Cchao Cchao a jeho armáda jsou v plné síle zakotveny u Red Cliff. Ču-ke Liang a Čou Jü-o vymýšlí strategický plán, jak přemoci mnohonásobné vojsko nepřítele, když tu přichází „rána pod pás“ v podobě moru a neshod ve vlastních řadách. Podaří se nakonec království Wu a Xu porazit Cchao Cchaovu armádu? Bitva statisíců právě začíná. Stejně jako v prvním dílu se můžeme těšit na mnohatisícové bitvy, tentokrát však na pevnině a i na moři. (TomikZlesa)

mvukotic

Budem pisat aj za prvy diel, kedze by to malo byt cele jedno kompaktne dielo. Nuda, nuda, nuda a este raz nuda. Absolutne nudne akcne a radobyvelkolepe sceny striedaju pateticke reci o cti, vojne atd. a vtipne sceny (v druhej casti ich bolo viac, vid vztah 'prasiatko' a 'priepast' :)). Sem tam dojimava scena, sem tam pastva pre oci pri najazdoch nad krasnymi utesmi a planinami a sem tam nieco co sa da nazvat zoznamovanie sa s postavami a ich motivaciami. Vysledok - velmi priemerny vypravny film z cinskej produkcie. ()

Sykon

Megalomanie dostala v tomto historickém eposu nový rozměr. Především závěrečná bitva je něco dosud nevídaného... Ale přesto, z jakéhosi důvodu mi byly sympatičtější jiné části tohoto dílu, například linka "Piggy & Pit" nebo sběr šípů. Nejspíš jsem měl víc náladu na něco takhle hravého, spíš než na bombastickou řezničinu. ()

vincchuppo

Zaujalo mě to ještě více než první díl. Epické zakončení války jednou velkolepou bitvou. Brilantní strategie a poetika čínských stratégů. "Prasátko" byla taky super i se svým dojemným "hňupem fotbalistou." Velkolepá podívaná! ()

junxi91

Úžasné zakončení tohoto velkolepého čínského historického snímku. Chao Chao je pevně usazen naproti Červenému útesu a jen se vyčkává na to, kdo zaútočí první. Obě strany mají své špehy a kují proti sobě pikle. Chao Chao pošle na červený útes mrtvoly nakažené tyfem, druhá strana využije mlhy a vyšle proti pevnosti v mlze lodě, napěchované slámou. Jak lépe získat 100000 šípů než takovou kamufláží? A také zfalšují dopis, takže Chao Chao setne hlavu dvěma admirálům. Geniální Ču-ke Liang se vyzná v umění války a obzvláště rozumí rozmarům počasí, čehož plně využije při útoku na Chao Chaovu pevnost. Poslední hodinu tedy sledujeme nemilosrdný boj na vodě a také na souši. Oheň, vítr, šípy, šipky, kopí, meče a spousta krve. Válka však nemá vítězů, to všichni ví. Hromada mrtvol na konci hovoří za vše. Jo, dříve bývala krutá doba, kdy tisíce mladých mužů umírali jak na běžícím pásu dost otřesným způsobem, většinou propíchnutí kopím nebo upálení. Je zde také dost starého čínského umění a tradic, nejvíce mě zaujalo obřadní pití čaje, hraní na vodorovné kytary, inteligentní rozhovory, citace z Umění války. Film nedá divákovi ani na chvíli vydechnout, neustále do vás valí nové a nové scenérie, dramatické události a zlomové okamžiky. ()

Nix

To tak jednou mi nejel internet a dostal jsem tohle ještě tehdá DVD do rukou. A absolutně jsem o tom nic nevěděl. že to ale byl nářez, to jsem fakt nečekal. Dokonce jsem ani netušil, že to dělal sám pán Woo. Takhle se má točit historický skvost, plný velkých výprav, skvělých bitek a ještě lepšího příběhu. Tohle je povinnost pro všechny milovníky takových žánrů. ()

keane

4/10 Na rozdíl od prvního dílu bylo tohle naprosto o ničem. Příběh se rozpliznul a stala se z něj totální nuda a chvílemi spíš fraška. Těch 90 minut před finální bitvou šlo shrnout zhruba do minut pěti. ()

-henry-

Asi se vrátím z Číny zpátky :) Dvojka úmorná, jak umí být jen schematické historické velkofilmy - záměrně upuštěno od naivního poetizmu (který mě tak bavil v jedničce), zůstává nekonečně tupé zabíjení, těžká slova a groteskní vsuvky na odlehčenou - "vítěz není nikdo", ani Čína se svým příspěvkem mezi světové blockbustery. ()

pekas

Ale jo, vyvrcholilo to stejně hezky, jako to začalo a jsem tedy spokojen. Na pětku to dle mého opět dosáhne. ()

