Cchao Cchao a jeho armáda jsou v plné síle zakotveny u Red Cliff. Ču-ke Liang a Čou Jü-o vymýšlí strategický plán, jak přemoci mnohonásobné vojsko nepřítele, když tu přichází „rána pod pás“ v podobě moru a neshod ve vlastních řadách. Podaří se nakonec království Wu a Xu porazit Cchao Cchaovu armádu? Bitva statisíců právě začíná. Stejně jako v prvním dílu se můžeme těšit na mnohatisícové bitvy, tentokrát však na pevnině a i na moři. (TomikZlesa)

Luksa

V podstatě vše co jsem napsal o první části platí i tady. Z asijsko-historicko-válečných filmů mi Chi bi co se týče atraktivity vychází nejlíp, má spoustu pěkných momentů a místy i bere dech, ale na pět hvězd to nevidím, hlavně protože mně první strategická část bavila podstatně více než samotná akce-bitva. Ale souhlasím s tím, že John Woo se po posledních nemastných neslaných filmech vrátil s plnou parádou a už se těším co předvede příště. 85% ()

BMAJTZ

O chlup lepsi nez prvni dil. Je zvlastni kolik toho mistr Woo do tohohle filmu nacpal, vtip, akce, romantika a mnohem vice a to vse vyvazene tak, ze nic neprevlada a vsechno se naprosto doplnuje. Oba dva dily nemuzu nic jineho nez vrele doporucit, protoze tady mame do cineni s necim co by se dalo oznacit mistrovskym dilem. PS: Nejlepsi scena v celem filmu je ta kdyz kradou sipy. ()

ZkuKol

Ve druhé polovině svého eposu drží Woo dramatičnost, akci i charaktery na uzdě. Překvapivě selhala triková stránka a to sakra hodně (likvidace "severského" loďstva a vůbec veškeré triky s ohněm) a pak je tu dvojce "Trouba a Prasátko," která zpočátku funguje jako odlehčení před závěrečnou řeží, ale postupem času je více trapná než veselá a kazí i celý závěr (vím, že jde o úlitbu asijskému publiku, ale mě to prostě ten zážitek zkazilo). Moc se musí pochválit kamera a i hudba, která velkoleposti filmu dává další rozměr. A pak jsou tu herci, kromě Chow You Fata, tu hraje každý, na kterého si John ukázal a je to vidět. Navíc Woo má očividně větší schopnost ovládat asijské herce než holywoodské, takže nedochází k žádnému zbytečnému přehrávání či opouštění role. Zkrátka tenhle čínský velkolepý biják se vydařil, má sice pár much, ale rozhodně se řadí k tomu nejlepšímu, co za posledních 20 let v Asii vzniklo (srovnatelné s Tygrem a drakem)... 80% (druhý díl) Celkově - 90% ()

Seti

No tak přiznávám, že očekávání byla zřejmě nepřekonatelná. Netvrdím tím samozřejmě, že je druhá část Krvavého pobřeží špatná, "jen" nepřekonává tu první. Schéma je de facto stejné - v první půli probíhají taktické orgie a vojenské lsti na obou stranách (Ján Zákopčaník by byl největší vojenský stratég doby :-) a v té druhé přichází EPICKÁ bitva rozpoutávající ohnivé peklo, která je sice větší a opulentnější, ovšem už není tak nápaditá jako v první části. Když to vezmu vcelku, tak musím před Johnem Woo jen smeknout, protože je naprosto úžasné, co se mu podařilo za ty prachy natočit. ()

Lukoboss

Ani druhý díl nezklamal. Sice to ze začátku vypadalo trochu vlažně, ale pak "to" prostě přišlo. Z monitoru chvílema sálal takovej žár, že jsem se skoro až potil :). Dobrá práce! ()

Losik

Pokračování Red Cliff je zase skvělé. Skvělý nápad s intrikami před bitvou, šípy, poprava generálů a všemožné taktizování. Více emocí, hrdinství a závěrečná bitva s doslave infernem je bechderoucí. Mě, zde bodužel chybělo to vyzvednutí hrdinů jako v prvním díle a hlavně takové klidné věci jako hraní si se želvou, hraní na nástroj a porod koníka. Sice tu byli náznaky, ale vše směřovalo ke konečné rozhodujíci bitvě. Jinak Bravo skvělý film. ()

matolas

Tešil som sa z toho ako ma decko a Wooovi som zjedol z navijaka všetky krásne klišoidné scény, skratkovité charakteristiky a lacné vojenské triky. Popravde ma trošku záverečný boj sklamal, ale to predtým, aj spolu s prvou časťou, bol pre mňa víchor čerstvého vzduchu. Dokonca aj ten občasný primitívny humor som dokázal stráviť bez ujmy na zdraví. ()

iXtr3m3

John Woo si strihol svoj asi najveľkolepejší epos a dokonca bez amíkov, čísto len v čínskej produkcii. A že je to megafilm. Nie každý zvládne síce pozrieť obe časti, preto vznikla aj na polovicu skrátená verzia, ale tej sa vyhnite. O akciu síce neprídete, ale stratí to myšlienku, súdržnosť, dej. ()

