Cchao Cchao a jeho armáda jsou v plné síle zakotveny u Red Cliff. Ču-ke Liang a Čou Jü-o vymýšlí strategický plán, jak přemoci mnohonásobné vojsko nepřítele, když tu přichází „rána pod pás“ v podobě moru a neshod ve vlastních řadách. Podaří se nakonec království Wu a Xu porazit Cchao Cchaovu armádu? Bitva statisíců právě začíná. Stejně jako v prvním dílu se můžeme těšit na mnohatisícové bitvy, tentokrát však na pevnině a i na moři. (TomikZlesa)

ad

John Woo se vrátil tímto neskutečně monumentální čtyřhodinovým opusem zpět na vrchol a natočil další ze svých filmů, kvůli kterým na něj historie filmu nezapomene... Škoda jen, že příběh je pro našince zajímavý asi tak, jako by byla pro číňany zajímavá rekonstrukce husitských válek... PS. : Ty 4 platí pro oba díly za sebou... ()

C0r0ner

Tak nakonec mírné zklamání. Závěrečná bitva byla excelentní (jako bitvy v první části) a zařadila se mezi nejlepší zástupce ve svém oboru, ale ta víc jak hodina a půl předtím měla být maximálně poloviční. Škoda, kdyby z těch dvou filmů udělali jeden, to by byla bomba. 65% ()

destroy83

Druhá část Wooova historického eposu působí ještě velkolepěji než úvodní část. Gigantické loďstvo zakotvené v překrásné přírodní scenérii vytváří dokonalou pastvu pro oči, ostatně jako celá výprava snímku. Bohužel ubylo hrdinských soubojů, které předváděli v předchozí části generálové z království Xu, ale vše je vyváženo hloubkou postav, které zde dostávají ještě větší prostor než v první polovině filmu a divák získává větší šanci na sympatizaci s hrdiny příběhu. Na řadu přicházejí i intriky, pořádná dávka emocí a troška vkusně zakomponovaného humoru. Finální bitva je vskutku orgastická, navíc ji doprovází řada trikově bezchybných explozí, na jaké jsme u Johna Woo zvyklí. John se vrátil opravdu ve velkém stylu, takže stejně jako u první části neváhám udělit plný počet. ()

pakobylka

John Woo s mistrovstvím sobě vlastním provede své hrdiny zákeřnou epidemií, sítí špionáže a propletencem intrik až k rozhodující monumentální bitvě, v níž jde o všechno … a utopí pobřeží v ohnivém moři. Dynamika příběhu je oproti prvnímu dílu trochu odlišná, opatrné vyčkávání, taktizování a zvažování sil a šancí soupeře vystřídá velkolepá akce až ve druhé polovině snímku, přesto - nebo právě proto - tvoří oba filmy dokonale kompaktní a neoddělitelný celek se strhující, neopakovatelnou atmosférou. ()

zette

V umelecke rovine typicky cinske. Ve vsech smerech velkolepe natoceny historicky film, ktery jede podle jasne sablony, ktera vrcholi, jak jinak nez valecnou orgii. Mnohdy jsou herecke vykony nahrazeny jakymisi gesty, ktere ovsem v tomto kontextu nevyzni nijak zle. Vyprava, ktera nema v Evrope obdoby, pekna kamera a moc hezka hudba. ()

Maty85

Po shlédnutí jedničky přesně dle očekávání. Tendle filmek má fakt pěkný vychytávky. Opravdu krásný dílo se vším všudy :-) ()

emo

Aj keď sa v podstate jedná o naťahované zavŕšenie príbehu, tento film na mňa pôsobil oveľa kompaktnejším a celkove kvalitnejším dojmom. Jedná sa o vrcholne profesionálne dielo so skvelou atmosférou a epickými bojovými scénami. John Woo je si zaslúži uznanie, že úspešne ukočíroval takýto gigantický projekt. ()

majo25

Druhý diel velkolepého historického blockbusteru pokračuje v nastavenej latke a ohuruje predovšetkým v záverečnej trištvrtehodinovej megabitke. Tá tvorí de facto polovicu stopáže bežného filmu, čo však pri tejto obrej stopáži (keď počítam aj prvý diel) je vzhľadom na dlhé predvojnové taktizovanie zhruba akurátna dĺžka. ()

