Footloose: Tanec zakázán

Footloose

Zakázaný tanec

Komedie / Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2011, 109 min

Příjemné osvěžení s originálním nápadem ... bála jsem se, že to bude další Let's dance, ale jsem mile překvapena ... nápadité, s vlastním neotřelým příběhem. Pěkné.(28.10.2013)

Super perfektní bezva tanec. A nejen to. Film má i super děj.(28.7.2016)

Takmer každý z nás určite prešiel obdobím, keď pravidelne navštevoval diskotéky a posilnený správnym množstvom zakazovaného alkoholu a v opojený mladých dievčat sa stával levom na tanečnom parkete. Rád spomínam na tie časy, keď som si užíval mladosť bez dnešných záväzkov a povinností a všetko čo bolo zakazované ma nesmierne lákalo. Tak to bolo aj tomto príbehu v podaní hriešne príťažlivej Ariel (Julianne Hough) a Rena (Kenny Wormald), ktorý mi imidžom pripomínal J.Travoltu z muzikálu Grease. Tento remake sa režisérovi Craigovi Brewerovi vydaril, keď za pomoci veľmi dobrého výberu hudobných skladieb vytvoril neobyčajne dobrý zážitok s vtipnými momentami. Pri pohľade na jeho produkciu filmov ho nemôžem pochváliť, ale raz za čas sa naozaj nakopme " a ukáže všetko čo schováva vo svojich vreckách" (tým mám na mysli film Black Snake). Počas viacerých momentoch som si nohou klepal do rytmu bluesových a gitarových tónov, takže zaslúžených 60%.(17.3.2012)

• Goldenhair

Možná by mě nový Footloose tak neiritoval, kdyby se pokusil o špetku invence. Protože koukat přes dvě hodiny na partu tančících středoškoláků mi prostě nestačí. A to ani v případě, že se umí na moderní sexy choreografii vlnit sebevíc. Jednak proto, že jde skrz na skrz o kopii originálu a za druhé, to je původní film tak strašně “out“, že se musí točit remake? Jasně, podobné starší kousky možná nejsou tak nablýskané, ale o to tady přece právě jde. Čekám, že je jen otázka času, kdy přijde předělávka Hříšného tance, Flashdance, nedej Bože Pomády...(20.6.2012)

• Radiq

Uměle vytvořená trapná zápletka o zákazu tancování, puritánsky americky městečko, děj nalajnovanej podle šablony, trapnost vedle trapnosti vede k dalším trapnostem, postavy ze skupiny nejdementnějších postav filmové historie, scény z kterejch čiší trapnost, třeba jak si sám nasranej pro sebe tancuje, a tak. No dival jsem se na to jenom na pul oka, protože na víc očí bych to nevydržel a chcípl by mi mozek... Jo a k tomu tancování, no hrůza. Negersky škubání končetinama, prdelí a s tancem to nemá nic společnyho. Spíš je to takovy jak kdyby do nich pouštěli elektriku.(11.12.2014)