Zagros

První i druhou část hodnotím jako celek, a proto je shodný komentář u obou dílů: Viděl jsem obě verze Krvavého pobřeží a ta dvoudílná mě uchvátila. Nechci chválit jednu složku za druhou, důležité je, že na mě oba snímky působily jako perfektně fungující celek. Přes poměrně rozsáhlou délku téměř pěti hodin utekly neskutečně rychle a já si je v krátké době pustil ještě jednou. Pravděpodobně jsem ještě neviděl monumentálnější a výpravnější bitvy ve snímku z Asie. Ano, na rozdíl od nejvelkolepějších bojových scén z Vojny a mír si tvůrci pomohli digitálnem, ale tady mě to vůbec nevadilo. Stejně jako až nadpřirozené schopnosti hrdinů, spíš naopak. Díky výtečně napsaným postavám a prokresleným charakterům jsem si je zamiloval. Navíc byly obsazeny charismatickými herci, například „nebojová“ postava hlavního stratéga byla parádní. Napínavé bojové scény se střídají se zdánlivě klidnějšími příběhovými či rozhovorovými pasážemi, které mě ovšem napnuly ještě více. Celé velkolepé dílo je úžasně zrežírováno a i když si příběh občas vypomůže klasickými klišé, dostává ode mě nakonec hodnocení silných čtyř hvězd. John Woo rozhodně není režisérem jednoho filmu, ale tohle je pro mě jeho životní dílo a já jej rozhodně doporučuji v plné délce a nejlépe na plátně. ()

Orthank

Viditeľne slabší epilóg slušnej historicko-vojnovej prehliadky Čínskych dejín, v podaní zručného Anga Leeho, hrá už naozaj len druhé husle.Akoby tvorcovia na čele s režisérom vyčerpali svoje originálne kamerové nájazdy a zaujímavé stratégie a už len nútene dorozprávali príbeh ktorý načali.Je to škoda, pretože záverečná bitka rozhodujúca o osude celej dynastie zaostáva aj napriek svojej šírke dokonca i za tými zdanlivo malými konfrontáciami prvej časti.Pritom potenciál záverečného stretu je neskutočný.Je to naozaj už len rozsiahlejšie zakončenie a Lee na to vsadil všetky svoje esá, pričom dúfa v akceptovanie "rečičkovania" zo strany diváka. Na jednej strane sa snaží dohnať charaktery, ktoré zanedbal v úvode, a na strane druhej rýchlo to všetko tak nejak ukončiť,ako nepríjemnú prácou, ktorá vás prestane baviť už po polovici smeny.Avšak s tým, že mu unikla ta správna podstata, v ktorej nemožno v jednom súvislom príbehu hrať na dve strany,bez toho, aby latka zostala stále rovnako vysoko.Tak ako prvá časť nadchla z úžasnej výpravy, hudby, kamery,či epických bitiek,tak ta druhá práve v tom najočakávanejšom okamihu zakopáva o úmysel tvorcov dostať do filmu všetko postupne a čo najviac v relatívne krátkom čase.Nič to však nemení na tom, že pokračovanie tohoto milého prekvapenia ponúka stále kvalitnú "zábavu",pri ktorej zamrzí "len" to nadšenecké ochladnutie po úžasne rozohriatom úvode....:-) ()

Hanys_

Pokračování velkolepého dramatu mě už tak nezasáhlo Sám nevím proč, ale něco mi tady chybělo. Čekal jsem pořád na tu velkolepou bitvu a ani ta mi nepřipadla tak úžasná jak v první části. Každopádně pořád se jedná o výbornou historickou podívanou, která tady dlouho nebyla a plátnům určitě slušet bude. 65% ()

