Magion

Československo, 1984, 500x60 min

Hudba:

Jiří Kolafa

Účinkují:

Jan Rosák (moderátor), Petr Jančařík (moderátor), Rostislav Kuba (moderátor), Jiří Chalupa (moderátor), Michal Jagelka, Eva Hrušková, Iveta Bartošová (více)

"Pásmo z animovaných pohádek, seriálů a besed se zajímavými lidmi" (ČT). Oblíbený televizní pořad pro děti a mládež vysílaný mezi léty 1984-1996, vždy ve čtvrtek. Vedle Jana Rosáka byli jeho moderátory Petr Jančařík, Rostislav Kuba nebo Jiří Chalupa. Pořad byl pojmenován podle první umělé československé družice a populární se stal především díky uvádění zahraničních hraných i animovaných seriálů. (berg.12)

blackrain

To byly pořady. Ještě si pomatuju jeden. Tuším, že se jmenoval Vega. Magion běžel ve čtvrtek a Vega ve středu. Možná, že by neuškodil návrat. Kouzelná školka a jiné podobné pořady pro děti a mládež se s Magionem nedají srovnávat. ()

gogos

Magion s Jančaříkem, Vega s Hložkem a Kuřátka... Kdepak, dřívější dětská produkce měla úroveň, což se bohužel Kouzelné školce apod. říci nedá... ()

Rakosnicek77

Nelze už dnes hodnotit objektivně! :-) Je to jen vzpomínka na dětství a čtvrteční podvečery ve společnosti Magionu a Jana Rosáka. ()

Hennes

Příjemná odpoledne v 80 letech. Nevím proč, ale s tímto pořadem mám prostě nerozlučně spjatý seriál DĚTI Z KOUŘOVÉ HORY a úvodní znělka Magionu byla můj hit. ()

rakovnik

Vůbec jsem netušil, proč se tento pořad jmenuje Magion a tím pádem jsem si nespojil logo družice v úvodních titulcích právě s Magionem. Ale těšil jsem se na každé pokračování, hlavně kreslených seriálů. ()

cariada

Dávám sice jen za 4 a to asi proto , že si přesně už moc nevybavím obsah. Pomatuju si na Rosáka či Jančaříka na seriál Bludička. A hlavně jsem se vždy těšil na magický oko ,který vždy blikalo v pravo dole na obrazovce a z něho vždy něco zajímavého vytáhli. Mohla by ČT tenhle pořad spolu s Vegou opakovat , aby dnešní děti viděli na čem jsme vyrostli. ()

MarekT

Mezi pořady, které se tu začínají objevovat ve velkém, tu je taková nostalgická vzpomínka. Když se tento pořad vysílal, byl jsem sice malý a tím pádem si téměř nic nepamatuji, ale přesto se mi Magion a seriály v něm vysílané líbily. Také se musím přiznat, že jsem litoval, když byl Magion zrušen. Je to sice hodnocení nostalgické než objektivní, nicméně i tak čtyři hvězdy. ()

Šimpy

Při vzpomínce na tento pořad pouze zamáčknu slzu v oku. Seriály, v něm odvysílané, jsou pro mnoho lidí mé generce naprosto kultovní. Dnes bohužel na českých obrazovkách tento typ pořadu chybí....a když vidím, co dnes vysílají, je mi současné generace dětí líto. Za pravdu mi dají všichni, kteří u tohoto pořadu vyrůstali. ()

otík

Magion a Vega byly pořady pro děti s takovou úrovní průvodního slova, že dnes už se málokterý dětský či mládežnický pořad tomu přiblíží. Všechna čest jeho památce. ()

Kri-kri

Šmoulové, Willy Fog, Byl jednou jeden život, Tajemství Selenitů, Ledík, Viking Viky... a plno dalších nezapomenutelných seriálů. Průměrné hodnocení dávám jen z neodpustitelného důvodu, že v posledních cca. dvou letech existence Magionu tvůrci občas špatně odhadli vymezený čas pro plky s hosty mezi seriály a z nedostatku času usekávali i několik minut od začátku nebo konce děje u hlavního (25 minutového) seriálu. ()