Magion (TV pořad)

Rodinný

Československo, 1984, 500x60 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (92)

Odpoledne s Magionem byly vždycky lepší než ty s Vegou!(4.1.2009)

Nejvíce si pamatuji Jana Rosáka.(12.1.2009)

S "Kouzelnou školkou" a podobnými zrůdnostmi současnosti se to vůbec nedá srovnávat.(3.1.2009)

Filmová a seriálová pokladnice tehdejšího dětského a pomalu dospívajícího mladého diváka. Nikdy nezapomeneme na tento pořad i na všechny ty filmové slasti s ním spojené. Co jsem měl nejraději, když opomenu pohádky a filmy? Tak asi vždy na konci pořadu, hlasování o příští seriál samozřejmě za pomocí ukázek (kolikrát to byl vážně tuhý boj, kolikrát jsem byl naštvaný že nevyhrál ten můj oblíbený a já musel znovu čekat), na tajemné magické oko, nebo na úchvatnou znělku také nelze zapomenout. To co pro dnešní dítě znamenají dnešní moderní-populární pořady, to pro nás generaci sedmdesátých a osmdesátých let byl Magion s Vegou! Z nostalgie jednoznačně za 5* .*11.4.1984 † 20.12.1996.(3.1.2009)

Nostalgie po dětství. Vedle Vegy další příklad kvalitní televizní tvorby pro děti, kterým se dnešní zrůdnosti z doby demokracie a tvůrčí svobody nemají šanci rovnat.(9.5.2009)

Hodnocení je pochopitelně nutno brát s rezervou při vědomí, že jde o pořad viděný před nějakými 25 lety, nicméně ve své době šlo o nejlepší televizní produkci pro svou věkovou kategorii. Zajímavou, profesionálně dělanou a nepodbízivou. Celkový dojem: 80 %.(20.1.2009)

V době, kdy si jeden mohl vybrat mezi "Studiem kamarád" a "Pionýrskou vlaštovkou", byl Magion oázou pořadů pro děti. Líbil se mi vždy více než jeho mladší a o něco upovídanější sestřička "Vega", určitě i díky Janu Rosákovi, a mrzel mě každý propásnutý díl. Řada seriálů v něm vysílaných zůstává pro mnohé živou nostalgickou vzpomínkou.(3.1.2009)

Pořad mého dětství ...(8.4.2013)

Pravidelná, televízna relácia pre deti a mládež "Magion" sa začala vysielať ešte v dobe spoločnej Československej socialistickej republiky. Vtedy som to považoval za svieži vánok, ktorý občas priniesol niečo zaujímave zo zahraničnej tvorby. Väčšinou sa jednalo o nejaký animovaný, alebo aj hraný, seriál. V šedej programovej štruktúre štátom ovládanej televízie bol "Magion" malou oázou pre spestrenie detskej fantázie. Po roku 1989 sa ešte zopár rokov táto relácia vysielala, ale v rastúcej konkurencii komerčných, súkromých televízií po pár rokoch bola z obrazoviek ČT stiahnutá a postupne upadla do zabudnutia. ***(20.4.2012)

Nostalgická záležitost...kdo to sledoval, ten ví, o čem mluvím.(27.10.2010)

Once upon a time...I loved it.(11.6.2009)

Po ránu voňavý kakao, čerstvý rohlíčky, marmeláda a moje oblíbený pohádky. Byl jsem v nebi(23.9.2009)

Magion a Vega - pořady, na které nemůže dětská část mé duše nikdy zapomenout. Ovšem Magion mi vždy přišel o něco lepší..(24.9.2011)

Jak jinak ohodnotit pořad, ve kterém dávali Willyho Foga ;)(13.2.2010)

Čtvrteční Honza Rosák byl vždycky lepší než úterní Standa Hložek! :-)(14.1.2009)

Nelze už dnes hodnotit objektivně! :-) Je to jen vzpomínka na dětství a čtvrteční podvečery ve společnosti Magionu a Jana Rosáka.(21.12.2014)

Dětská klasika(3.1.2009)

Nostalgie a vzpomínky na Magion:-D(9.1.2009)

Magion s Jančaříkem, Vega s Hložkem a Kuřátka... Kdepak, dřívější dětská produkce měla úroveň, což se bohužel Kouzelné školce apod. říci nedá...(14.1.2012)

Nostalgicky prostě musim.já na tom vyrostl(5.1.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5