poster

Dánská dívka

 • Velká Británie

  The Danish Girl

 • USA

  The Danish Girl

 • Dánsko

  Den Danske pige

 • Německo

  The Danish Girl

 • Slovensko

  Dánske dievča

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Belgie / USA / Dánsko / Německo, 2015, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sochoking
  ****

  Chlapík v úlohe Lilly bol tak presvedčivý, že by som mu v pohode dal francuzáka aj ja!(6.1.2016)

 • heyda
  ***

  Herecký koncert dua Redmayne a Vikanderová, k tomu překrásné kulisy Kodaně, Drážďan a Paříže, příjemná hudba Desplata a příběh, který je určen spíše ženskému publiku, ale i já jsem si film celkem užil. Akorát mi vadila zbytečně dlouhá stopáž a minimum zvratů, které by udržily dramatickou rovinu. Je to film pro melancholiky. 65%(6.7.2016)

 • Allien.9
  *****

  Tak napodruhé už jsem neměla problém vůbec s ničím. Film začne, ubíhá a když skončí, máte pocit, že jste nebyli na filmu, ale na hudební symfonii. "Dánská dívka" není "ten film o změně pohlaví", je to především dojemný a inspirativní příběh o lásce a porozumění (Gerta), o přátelství a podpoře (Hans, Henrik) a o síle a odvaze (Einar). A je to také snímek, který (teď už) bez sebemenšího zaváhání okamžitě přidávám mezi svá top dramata. Nejen kvůli tématu, jež je 100% trefou do mého vkusu, ale také kvůli hereckým výkonům, Desplatově hudbě a citlivosti, s jakou je divákovi předkládán. "God made me a woman. The doctor is healing me of the sickness that was my disguise..." Proč tak jednoduchou věc ještě stále někdo nechápe???:-/ Jinak klobouk dolů ohledně atmosféry na projekci, lepší než na promítání v rámci Mezipater.;-)(1.2.2016)

 • Xeelee
  ****

  Zfilmovaná kniha podle neskutečných událostí s pár skutečnými postavami. Prakticky všechno bylo jinak a to nejzajímavější ve filmu (a nejspíš i v knize) chybí. Každopádně nádherně komponované scény jsou pastvou pro oči a herecké ztvárnění Einara s Gerdou je bravurní. I před tím, než jsem si o Lili Elbe zjistil něco víc, mě mrzelo, že ve filmu naprosto chybí zasazení transgender (ale i gay) problematiky do dobových souvislostí (stejně tak vnímání psychických poruch), a děj se točí jen kolem smyšlených vztahů několika osob, z nichž ne všechny skutečně žily.(3.2.2016)

 • novoten
  ***

  Pozici jasného favorita Hooper neustál. Po veskrze přístupné Králově řeči a všemi emocemi přetékajících Bídnících vypráví další příběh člověka, k jehož pochopení je zapotřebí vstřícný krok. Tentokrát ale naráží, protože ho vypráví až příliš polopaticky. Chybí mu lehkost a hlavně moment překvapení, protože každý dějový zvrat je vidět dlouho dopředu. Často to nevadí, protože Alicia hraje jako o život a Eddie (byť opět snad až příliš specifický a téměř rušivý) fascinuje každým gestem. Jako celek na mě ale tahle Dívka mluví jazykem, kterým mi nic nového nesdělí.(3.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace