Nebeskému studentovi Angelo Žáčkovi (J. Budař) teorie příliš neleze do hlavy. Což raději prokázat své schopnosti v praxi? Napravit hříšníka Vincka (J. Plesl), nad nímž už celé nebe zlomilo hůl, je pro něj přece hračka a diplom anděla strážného bude v kapse. Je ochoten dokonce použít metody, které nejsou nebi právě vlastní. O Mistra (B. Klepl) se pokoušejí mrákoty. Co zbrklý Žáček hodlá spáchat, to nebe ještě nevidělo. Dopálený pedagog vyráží za nezdárným studentem, aby mu zabránil v neandělském počínání. A snad by se mu to i podařilo, kdyby dorazil o chvíli dřív. Teď je hříšník peklu ještě blíž a Žáček se nikdy nestane andělem strážným. Otřesený student se pod dozorem Mistra znovu pouští do polepšování nenapravitelného Vincka, ale tentokrát, bude-li třeba, nasadí i vlastní kůži… (Česká televize)

otík

Jestli tohle mělo být něco jako Anděl Páně, tak se to HRUBĚ nepovedlo. Naprosto trapná snaha o pohádku naráží od začátku na tragický herecký výkon všech zúčastněných kromě Boba Klepla, na nepohádkový scénář a na neumětelství režiséra to vše dát do kupy. Neustálé stmívačky během hodinové pohádky jsou výsměch, nápad že princezna sbírá zvířátka a tak se jí do klece dostane zlý vesničan převlečený za yettyho je zcela absurdní a ubohý, Lábus jako král je okoukaný a princezna je tak blbá, až to bučí nahoře ve věži. Nebýt finální pasáže s "drakem", byl by to totální odpad. Něco tak hrozného se často nevidí. PS: jestliže dělám pohádku s anděly a křesťanskou tematikou a jedna z postav bere Boží jméno nadarmo, asi tu něco neštymuje ()

cross

Žádné světoborné dílo, ale upřímně - nic jiného nikdo od hodinové televizní pohádky snad ani nemohl očekávat... Je to sice taková poťouchlá taškařice pravděpodobně ze scénáře přehrávajícími herci, ale ve výsledku jsem se několikrát příjmně zasmál i pousmál a v závěru skončilo vše jak ve správné pohádce... K tomu velmi podařený mimický výkon Tomáše Turka a příjemná hudba Jana Budaře, která snad převyšuje i jeho herecký part... Na rovinu - žádná sláva, ale i tak, Nebe a Vincek jednoznačně převýšil a zadupal celou Štědrovečerní pohádku bez mrknutí okem - a už jen za to si *** zaslouží! ()

davidek

Jsem rád, že jsou takovéhle pohádky, ale. Je těžké hodnotit pohádku, která je určena dětem. Děti mají jiné chápání a myslím, že když mé dceři, které je sedm let se pohádka líbila a vydržela se dívat celou dobu, tak tu hodnotu má. Jako dospělý vidím chyby a bylo celkem jednoduché předvídat sled událostí, ale to že to té naší malé princezně něco dalo, něco znamená. Taky nemusím Dádu Patrasovou, ale pro ty nejmenší dělá jako skoro jediná hodně. To oceňuji. ()

Ironfood

Taková televizní variace na Anděla Páně. Ze začátku to vypadá nadějně, bohužel se to vcelku rychle změní v dílem nudnou a dílem trapnou pitomost. ()

Vejrrr

Pohodová, vtipná pohádka s příjemným obsazením... Budařovi role anděla co má napravit hříšníka ( nevidíte jistou podobnost s Trojanovou rolí v Andělu Páně?) sedla a několikrát sem se nejen jemu zasmál. Prostě pohodička a perfektní recese na téma andělů a nebe... ()

mira007

Malá televizní zoufalá snaha těžit z popularity Anděla Páně vyšla celkem hloupě, ikdyž je to obsazeno velmi kvalitně. ()

IvcaSammet

Nebe a Vincek je vcelku originální pohádka, které mě ve finále příjemně překvapila. Nebýt několika scén, které mě lezly na nervy, možná bych hodnotila i vyšším hodnocením. Protože už ale bohužel nejsem dítě, dívám se na pohádky spíše okem diváka. A já jsem divák, který má rád pořádný příběh. A tím se právě Nebe a Vincek může určitě pochlubit. Rozhodně je to daleko lepší pohádka, než ty, které se natáčejí v dnešních dnech ... A proto se právě k této znovu velmi ráda vrátím. ()

kowalski odpad!

V české televizi se vyhazují peníze oknem (nebo známým tvůrcům) za takový odpad jako je toto. Bohužel nikdo už nenatočí takové pohádky jako: S čerty nejsou žerty, Císařův pekař-Pekařův císař apod. ()

Radek.SCH

Proč už Češi neumí točit pohádky, potažmo filmy vůbec? Před 89-tým to šlo, tak proč ne teď? Jednoduše proto, že v Česku pro dobré filmy není odbytiště. Sice se tu najde pár filmových fajnšmekrů, ale to mainstreamového diváka nezajímá. A možná je to komunismem. Ti co v něm vyrůstali, nebo žili většinu života, tak jsou svým způsobem "poznamenaní" na zbytek svého života. Prostě ten pohodlný způsob života ze sebe nedostanou, ani kdyby chtěli. Údajně je tu neskutečný bordel, ale copak tu ale nebyl i předtím? Dřív jste ale (to si samozřejmě většina škarohlídů nikdy nepřizná) o tom bordelu nemohli veřejně mluvit. A že by se odposlechy dostaly do novin? u t o p i e. Takže: až se začnou u nás točit dobré filmy, tak v ten okamžik se dostaneme ze škatulky "postkomunistická země" na "Západ". A to platí i naopak: Pokud se lidé změní, změní se i filmy. Tak se možná jednou v budoucnu dočkám i druhé nové vlny. (Nebo přinejhorším počkáme, až vymřou ti, co se narodily před rokem 80 ;-> ()

Elenor

Tahle pohádka samozřejmě hojně čerpá z úspěchu Anděla Páně, přesto je místy velice nápaditá a vtipná. Co mi vadilo byl neslaný-nemastný hlavní představitel. ()

tančísvlky

Prekvapenie v pozitívnom zmysle,výborne vybrané herecké obsadenie ušité na mieru. Aj keď to miestami vyzeralo bláznivo,herci prijali scenár s nadšením a na výsledku je to poznať. Konečne novšia rozprávka ,ktorá má cenu... ()

DarkoCohen

No potěš koště. Vincek ve stylu líného Honzy, král lovící v Africe divokou zvěř, princezna milující zvířata v klec, opičí muž Bahňák, krokodrak, chechtající se zelenina...No nestačím se divit. K takovému scénáři je potřeba hóódně bujná fantazie. Být mi o pár let míň, tak z toho mám tutově noční můry. A nezachránil by to ani J. Budař jako anděl popleta, který byl to jediné, na co se v této pohádce dalo koukat. Již nikdy více. 30% ()