Michael Harding (Penn Badgley) se vrací z vojenské školy domů, kde na něj k jeho údivu čeká šťastně zamilovaná matka (Sela Ward) a s ní i její nový přítel. Jmenuje se David (Dylan Walsh) a s Michaelem se tak trochu znají. Postupem času začíná mít Michael z nového přehnaně ochotného obyvatele domu stále podivnější pocit. Je opravdu tak dokonalý, jak ho vidí matka, nebo snad skrývá i svou temnější tvář? (oficiální text distributora)

Danny F.

Dějově dobře situovaný thriller s rafinovaným psychopatem. Nevím ale film mě nijak nezaujal, je takový neslaný nemastný, přízemní a nezajímavý. Napětí se ztratilo a působí jako levný 'B' film. 45% ()

VanTom

Nejedná se o takové primitivní hororové béčko, jak jsem čekal, naopak snaživě buduje konflikt a Dylan Walsh je povedený psychopat (s originálem ovšem porovnávat nemohu). Jenže tuto informaci zná divák od samého začátku, čili psychologické propracovávání neshod s nevlastním synem, jehož podezření popravdě stojí celkem na vodě, ve výsledku jen zdlouhavě oddaluje nevyhnutelnou konfrontaci. ()

lykan9

Jako dítě jsem viděl verzi z 80´ let a bavila mě. I tato nová verze Otčíma není špatná. Moc se mi líbil výkon Dylana Walshe. Sedla mu totiž každá pozice, ať už ta milá nebo zlá. Třešničkou na dortu byla Amber Heard, byla doslova ozdobou filmu. Napětí tu nechybělo a přesto, že je film neuzavřený (jinak to ani nešlo, jen škoda, že nevzniklo pokračování), tak celek je dobře odvedeným thrillerem. ()

Ichabod

Celkem rutinní záležitost, ale skoro příkladově provedená. Možná by film dostalo do vyšších čísel, kdyby otčím trochu méně ulítával, když se mu podaří tahat za nos půl roku celou rodinu a pak najednou dělá "školácké" chyby. Jinak v pohodě film, s dobře funkční rodinkou díky které atmosféra funguje. 5/10 ()

Guzo

Vcelku příjemný thriller, který ničím nepřekvapí, ale na druhou stranu to od něj asi ani nikdo nečekal. Pokud vím, jedná se o remake, bohužel (nebo bohudík?) nemohu srovnávat, ale třeba to v brzké době napravím.. ()

zolo23

Vždy je ťažké urobiť remake kultového filmu akým Otčim určite bol, ale Nelsonovi McCormickovi sa to celkom slušne podarilo. Dylanovi Walshovi táto úloha naozaj sadla a niekedy som mal aj ja z neho zimomriavky. Keby nešlo o remake tak dám kľudne 4 hviezdy. ()

jenik71

Otčím se nenápadně rozjíždí a jak ubíhají minuty, v rodině se stupňuje napětí a houstne atmosféra. Takového tatíka by doma asi nikdo s nadšením zrovna nepřivítal. Ještě že ten synek je takový podezíravý ... Já mám tyhle typy filmů docela rád. Mě to přišlo povedené, Dylan Walsh je jako chladnokrevný otčím výborný, je to dostatečně napínavé a i když se dá konec lehce vytušit, já dávám prostě za čtyři. ()

Soweek

3,5. Lehce nadprůměrný thriller, který rozhodně nenudí, přes to všechno se ale odebírá do typických béčkových klišé, které ho srážejí dolu. Dylan rozhodně překvapil a dokázal, že i seriáloví herci dokážou zahrát celovečeráky. ()

bloodvomit

Neuvěřitelná hora klišé celkem precizně natočená, ale celkem mi uniká smysl točit takovej snímek. Přidaná hodnota veškerá žádná, pořádná řež taky chybí, proste slabota. ()

civrss

Ani nevím čím začít. Jestli mi víc vadil celý naprosto stupidní námět, nebo kompletně celý způsob vyprávění filmového příběhu. Když bych to vzal od začátku, film je absolutně zbytečný a po jeho shlédnutí budete mít pocit, že jste se dívali na totální kokotinu. Nepřeberné množství stupidit, které se během sledování objeví a které vám budou bít do očí, tak těch tam je fakt mraky. Mluvit o nějakých hereckých výkonech taky nemá zrovna smysl, otčím v podání bůhvíkoho má celou dobu stejně stupidní výraz ve ksichtu, že by nenahnal strach ani Racochejlovi. Celé je to tak předvídatelné, že když si pustíte posledních 10minut, úplně by vám to stačilo, protože tam bude závěrečná nereálná bitka a pak konec. Závěrečná scéna je ukázkovým příkladem, jak by to přesně být nemělo. Záporák se "náhodně" vytratí a hned začně někde jinde úplně nanovo. Celý motiv mi uniká. Závěrem - krávovina nehodná sledování. ()

