Magion

Československo, 1984, 500x60 min

Hudba:

Jiří Kolafa

Účinkují:

Jan Rosák (moderátor), Petr Jančařík (moderátor), Rostislav Kuba (moderátor), Jiří Chalupa (moderátor), Michal Jagelka, Eva Hrušková, Iveta Bartošová (více)

"Pásmo z animovaných pohádek, seriálů a besed se zajímavými lidmi" (ČT). Oblíbený televizní pořad pro děti a mládež vysílaný mezi léty 1984-1996, vždy ve čtvrtek. Vedle Jana Rosáka byli jeho moderátory Petr Jančařík, Rostislav Kuba nebo Jiří Chalupa. Pořad byl pojmenován podle první umělé československé družice a populární se stal především díky uvádění zahraničních hraných i animovaných seriálů. (berg.12)

civalII

No co jsme tenkrát v té televizi mohli sledovat? Magion a Vega a seriály tipu Čáryfuk, Goro bílý pes, čarodejnice Edna apod. ()

Tomesh

Tomuto pořadu vévodil rozcuchanej Jančařík a já každý čtvrtek usedal o půl páté na Kapitána Granta. Kde jsou ty časy? Nostalgie je pěkná mrcha! Úterý Vega, čtvrtek Magion a středa byla o hovnu, později přidali "Oázu" uváděnou z brněnského studia, ale to už jsem měl jiné zájmy! ()

Koryntos

Hodně dávná pravzpomínka, ale pořád tam někde hluboko uložená je, to dnešní přihlouplé pořady pro děti neumí, nostalgická a srdeční záležitost. ()

BloodMax

Na Magionu jsem vyrůstal. Jo v tý době se vysílaly skvělý pořady pro mrňata, kam se hrabou ty dnešní.....Jsem rád, že patřím do generace, která Magion ještě zažila....dnešní děti o hodně přišly :-( ()

Thurin

Staré dobré čtvrtky s Magionem. Já měl sice problém, že ve čtvrtek jsem zároveň navštěvoval i schůzky vlčat, ale přesto jsem dodnes oddaným fanouškem a pamětníkem. A ano, Vegu Magion válcoval.:) ()

herr_carter

Magion byl můj hodně oblíbený dětský pořad a ihned za ním v závěsu ho stíhala Vega, tamní moderátoři to dětskému diváku dokázali hezky a napínavě servírovat................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Zagros

Magion byl televizní pořad pro mládež, který začal vysílat ještě za dob komunismu a o několik let přežil i revoluci. Svého času to byl jeden z nejsledovanějších pořadů a v rámci tehdejší konkurence i nejlepší. Bohužel mě po většinu času míjel, protože jsem měl v době jeho pravidelného vysílání tréninky a tak jsem viděl jen sem tam něco. Pamatuji si jeho znělku, Jana Rosáka, Petra Jančaříka a několik dalších drobností. ()

Mallinali

Kvůli sledování tohohle pořadu a parádnímu Rosákovi jsem jako děcko sabotoval svojí fotbalovou kariéru. A vzhledem k soudržnosti mých kotníků mě Magion nejspíš zachránil před právem parkovat na místech pro vozíčkáře. ()

Rami

Tento pořad nemůžu objektivně a spravedlivě zhodnotit, protože se jedná o pořed, ve kterém běžely jiné pořady (seriály, které samostatně hodnotím). A navíc, jeho kvalita značně kolísala především v návaznosti na vysílaných seriálech. V prvních ůetech to bylo (myslím) fajn, běžely tam většinou dobré seriály, ale v posledních letech to nestálo za nic a já přeběhl ke konkurenčním německým stanicím, později k animákům na Premiéře a Nově. :-) Dnes už se na televizi snad ani nedá dívat. Jinak si myslím, že se Magion (ani Vega) nedá srovnávat se současnou Kouzelnou školkou (Kuřátky aj.). Dříve byl obsah zaměřen spíše na mládež (hlavně 7-10 let), dnes už převažuje orientace na děti (0-8 let). Pohádky jsou dosti sterilní, postavy v nich často příliš kladné, hezounké a slušné. Přiznejme si to - v seriálech, které byly vysílány v 90. letech, bylo dobrodružné násilí, které seriálům dávalo šťávu. Dnes je to nuda, případně přetechnizovaná volovina z komerčních TV. ()