Michael Harding (Penn Badgley) se vrací z vojenské školy domů, kde na něj k jeho údivu čeká šťastně zamilovaná matka (Sela Ward) a s ní i její nový přítel. Jmenuje se David (Dylan Walsh) a s Michaelem se tak trochu znají. Postupem času začíná mít Michael z nového přehnaně ochotného obyvatele domu stále podivnější pocit. Je opravdu tak dokonalý, jak ho vidí matka, nebo snad skrývá i svou temnější tvář? (oficiální text distributora)

klukluka

Nezvratný osud. Kdyby je nevyzabíjel David, tak by je stejně zabil ten ztrouchnivělej barák. Jedna z těch dvou pecek je za tu nádhernou nestydu Amber. ()

zbysik

Lepší než originál. Myslím, že to mohu docela objektivně posoudit, protože originál jsem viděl jenom před několika týdny. Film docela úspěšně navozuje pocit napětí a atmosféra kolem poloviny filmu je slušná. Nejvíce tomu napomáhá docela šťastná volba herce našeho otčíma. Dylan Walsh (českému divákovi dobře známý jako plastický chirurg ze seriálu Plastická chirurgie s.r.o.) funguje skrze ne úplně nejhorší scénář obstojně. Některé, možná až příliš rychlé přesuny našeho otčíma si ale režisér odpustit mohl. Na typický konec podobných, méně ambiciózních hororových projektů jsem již zvyklý. Postavy dvou mladých hlavních hrdinů neoddiskutovatelně zpřístupňují film dnešním teenagerům. ()

Holina

Milionkrát omleté téma, ale tentokrát tak nějak kvalitněji. Má to dynamiku, má to napětí, dokonce i ten Dylan Walsh, kterého jinak moc nemusím, tady sedí jak prdel na hrnec. Dobrý relax, může být... ()

vorenus

Na to, že to má na triku rejža plastické chirurgie mě to přišlo málo brutální.A zařazení do škatulky horor, tak to vůbec, jde o normální thriller.Je škoda, že do toho tvůrci nedali trochu víc.Když jsou karty odhaleny hned na začátku, tak člověk čeká solidní vyvrcholení, ale to nepřišlo.Přesto se jedná o pohodovej snímek u kterého se člověk nenudí. ()

kery-

Nevim jestli je to pořád tím, že Disturbia mě hodně oslovila, ale tohle mi prostě nic moc neřeklo..Atmosféry mi naopak (narozdíl od zdejších) přijde hodně pomálu, taky škoda že už od prvních nájezdů kamery je jasné k čemu to povede. Díky tomu atmosféra vydrží zhruba tak prvních 15 vteřin snímku. Co mi ale vadilo nejvíc byly neuvěřitelné stupidity v příběhu - pokud to shrnu, tak 3 vraždy, vše ho usvědčuje, ale stejně si dál vesele pobíhá okolo. Jediné co ušlo bylo ústřední duo a Amber Heard bych i nadále š*kal. Slabší 2*, 60% nepochopím... ()

Corpsegrinder

První cca 3 minuty jsou zajímavější než zbytek filmu, což je docela smutný. Jediná věc co mě zaráží je celková blbost toho filmu, např. seznámení záporáka s rodinou v supermarketu je naprosto debilní a neuvěřitelný a na mě někdo takhle promluvit při nákupu pravděpodobně nasednu do košíku a rychle ujedu. ()

lucijelucije

Ale zase tak moc "sračkojidní" to nebylo. Klasicky průměrný thriller. Nebylo tady nic překvapujícího, nic vrcholného, vcelku předvidatelný závěr, ale na druhou stranu mi tady nic zase tak zásadního nevadilo. Naprostá průměrná režie, průměrní herci, průměrný příběh. Vcelku nemám ani co dodat. Rozhodně mi to náladu nezkazilo. Ovšem pravda je, že tato adaptace původního Otčíma nepředčila. ()

Matros

Vcelku průměrný thriller s hororovými prvky. Herci hrají obstojně, nikdo nijak nevybočuje. Typické stupňování strachu a paniky zanikne ve zcela očekávaném finále s nesmrtelným záporákem. Celkem dobrá volba pro nudný večer. / Po shlédnutí originálu z roku 1987 zjišťuji, že jde o zbytečný (téměř jako vždy) remake. Originál je trochu slabší co se týče dějové stránky, ale za to má ďábelského Terryho O´Quinna v roli otčíma. ()

kritiklon

Obstojný hororový Remake. Originál zatím neznám ale co do kvality tak jde o čistě průměrný horor s ucházející atmosférou který ale příliš neděsí. Tento film je špatný horor ale docela kvalitní thriller, to jo! Děj a konec je ale předvídatelný až to bolí. Zato ústřední postava otčíma je zvládnutá slušně. 3* za 63% ()

Domec

Celkem povedeny, neni v tom nic novyho, ale herci zahrali vyborne hlavne teda Dylan Walsh v roli "taticka". Pobavi, neurazi, film plni svuj ucel dokonale. Jen skoda, ze konec nebyl lip zpracovan. Slabsi 4* ()

kristynca

Dávám jednu, páč jsem do toho filmu investovala třicetdevět kaček v Levných Knihách, takže alespoň tuhle hodnotu to jako má. Mě normálně dokáže bez velkých efektů vystrašit i reklama na kečup, ale toto... Jediné leknutí zapříčinila podezřele se naklánějící lahvička laku na nehty. Njn, jsem si u toho lákla i nehty. ()

Ronaldo79

Po výborném začátku, který navnadil a příjemně upozornil, že by Stepfather mohl být zajímavou rodinnou vybíjenou, jsem byl po skončení docela zklamán. Určitě to nebylo formou nebo výběrem herců, protože v jejich obsazení měl rejža štastnou ruku, ikdyž o hereckém nadání Amber Heard by se dalo polemizovat. Příběh ničím nepřekvapí, ono taky čím by měl. Role otčíma se zhostil Dylan Walsh a zahrál přesvědčivě, nenechá se nachytat a tím i prozradit, čím doopravdy je, ale několikrát mi přišlo, že má snad teleport, třeba při scéně s mobilem. Největšími negativy zustávají Amber Heard, která snad pokaždý hraje to stejný a samozřejmě neuspokujující konec, kde jsem čekal masakr, který se nekonal a já si tak přál, aby David trochu redukoval počet rodinných příslušníků. ()

Flopik

Celkom dobrý thriller , chvíľu som aj bol v napätí samozrejme bolo to predvídateľné ale aj tak. Sympatický herci no až na samotného otčima. Koniec pomerne odfláknutý neviem čakal som niečo dramatické , neviem proste niečo viac preto za dej dávam 3* a 59%. ()

KOZEL84

Stačí se podívat tady na ty hodnocení,které říkají že je to skoro jasně typický 3-hvězdičkový film.Sice hromada klišé a je vcelku jasné,jak se bude co dít,ale jak už tu někdo napsal nebyla to ztráta času.Prostě to nebyla nuda.Herci sympatičtí a Walsh v roli psychouše byl super.Sice ne tak jako Amber Heard v plavkách :-) ale supr.Hlavně už mám celkem dost všech těch omaskovaných kreténů s pilama,hákama,klíčema na kola atd.''Pohodka'' na jedno zkouknutí. ()