asi být nemůže a to se musí zákonitě projevit i na její ženskosti. Obecně těžko snáším takto choulostivá témata, neulítávám na filmech kde se chlapi převlékají za ženské, ale tady tu artovost ocením. Líbila se kamera, výprava, scenérie. Lidí co muset tohle řešit, je mi líto. Líbili se mi Amber Heard a Matthias Schoenaerts.(14.5.2016)

Tématem pro mnohé nesnesitelné až odporné, ale ve výsledku poutavé a výborně zahrané drama o mladíkovi, který se postupně stává dívkou.(3.5.2016)