Dánská dívka

• Německo

Dánske dievča

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Belgie / USA / Dánsko / Německo, 2015, 119 min

Chvíľu trvá zmieriť sa s tým, že väčšina žien je krajšia ako ja a potom príde Eddie Redmayne a tiež je krajšia žena ako ja. (Lumiere - 6.3.2016)(17.4.2016)

Nedá se říct, že by se mi film líbil, což ale nebyl jeho účel. Co ale je účelem všech filmů, je vyvolat v divákovi emoce, a to se Dánské dívce povedlo na jedničku. Odpor k Redmaynovi a obrovskou lítost Alicia Vikander jsem cítil nejintenzivněji. Takovou lásku už asi neuvidím... Obě role zahrané na jedničku a až bude celý svět brečet, že Leonardo zase dostal hovno a nějaká transka zlatou sošku (Leto, Redmayne), doporučuju pustit si tenhle film a srovnat Dicapriovo plazení se a chroptění v lese (jakkoli přesvědčivé, náročné, nebezpečné a extrémní) s tímhle Výkonem s Velkým V Eddieho Redmayna, který je mi jinak hodně proti srsti, a už u Hawkinga jsem si řikal, že s tim klukem neni něco v pořádku. Film se moc povedl.(1.2.2016)

Výborně zahraný film na téma transsexuality, navíc s krásnou hudbou Alexandra Desplata. Eddie je neuvěřitelný herec - zatím jsem ho neviděla v roli, ve které by nepůsobil 100% důvěryhodně. Tohle se mu taky moc povedlo. Čišela z toho ta velká touha - touha po autentičnosti, touha po tom stát se tím, čím se cítíme být. ~(4,3)~(1.2.2016)

Ak beriem do úvahy všetky okolnosti, zvyklosti a napokon spoločnosť vtedajšieho sveta ( 1926-1931 ), a mám uveriť celému životnému príbehu hlavnej postavy, tak svet spred 90-tich rokov bol rovnaký ako ten náš... To len na okraj. Samotný film je natočený profesionálne presne, s dostatočným citom pre danú tému, dokonca by som videl aj určitú dávku poetiky. Herecké výkony sú však to najlepšie a platí to o oboch manželoch ( Eddie Redmayne a Alicia Vikander ).(4.1.2016)

Chlapík v úlohe Lilly bol tak presvedčivý, že by som mu v pohode dal francuzáka aj ja!(6.1.2016)