Série(2) / Epizody(46)

Příznivci typického Mládkova humoru si přijdou na své v dadaistických příbězích – nepříbězích chudé aristokratické rodinky, která se po restituci dostala ke své zchátralé nemovitosti. Rodinní příslušníci zde přežívají s půvabem looserů, řeší páté přes deváté a občas se jim i něco neuvěřitelného přihodí. V hlavních rolích uvidíte Ivana Mládka (baron Romedius Cyrany von Bollehaus), Milana Pitkina (svobodný pán Emerich Cyrany von Bollehaus), Ivo Pešáka (lokaj Jaroměř Kotula), Jana Mrázka (rytíř Ignác Cyrany von Bollehaus), Lenku Šindelářovou (baronka Matka Anna Cyranová von Bollehaus z Nedabylic), Lenku Plačkovou (komtesa Cyranová von Bollehaus), Libuši Roubychovou (Libuna Cyranová von Bollehaus) a další. (oficiální text distributora)

Hopkins

já osobně tomu dávám 4 hvězdy protože Mládka a jeho humor můžu ale na druhou stranu dokážu pochopit uživatele co tomu daj jednu dvě hvězdičky nebo dokonce odpad každý má svůj styl humoru který ho baví a rozesměje a mě Mládek plus Kalamaity rozesměje takže se na to můžu dívat. Ale třeba jsou serialy s jiným humorem kterému nemohu přijít na chuť a dal bych tomu odpad . V tomto případě je nejelš na to kouknout a rozohdnout se zda jo či ne :) ()

gombarix

Dva dědci a dvě slepice sedí rozmístěni v salónku a plácají nahodilé ptákoviny, za nimi trousí šrapnely třetí dědek a občas do toho Pitkin něco zablábolí "maďarsky". Ještě víc než sitkom by tomu slušelo označení "statkom", ostatně typický Mládkův žánr (Noha 22 je totéž v bledě zeleném). Vtipné to přitom docela je, jen by tomu pomohlo rychlejší tempo, resp. sestříhat tak o polovinu, protože pět dobrých fórů na půl hodiny je prostě málo. Časté satirické narážky na soudobou politiku působí trochu nepatřičně (a rychle vyčpí), ale dá se na to zvyknout. 50 %. - - - Plačková i zde předvádí své neodmyslitelé srandabrýle, každopádně jí to tady sekne (v první sérii víc, ta paruka v "poloostrově" je děsná). ()

mi-ib

Honem, máme něco v dědekboxu! Tohle neni sitcom, vždyť se tam nic neděje. Celé se to odehrává v jedné místnosti. Jenže ty blafy co tam kecaj, to je prostě něco. Nevim no, pro mě ze super humoru Ivana Mládka skoro nic nevyprchalo. Samozřejmě kdo čeká inteligentní zábavu, ten si na své nepřijde. Ale jako alternativa k českým telenovelám, které běží na jiných televizích, dám vždycky zavděk radši tímto. ()

Petus

OMG tak tohle pustit americkým producentům, tak se začnou rozhlížet po nejbližším parku, aby si zkontrolovali, jestli už jsme opravdu slezli ze stromů. Dada ano, ale tohle neodada prosím radši ne. ()

Stejšn odpad!

Jeden z těch zoufalých pořadů, u kterých si člověk říká, pro koho se to asi točí. Ale jak tady vidím, pár lidí se najde. ()

JosefIII

Skvělý sitcom. Jenom škoda že se to odehrává v jedné místnosti. Inteligentní rozhovory jsem měl vždy rád :-) :-D ()

(=LIFTY=)

Mám pro humor Ivana Mládka a jeho party slabost, takže z tohoto sitcomu se stal pro mě takový malý guilty pleasure, na který se rád podívám a i přes občasné slabší momenty, které naštěstí nejsou blbé, jen málo vtipné, se i pobavím. Mládek, Mrázek, Plačková a Pešák jsou skvělí a je škoda, že z Kalamity udělali pseudogroteskní postavu a geniální Pitkin schytal roli vyloženě trapnou, která pohřbila jeho komediální talent. Roubychovou jsem nikdy moc nemusel, ale tady je jakž-takž snesitelná. Po dvou dílech za 4. ()

lord_styx

Po prvním díle jsem měl opravdu žaludek jak na vodě, to musím uznat. S dalšími díly se však zábava trochu vylepšila. Stejně si však nemůžu pomoct a mám pocit že i když jsou v každém díle tak 2-3 vtipy které mi uzemní a procvičí bránici solidním způsobem, je zbytek jen strašná voda :-( Doufám že se s přibývajícími díly bude zvyšovat úroveň podobně, jako tomu bylo u comebacku.... ()

mamatyna

Jo, tak to není až tak špatné. No, některé díly jsou slabší, ale co si budeme namlouvat české sitcomy jsou šíííílené odpady , tak tento se docela vyvedl. PS: Libuna je fakt dobrá! ()