sedm.1

K mému nemalému překvapení poměrně šlapající a funkční thriller a je úplně jedno, že jde o remake. Naopak bych řekl, že právě nová verze tu původní o dost převyšuje a to prakticky ve všech směrech. A překvapilo mě to o to víc, že režisérem je packal jménem Nelson McCormick, který se už o jeden remake pokusil (Prom Night) a pokus to byl vážně otřesný. Tady ale došlo k výraznému kvalitativnímu tvůrčímu posunu, čímž mohu s potěšením konstatovat, že Otčím z roku 2009 je skutečně působivou podívanou, bez nějakých velkých chyb. Zápletku tedy nějak moc opěvovat samozřejmě nemohu, ta je prostinká a nenápaditá, co ale opěvovat už mohu, je určitě její opravdu svižný spád, vážně působivá mrazivá atmosféra a po celou dobu skutečně funkční napětí a to není obyčejné béčko vůbec málo. A navíc Otčím disponuje i parádním obsazením, v čele s krásnou Amber Heard, ovšem největším esem celého filmu je Dylan Walsh, který je v roli otčíma doslova strhující a jde z něj vážně strach. To vše z nového Otčíma dělá zkrátka opravdu slušný thriller, který sice nešokuje, který neoplývá všemožnými zvraty, který není vůbec originální či jakkoliv výjimečný, ale svým zpracováním fakt jednoduše převyšuje většinu podobně laděné produkce. Prostě hodně milé překvapení! ()

herr_carter

Dylan Walsh dosáhl svého hereckého potenciálu v plastické chirurgii v.o.s, těžko říct, čím si všechny ty kačeny, které pak zpětně (ty co přežily) litovaly, že si ho nakvartýrovaly do baráku, získal. Je to téměř stejně nepochopitelné, jako předchozí věta ! Nicméně je to takový ten typ filmu, ze kterého prýští béčkovina všemi póry, ale i tak je to napínavé od začátku až do konce. Ještěže byl dospívající synátor jediný při smyslech a stepfátra včas téměř odstranil a zachránil zbytek naivního ansámblu..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Han22

Další z rodinných thrilerů, který opět nepřináší nic nového. Narozdíl od remaku Prom Night to není taková katastrofa, režisér se pochlapil a nastudoval si, jak má takový thriler/horor vypadat. Základy jako příběh a herecké výkony jsou v pořádku, ale na nich stojí vetchá konstrukce všech možných i nemožných klišé - osamělá žena, laskavý a hodný chlápek, který je ve skutečnosti psychopat a rebelanský synek, který mu nevěří a který má nádhernou, chápající a podporující přítelkyni. Tuna rodinných klišé, uspávací tempo, otravní šťouralové co jsou postupně odklízeni nenápaditými vraždami a klasické finále. Přes všechny výtky se to sledovat dalo, jen už jsem něco podobnýho viděl snad stokrát. ()

darwin

Jak moc může být strašidelný horor, když už od traileru víte kdo je vrah a o co mu celý film půjde? Odpověď zní - nijak. The Stepfather je tak poměrně slušným, avšak zcela předvídatelným hororem se všemi očekávanými klišé. Pár lekaček je však na dobrý hororový film zatraceně málo. ()

Wicky

Od tohohle filmu jsem moc nečekal a bylo to celkem překvapující..Otčím byl dobrej,hlavní hrdina a jeho holka v bazénu super.Akorát mi vadil krátkej napínavej konec..60% ()

KoRner

Chvalabohu som originál nevidel a tak som bol aspoň zvedavý kedy tie úplne tupé postavy zistia, čo je ich nová známosť zač. To by bol aký raj pre sériových vrahov ak by sme boli všetci takýto sprostí! A keď už prajem smrť aj postave s telom Amber Heard, ktorá tak polovicu filmu odohrá v bikinách či spodnom prádle niečo s filmom proste už musí byť zle... ()