Taxík

(pořad)
Soutěžní / Rodinný
Česko, 2008, 28 min

Účinkují:

Aleš Háma (moderátor), Monika Absolonová (moderátor), Tomáš Matonoha (moderátor), Vojtěch Kotek, Tereza Kerndlová, Pavel Zuna

V pořadu Taxík nastoupí nic netušící lidé do zdánlivě obyčejného taxíku a najednou zjistí, že jsou v televizním pořadu! Při jízdě mají možnost odpovídat na moderátorovy otázky a vyhrávat hotové peníze. Jsou-li úspěšní, tak na závěr cesty dostanou svoji výhru. Pokud ale zodpoví špatně příliš mnoho otázek, jsou z taxíku vysazeni, a to kdekoliv! Taxík je prostě jediné taxi, které vám zaplatí! (Česká televize)

dj_kure

Originální nápad a Háma je celkem pohodář. Když stíhám a nezapomenu rozhodně se kouknu raději než na ulici. 80% ()

kyrtab

Tak opět, v televizi zaměstnávají jeden druh lidí, kteří vykazují činnost, i když není žádoucí. Aleš Háma to vede naprosto v pohodě a dělá z toho odpočinkový tříhvězdičkový pořad. Fungovalo to a proto zřejmě byla potřeba do toho sáhnout. Začal na střídačku provázet Matonoha a úroveň při něm spadla na horké těžké dvě hvězdy. Potom vyhrabali Absolonovou, která s jednou hvězdou na čele popojíždí s taxi po Prajze a stejně momentálně hodnotím pořad (Aleš mi promine) a děsím se, kdy narazím na zbylé dva zjevy uvedené v hlavičce... Samozřejmě, jako vše co se tu řeší, jde o hovno, je to jen faktická poznámka. Den se ještě trochu prodlouží a televize si výrazně odpočine. ()

xenopus

Jeden z těch mých oblíbenějších vědomostních pořadů. Háma a Matonoha nejlepší, Absolonová příjemná, ostatní horší. Těžko si představit, že dotyční soutěžící nevědí, do čeho lezou, když auto bylo pořád stejné, nebo že se na místě nástupu vyskytují skutečně náhodou. Ještě by mě zajímalo, jak daní výhru. Ale co, jako kulisa k večeři mi to posloužilo hodněkrát a vůbec mi nevadilo na to koukat, což je u spousty soutěžních pořadů ČT vlastně výhra. ()

Soni_borec

"...jediné taxi, které vám zaplatí", teda až na Fake taxi, ale tam bych radši nelezl. Tváří se to jako normální vědomostní soutěž akorát v autě a to tomu dodává docela šmrnc. Lidé se projedou, dostávají otázky a můžou vyhrát peníze. Dřív jsem tenhle pořad často sledoval a vždycky jsem se u něj dobře bavil. Háma je super moderátor a Absolonová i Matonoha taky nejsou špatní. Ovšem je doufám jasný, že to překvapení náhodných lidí není reálný, když maj na autě nalepený název pořadu a kamery. Podepíše se smlouva, místo cesty se určí pořadem a po vyhrání peněz vám částku zdaní. Každopádně i tak je to sranda a člověk se může i něco přiučit. "Moderní šerm. Táák a ven! Já mám jenom jedny nervy." (70%) ()

walkingdead

Průměrná televizní soutěž, přesto u nás jedna z nejlepších. Z moderátorské trojice zůstává nejsilnější Háma, Absolonová je OK, Matonoha se do této role příliš nehodí, ale proti prvním dílům, v kterých "moderoval", aspoň zlepšil artikulaci a je mu rozumět víc než každé páté slovo. ()

borohub

Zábavné pár dílů, pak nudný stereotyp. Nějaké otázky jsou tam uplně triviální, některé však jsou takové, na které prostě normální člověk, který nechodí v dotyčném oboru nemůže znát odpověď. Suma sumárum: 3 hvězdy, což je ještě oproti těm dnešním sračkám dobré ()

Havala

Bohužel je to fingáč jako vrata. Ačkoliv to vypadá že si lidé skutečně stopnou taxi, vše je nahrané:-( ()