Ernie_13

Veľká spokojnosť. John Woo zvládol ťažkú výzvu na jedničku s hviezdičkou. Vo filme sa zbytočne nelieta a otvorená heroizácia je úplne v poriadku, lebo film sa vôbec netvári ako detailný opis historickej udalosti. Práve naopak podáva presne také zobrazenie ako jeho predloha, cca. 700 rokov staré dôležité dielo čínskej literatúry - Príbehy troch ríš. John Woo natočil impozantné masové scény s bravúrnou bojovou choreografiou tak, že ja ako divák som pri nich nemal pocit zmätenia. Ja som z toho celého mal dojem ako by som pozeral "vojnovú rozprávku plnú strategických postupov". A určite som sa bavil, čo je čo povedať ak si dám dohromady, že stopáž každej z dvoch častí presahuje 2 hodiny. K herckým výkonom niet čo vytknúť, keďže sa tu stretli samé čínske herecké esá. Film hodnotím ako celok (1. a 2. časť), a rozhodne odporúčam obätovať nejaký ten čas a pozrieť si obe časti ako chaoticky zostrihaný zlepenec - Krvavé pobrežie (zostrih). ()

helrohir

Rovnako veľkolepé a vizuálne atraktívne ako prvý diel. Je tu síce menej akcie, ale na druhej strane to dáva možnosť viac nahliadnuť do hĺbky postáv a rozohrať zaujímavú psychologickú hru. Záverečné skoro-hodinové inferno úspešne nahrádza predošlé akčné suchoty a občas zafungujú aj emócie. Woo v mnohých scénach síce chrlí aj tony pátosu, ale k tomuto žánru a kultúre to tak nejak asi patrí. 70%. ()

ugly_joe

Vedeli ste, že už v stredovekej číne lietali holubice efektne pomaly? Ak nie, tak si to dajte vysvetliť od Johna Woo-a. Podarilo sa mu natočiť dokonalý veľkofilm s hviezdnym ázijským obsadením, omračujúcimi súbojmi armád, pozvoľne a detailne budovanou charakteristikou postáv, láskou, zradou, predstieranou zradou, vojenskou stratégiou zabalenou do poézie, tanečnou brutalitou chladných zbraní a záverečným požiarom v tom správnom smere feng shui. Brutalita bojov je hojne vyvažovaná čínskou kultúrou, od tanca cez hudbu až po jemné umenie kaligrafie, zato keď sa ocitneme na bojovom poli, padajú mŕtvoly po desiatkach. Niekedy som mal dojem, že už Čína zrušila trest smrti na neslávnych to štadiónoch a miesto toho posiela odsúdnecov robiť komparz do filmov Johna Woo-a. ()

Weirdman

Krátky sumár toho čo bolo v prvom dieli a hejhou fičí sa ďalej. Zo šialeného mlátičkového tempa sa ubralo, zvýšil sa focus na postavy a na fenomenálne taktizovanie, pri ktorom bez výhrady platí, že dobrí aj tak preštia zlých. Potvrdilo sa, že toto je jednoducho jedna veľka adaptácia nekonkrétnej RTS hry. Avšak aby to nevyznievalo, že tu ide iba o bezduché vojenčenie, tak prvá polovica tohto druhého dielu je po psychologickej stránke veľmi dobre zvládnutá a mne prišla najzaujímavejšia z celého kolosu. A Woo potvrdil, že je macher lebo uňho komorné scény pôsobia komorne, ale aj veľkolepo zároveň... Nuž nebyť nie až tak výraznej záverečnej bitky a zbrklého konca, tak vysolím plných 5 hviezd... (▲) ()

lmc

Hodnocení stejné pro oba díly // John Woo natočil ten film s velkým F, po kterém by to klidně mohl zabalit a jít v klidu do penze - a i kdyby teď zmagořil a začal točit už pouze samá béčka (i když o tom pochybuji), tenhle historický spektákl už mu nikdo nevezme. První díl je přehlídkou fantastické filmařiny, kterou podtrhují skvělé souboje, choreografie a ukázky vojenské taktiky. Boje jsou zde rovnoměrněji rozmístěny, narozdíl od druhého dílu. První díl vás přivede do orgasmu, ten druhý trochu schladí hlavu přehlídkou intrik a řešení situací, ale připraví půdu pro grandiózní finále. Skvělý výběr herců a opravdu brutání výprava - prostě nádhera. Co mi trochu vadí je že Woo se nenaučil používat vysokorychlostní kamery - trhané zpomalovačky jsou už přecijen v dnešní době trochu zastaralé. Až rozdá kameramanům Phantomy, potom může mít pro mě za mně celý dvojdíl deset hodin - já bych se asi nenudil:) Jako další nedostatek jsem zaznamenal nedostatek emocí, které ze mně film vytřískal - tady bych viděl trochu slabší stránku, přecijen je to v tomto ohledu úplně jinde než např. Jacksonův Pán Prstenů. Přesto se však v celku jedná o grandiózní dvojfilm, který byste rozhodně neměli vynechat. Teď už vím, že toto je jeden z filmů, u kterého si pořídím originál Bluray... ()

muti

Prvá pol hodina bola tak za 3* ale potom sa to už rozhybalo. Rada na záver : nedajte si popraviť generálov ešte pred bojom ()

david666

2. díl se mi líbíl více než první. Pěkné finty týkající se válečných strategií a tky vkusně zakomponovaný příběh vojáků z obou znepřátelených stran. Na komické vsuvky taky nejsem u podobných filmů zvyklý. Nesmím zapomenout taky na skvělé bitevní scény a krásnou přírodu. ()