Footloose: Tanec zakázán

Zakázaný tanec

Komedie / Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2011, 109 min

• dezorz

Film pre deti z 80. rokov natoceny pre deti rokov nula nula desat. Samozrejme ze nedostali povolenie skorovat.(12.2.2013)

Když se někde dočtu, že se točí remake nějakého hodně známého snímku, vždycky se mi zježí zbytek vlasů na hlavě. Nejinak to bylo i v případě "Footloose", který díky svižné, chytlavé muzice a nenapodobitelném stylu osmdesátých let, kdy jedním z rozhodujících faktorů byly právě hity těch nejznámějších hvězd pop-music, klipové pojetí a mlaďounký Kevin Bacon v hlavní roli problémového mladíka. Snímek se tehdy stal velice známým neřku-li kultovním všude na západ od našich hranic. Měl všechno to, co jsem uvedl výše: správný "feeling", báječnou ústřední píseň Kennyho Loginse, zapamětihodnou scénu honičky traktorů a úžasný taneční výstup Kevina Bacona v opuštěné hale. Až v souvislosti s uvedením nové verze "Footloose" prolomil Bacon informační embargo a práskl na sebe, že měl během tanečních scén dubléra...Námět nám zůstal až na pár maličkostí jako že se vše odehrává v současnosti, úplně stejný. Méně známí herci v hlavních rolích proti zákazu tance revoltující mládeže jsou příjemným osvěžením. Staré dobré fláky z osmdesátých let, které se zasloužily o věhlas původního filmu nechybí a pro ty mladé diváky, kteří o originálu nikdy neslyšeli, se příběh Rena MacCormacka bude líbit. Jenom upozorňuju, že film nestojí a nepadá na hudebně tanečních číslech, ale na prosťounkém příběhu jedné vzpoury studentů proti hloupým zákazům...(8.2.2012)

• moviesfan

Neviděl jsem původní film, ale zdejší choreografie se mi skoro vůbec nelíbila, klišé zde bylo dost a chování určitých lidí jsem nechápal. Na druhou stranu to beru jako nenáročnou oddychovku, která neuškodí a nabídne místy i fajn hudbu.(13.3.2012)

• Zíza

Připravte se na pořádný tanec!? Ale no tak, kde? Abych se přiznala, choreografie tohoto filmu mě za srdce ani za toho vůbec nevzala, natož hudba, co to všechno provázela. Tanec mám opravdu ráda, ale tady mě moc nevzal. Ani příběh. Kluk měl sice vcelku dobrý charakter, ale na tom se takový film uvést nedá. Ani na netancujícím kamarádovi. Ani nevím, komu bych tenhle film mohla doporučit…(26.2.2012)

• FFilipCZ

Kdybych měl ty dvě hvězdy rozdělit, tak první hvězda by padla na taneční kreace a povedenej maturitní ples (PS: Taky bych se chtěl během týdne naučit pařit jako Willard :D) a druhá hvězda by padla na super hot Julianne Hough. Tady nejde o nějaký propracovaný děj nebo pointu, tady jde hlavně o to si film užít a pokud jste velcí fanoušci tance, třeba se i zakroutit v křesle.(21.7.2013)

• - Do role Bena byl původně obsazen Zac Efron. Projekt ale opustil už v březnu roku 2009. (oje)

• - Julianne Hough byla během výběru představitelky role Ariel upřednostněna mimo jiné před Hayden Panettiere, Miley Cyrus nebo Amandou Bynes. (oje)

• - Film měl původně režírovat Kenny Orgeta. Odstoupil ale kvůli výši rozpočtu a kreativním neshodám. (oje)