okkac

Volume 2: Po vynikajícím prvním dílu jsem druhou část vyhlížel na stejné, ne-li lepší úrovni. Ale dostal jsem něco jiného. I když se pokračuje přesně tam, kde se minule skončilo, celkový feeling obou filmů je odlišný. Od hravého prvního dílu se přesouváme do vážnějších poloh. A než se dostaneme k finální bitvě, tak uplyne skoro 80 minut, kde se taktizuje a pokouší se narušit morálka na obou stranách. Navíc jak píše Adrian, scéna, kdy Tony Leung cvičí s mečem, jako by vypadla z Hrdiny od Zhanga Yimoua. Finální bitva je velkolepá, i když žádného záběru digitálních armád, jako v prvním dílu se nedočkáme, takže vlastně těch údajných 800 000 vojáků není nikde vidět a vzniká tak dojem bitvy několik stovek až tisíců - na druhou stranu to působí poctivěji a triky tak neruší (kromě úvodní celkem krátké námořní bitvy, která byla trikově nejnáročnější, takže triky byly občas slabší). Souboje už nejsou tak efektní. Hrdinové se už tolik nepředvádějí (byl tu náběh v souboji, kde se švihá ohnivým lanem, ale skončilo to příliš brzo), ale jsou už součást bojujícího celku. Zkrátka jsem čekal víc, než jsem dostal. Ale sountrack, kde přibyl nový motiv je stále vynikající. Woo tento kolos ustál, i když s několika chybami a dokázal, že na to stále má, ale ten ultrakýčovitý finální záběr na růžovou oblohu se zapadajícím sluncem, modrou řeku, horami v mlžném oparu s duhou a zelenou louku bych klidně oželel. 8/10 ()

Loki81

Prvnich 90 min priprav na finalni boj mi vubec nevadilo. Podrobne vykresleni postav i vojenske taktiky bylo zvladnuto na vybornou... ovsem kdyz se konecne dockame akce, je nam naservirovana pulhodinka amaterskych, radoby orgasticko-moumentalnich zaberu utoku a to jak namorni tak i pozemni casti. Naprosta neverohodnost a digitalni fuserina dava obrazu nechutny punc lacinosti. Vzhledem k tomu, ze Woo ocividne sazel prave na finalni rez co by hlavni trumf celeho druheho dilu, mel jsem velke nutkani ubrat i treti *. Btw, vsimli jste si ke konci pulsekundoveho zaberu plamenometu, kterym clenove stabu podpaluji kulisy pred klapkou ostreho nataceni??? :) Oproti prvnimu dilu qalitativne o rad nize... skoda te promrhane prilezitosti. ()

zorro

WOOoooo je zpět po několika letech flákání se objevil konečně s pořádným filmem. Part 1 - 80%, Part 2 – 70% No na to že je to natočené za 80 mega tak některé věci vypadají směšně. ()

bartias

Schyluje se k závěrečné rozhodující bitvě a zdá se, že zatímco jedničku Woo nacpal zajímavými zvraty, tentokrát děj hodně natahuje. Scény, ve kterých hrdinové odhandou jakou jejich nepřítel zvolí strategii a vymyslí si na něj něco lepšího, působí po několikerém opakování stereotypně. Klíčové rozhodnutí několika generálů se naopak odbude až překvapivě rychle. Druhý díl je o vlas méně povedenější, s tím prvním ale tvoří hodně nadstandardní celek. ()

st.jim

Tak nějak nevím, ale já jsem se 90 minut opravdu nudil. Proč to bylo tak dlouhé, tak to ví snad jenom John Woo. Bohužel veškerý nápad a krása, režie a efekty se ve dlouhých 136 minutách ztrácí v zapomnění. ()

terunka003

Válečné, stratégové, ohňové, šípové, větrné, láska × hodně mluvení, hodně filozofie, dlouhý boj, trochu umírání, hodně nemocí. Takové utahanější než první díl. Kdyby to zkrátili na polovinu tak by to bylo fajn. Konec byl víceméně taky jasný jak dopadne, jen se divím proč toho "hajzlíka" za ty jeho zlomyslný věci nezabili. Film, který je delší než ten první. ..všimli jste si těch předchůdců kamikaze? ()