RigorMortis

Zaujímavá vec, zišlo by sa urobiť niečo takéto aj u nás, zvlášť, keď komerčné TV v poslednom čase masovo vymývajú mozgy svojich ovečiek rôznymi reality show. Toto aspoň divákovi rozšíri obzory. ()

brzozin

Nemám rád pořady, kde si na něco hrají. Kde relita vypadá jinak než to, co běží na obrazovce. V téhle soutěži, která se tváří jako relity show, je vše předem domluvené. Soutěžící jsou předem dohodnuti a jejich údiv nad tím, že vlezli do soutěžního taxíku, je stejně falešný, jako potlesk diváků v nováckých estrádách. Otázky a jejich obtížnost jsou voleny podle toho, jak moc velký kretén právě nastoupil. Viděl jsem díl, kde vzdělanému a vědomostmi nabušenému člověku dali otázku: v jaké frekvenci vibruje tón a. A pak třem vylízaným kozám, co je to kukavůz. Prostě obektivita jak stehno. Na závěr, kdyz vas taxi vyplivne i s výhrou, vám ji za bukem realizační tým zase sebere a dostanete ji zdaněnou po dvou měsících. Čili celkově jedno velké divadlo. Jediné pozitivum vidím v tom, že se jasně ukazuje, jaký je v tomto národě poměr dementů a normálních lidí. ()

kubilov

Ale jo, proč ne. Občas se podívám na to, jak se zoufale hloupí lidi ptaj na správnou odpověď bezďáků. Ale vědět do čeho jdu, tak si ho nestopnu, dávám přednost tágu s mlčenlivým řidičem a pokud možno ne od Eurotaxi. ()

kaktusacek13

Něco co se odlišuje od všech vědomostních pořadů. Člověk si aspoň může udělat obrázek, jak na tom je a popřemýšlet o sobě. Je fajn vidět lidi, kteří jen tak bez přípravy odpovídají na mnohdy obtížné otázky. Škoda jen, že nejsem z Prahy a tudíž se asi nesvezu. Taxík by mohl jezdit i jinde. ()

marek29

Díly s Monikou mám samozřejmě raději :-p ale i Háma nenudí. Super. Za mě 4 hvězdy protože líp, to jde udělat vždycky :-p ()

swinevenca

Nic netušící lidé nastoupí do zdánlivě obyčejného taxíku?! Tak proč se na webu ČT přihlasuje do konkursu?! Oficiální text distributora mě teda dost uráží, stejně jako překvapený lidi, když to v taxíku zahouká, ale jinak je to formátově jednoduchá soutěž, kde to odsejpá. Ale musí řídit Háma. ()

taft

Taxík mám hodně ráda, sleduju ho v podstatě od prvopočátku a chtěla jsem mu dát plný počet *, ale po tom, co jsem dnes byla vyvedena z omylu a zjistila, že před nasednutím do taxíku, musím projít konkurzem a být porotou vybrána, u mě tento pořad ztratil na originalitě a svém půvabu. Jsem zklamaná, ale mohlo mě to napadnout už když jsem tam viděla toho pinďulu co vymetá každou soutěž co existuje, byla to moc velká náhoda! ()

Dextwer

Obyčejný, podprůměrný pořad, který vypadá, jako by mu chyběla jiskra. Zajímavosti: * Soutěžní "taxík" je vozidlo značky Ford S-MAX * Je možné si všimnout, že soutěžní vozidlo taxi je bez přestání sledováno stále stejnou dodávkou. Moje hodnocení: 35% ()

Slam7

Doufam, že se třeba jednou taky svezu! Snad s Alešem Hámou abych se dobře pobavil a nebo ještě líp, s Mončou Absolonovou abych...no, se mohl dívat na něco hezkýho a sympatickýho:) ()

cunicekb

Vcelku příjemný pořad, netradiční nápad soutěžit v taxíku, ovšem někteří tázaní experti mě nutí program přepnout. Moniku Absolonovou bych vyhodila, její vtipy jsou trapné a celkově mi vůbec nesedí, hvězda dolů za ní! ()