Crackonosc

Druhá část velkolepého eposu Johna Woo se zaměřuje hlavně na taktizování před závěrečnou bitvou a ke konci samozřejmě na btivu samotnou. Škoda ale, že se tu víc využívá do očí bijících digitálních triků, objevují se některá zbytečná klišé a krvavý závěr je sice efektně nasnímaný, ale vcelku nijak objevný a prostorově poměrně nepřehledný, takže jsem často netušil, kde se odehrává to a kde tamto. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Takto žalostne sme zlyhali iba kvôli tej suke."     Po prvej časti tohto veľkolepého historického veľkofilmu som si bol takmer istý, že v tom istom duchu bude pokračovať aj druhá časť a ja ju nakoniec rovnakým spôsobom odsúdim. Lenže div sa svete, odrazu akoby som pozeral iný film, ktorý ma už dokázal silne zaujať. Ma takú hutnejšiu, tajuplnú atmosféru, viac zaujímavého sa v ňom toho deje, namiesto bezduchej akcie je viac zameraný na stratégiu a rôzne bojové triky a úskoky. No a čo sa týka samotnej bojovej akcie, tá je monumentálna a konečne aj realisticky pôsobiaca, rozhodne už nie na smiech, ako v prvej časti. Obzvlášť pôsobivé je mimoriadne drsné vylodenie, kde sa umiera vo veľkom na oboch stenách a schytá to aj nejaký ten geroj. Ide určite o lepšie nakrútenú časť, ktorá pôsobí menej počítačovejšie a v ktorej bavia aj vedľajšie dejové línie, ako tá s princeznou-špiónkou a jej trochu nahlúplym priateľom (to odovzdanie mapy bolo inak výborné). Suma summarum, ak sa pozriem na obe časti ako na celok, tak v mojich očiach film výrazne narástol. Bude pre mňa určite zaujímavé vidieť aj zostrihanú, jednodielnu verziu. ()

Zombi

Po hodně dobré první části se dostavuje celkem zklamání, na to jak je film dlouhý se v něm stane sakra málo důležitých věcí, bitva tu je jedna jediná, sice velkolepá na závěr, ale drtivou většinu filmu se řeší taktika, předávají moudrosti, řeší hlavní charaktery a romantizuje. Získání 100 000 šípů je sice pěkné, ale radši bych viděl víc soubojů jednotlivých bojovníků představených v jedničce, tady mají sakra málo prostoru. Prostě těch prvních 90 minut mi moc nesedlo a závěrečná bitva mohla být taky o něco lepší. ()

Nethar

Epický historický válečný zážitek. Díky skvělé výpravě a kameře se je neustále na co dívat. Válečné scény a souboje nejsou provedeny realisticky, minimálně se objevuje pár činských superhrdinů, netradiční styl každého z nich však nenudí a k filmu to krásně sedí. Formace jsou nápadité. Hudba, barvy, postavy, užil jsem si to od začátku do konce, trochu více snad první díl, ale celých 5 hodin nebo kolik to má stojí za to. ()

El Loco

Veľmi dôstojné pokračovanie vynikajúcej prvej časti Woovho eposu. Dvojka začína presne v momente, kde jednotka skončila (pri divnom čínskom futbale:-)) a opisuje prípravy oboch znepriatelených táborov na najväčšiu bitku tých čias. Tentokrát však, na rozdiel od prvej časti, máme možnosť viac nahliadnuť do radov krutého Cao Caa. Dvojka pôsobí oproti hyperakčnej jednotke „rozvláčnejším“ dojmom, čo však určite neuberá na kompaktnosti tohto diela (ktoré by v západných krajinách malo vyjsť zostrihané do jedného filmu). Vynikajúcu kameru, majstrovsky zvládnuté monumentálne bojové scény bližšie hodnotiť netreba, je to rovnaká pochúťka ako pri prvej časti. Opäť jedinečné a obdivuhodné sú taktické a strategické schopnosti taktického veliteľa spojeneckého vojska Zhuge Lianga (Takeshi Kaneshiro), ktorého odvážny čin, pri ktorom „zadovážil“ 100 tisíc šípov patrí k najlepším (a najvtipnejším) scénam tohto dvojfilmu. Napätie sa naďalej stupňuje a dej nakoniec vrcholí pri dlho očakávanej finálnej bitke, ktorá dá zľahka spomenúť na bitku o Helmov žľab z LOTR : Two Towers a vylodenie v Normandii z Saving Private Ryan a zaradí sa medzi najveľkolepejšie scény v histórii ázijskej kinematografie. Veľmi silno odporúčam! ()

maty39

Důstojné zakončení tohoto příběhu, které však nemá takové tempo jako první díl a nedosahuje ani zábavnosti prvního dílu. Přesto však nadprůměrný a technicky zvládnutý snímek. Prostě mám radši Johna ve filmech, kde se mává bouchačkama. ()

krusty2

Nechapem preco mi vymazali predosle hodnotenia tychto dvoch filmov ale budis. A mimochodom mam obidva zkuknute v normalnej verzii a v kine v HK a anglicke titule. ()