T-pack

Druhý film v téhle Xhodinové monstrozitě (v dobrém i ve zlém) poněkud postrádá styl svého předchůdce, rozhodne se nejdřív naservírovat drama a až posléze akci a naruší tak křehkou rovnováhu, nicméně v obou případech dokáže dovézt přihraný puk až do brány. Takže ačkoli hodnotím níž, není v tom žádný úmysl tomuhle filmu jaksi sebrat vítr z plachet. Teprv ve druhé půlce totiž ukazuje, co z něj činí tak výjimečné dílo na poli válečných velkofilmů. Kde třeba Trója sází na vyumělkovaný záběr celý ve zpomaleném záběru, John Woo si dovolí předložit scénu v syrovější podobě a raději dovolí jedné ze svých postav naběhnout s holýma rukama proti barikádě kopí. A funguje to mnohem líp už jen tim, co Chi Bi předvádí na rovině postav a jak si celou dobu snaží u diváka pěstovat zájem o ně a nikoli o to okolí, o to pozlátko. Právě díky tomu vzniká něco tak velkolepého, co by se v Hollywoodu nepodařilo, ani kdyby se sešli mudrcové těch největších studií. Já proti městu andělů nic nemám, naopak jim většinu popcornovejch taktik žeru, jelikož povětšinou taky vim, na co chodim, ale ta americká představa velkoleposti spočívá v obřích fanfárách a ohňostrojích okolo krásně nazdobenejch alegorickejch vozů, který maj uvnitř naprosto stejnou nudnou konstrukci. Jakej je pak rozdíl sledovat ty draky vyrobený z papíru, jak se plazej ulicí a hypnotizujou vás svejma elegantníma pohybama. Závěrečná bitva totiž nepůsobí jako nevyhnutelná nutnost snímku, nýbrž uspokojivý pay off. ()

noriaki

Megalomanský epos z historie Čínského císařství. Režisér dostal na práci 80 miliónů dolarů a na hraní Čínskou lidovou armádu. Použil je k natočení gigantického filmu s téměř pětihodinovou délkou a uvážlivě ho rozdělil na dvě stravitelnější části. Na snímku je znát každý utracený cent. Tisíce vojáků, špičkové kulisy, perfektní kostýmy a speciální efekty za které by se nestyděl ani Hollywood. Vše v čarokrásné krajině Jihovýchodní Asie. Obrovským plusem jsou postavy. Je jich hodně, ale jsou zřetelně rozlišeny svými charaktery, takže jsem neměl problém s jejich rozpoznáním. Podstatná část stopáže se zabývá cestou do duše hlavních hrdinů. Tím jednkat zřeďuje krvavá jatka prudkých bitev a také dává alespoň na chvíli vydechnout. ()

Brain-D

Druhý díl, ve kterém mi sice chyběli skvělé souboje jak v prvním díle, ale tady na nás Woo zase sype efekty v podobě výbuchů, šípů a boje v noci- který mi připoměl vylodění v normandii. ()

Brandon

Pro jednou zas "made in china" neznamená šméčko. Naopak, precizní práce. Sestava s mečem a čajový obřad, paráda. ()

NoFiction

Druhý díl zaujme především taktickým bojem z jedné a z druhé strany. Snímek má docelá svižné tempo a dokáže donutit se nezvednout ze sedačky. Pravda, že nedosahuje kvalit předchozího dílu, ale i přesto si J. Woo zachoval chladnou hlavu a dotáhl to ke kvalitnímu konci, kdy pravda a odvaha zvítězí nad zlem a nenávisti. Že by to, kvůli jednomu šálku čaje ? ()

Pedross800

Ale tož pokračování tohoto velkolepého válečného eposu už byl jiný šálek čaje!!! Precizní a podrobné nastínění příprav k rozhodující bitvě plné lsti, odhadování tahů protivníka, taktiky a strategie člověka dokonale vtahuje a připravuje na finální dechberoucí střet. A ten na prakticky hodinovém prostoru je opravdu velkolepý a ohnivý jako nic co jsem kdy viděl.....a naštěstí také jen s minimem přímých kontaktních soubojů, takže další super hrdinské hrátky se nekonaly, chvála bohu! ()