Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Woody77

Tesil som sa na tento film ,ktorý som aj trosku naschval odkladal. Znie to masochisticky ale je to tak. V mojom hodnoteni ma tento film 65%. Cakal som viac no vyslovene sklamaný som tiez nebol a koniec ma prekvapil . Film mal par hluchych casti ked som pozeral ,pozeral a pozeral a nic. No bolo aj par svetlých zjavov a bavil som sa ked sa objavili spolu Farell a Thewlis. Hudba spociatku nic moc no potom sa celkom rozbalila a hodila sa k tomuto filmiku. Skoda ze nevydupali z toho viac ved herecky potencial na to mali.Poucenie : Nikdy nemen svoje prve rozhodnutie !!! ()

Qitek

Typická "Anglická slanina". Jen tentokrát nejsou libové scény vtipné a tučná část nikterak vizuálně (Ritchie, Vaughn, De Palma) zajímavá a o spádu nemluvím. Celá první téměř hodina mi až smrděla průserem do té doby, než Farell pošle při obědě (vynikající scéna) Winstonea (Vynikající jako vždy) do prdele... Pak nabere film řekněme jisté tempo, ale na záchranu je příliš pozdě! Keira Knightley naprosto zbytečná, ani nemá co hrát, je tu jen řekněme jako vnadidlo. Celkově se jedná o příjemnou záležitost, ale jakmile skončí, vzpomenete s velkou láskou i smutkem na časy jako Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Snatch či Layer Cake. A to nemluvím o ojetém konci typu Layer Cake či Carlitově cestě. Škoda. Už mi tenhle druh filmu nějakou dobu chybí. ()

ivan_drago

Poctivá gangsterka, kterou hyzdí ta zápletka s plochou poloherečkou, mající za úkol tvářit se ztrápeně.... Vynikající jsou některé dialogy, a pokud film nezabředává do šílené poloromance s tou právě zmíněnou poloherečkou, tak nijak neztrácí na dynamice a dramatičnosti... Drsňácký Farrell odvádí standart, ale vypíchl bych vynikající výkony trojice Friel, Thewlis a Winstone. Právě ti totiž odlišují film od naprostého průměru a dodávají filmu na atraktivitě. Zvlášť jsem se bavil při dialozích dvojic Farrell a Thewlis a Farrel a Winstone. Ale ta romantická zápletka je naprosto zbytečná a rušící celkovou, jinak povedenou atmosféru filmu. Takže pokud si odmyslíte film bez dějové větve s plošinou Knightley, tak čtyři, celkově však jen tři... ()

Sokkk_y

Jestli máte chuť na nenáročnou hustou gangsterku alá Ritchie, London Boulevard je dobrá volba. Je to sice slabý odvar toho, na co jsme zvyklí od mistrů v tomto oboru, ovšem prostředí industriálního Londýna společně s Farrellem a Keirou Knightley dělá z tohoto podprůměrného snímku něco víc. A samozřejmě nesmím zapomenout na týpka jménem David Thewlis. ()

Belbo

Ne, ne a ještějednou ne. Další z filmů v kterém toho moc nefunguje a hodnocení se háží na drsnost hlavního hrdiny. Je v něm skoro vše: drsný Collin, krásná Keira, škaradí záporáci, jeblý Thewlis, nesmyslné dialogy, roztříštěnost děje a nevěrohodnost postav. A už tam hvězdy létají. ()

Jizni Tlapa

Zlaté Brugy. Farrel se snaží a je jistě nosníkem téhle ponuré gangsterky, která se snaží zapůsobit obyčejným příběhem a cool dialogy, které nabízí hlášku za hláškou. Zbytek však, včetně Knightley bez výjimky jsou už více než vlažní, a tak nelze konstatovat nic jiného, než že se jedná o lehce nadprůměrný snímek, který (stejně jako zajímavý "pobodaný" závěr) Vám v paměti rozhodně nezůstane. ()

Mrkvič

Až neskutečně natočená gangsterka. Spousta náznaků (snad to nebylo jen mou mizernou angličtinou a slabými titulky) a tak si může divák domýšlet pár věcí po svém. Z postav to dělá osobitější figurky a jejich představitelé už jen vyšperkují obraz dokonalosti pár drobnostmi. Do toho hrají úžasné písničky a tak film uteče jako voda vypouštěná z přehrady, aby zakryla tělo mrtvého zabijáka. Colin Farrell tu toho ani tolik nepředvedl, ale v kontextu s tím ostatním to z jeho postavy dělá něco nadpřirozeného. Prostě paráda. ()

st.verka

Marná snaha v černém světě zůstat bílý. Člověk se zkrátka vždycky trochu zašpiní. Chyba je nebýt důsledný. Dobrý skutek bývá po zásluze potrestán. Za ten náhlý nečekaný konec, jako blesk z čistého nebe, dávám plný počet. Colin Farrell tu byl zkrátka třída. ()

Johnny.ARN

Celkom fajn gangsterka. Viazlo to v scenari, strihu. Má však luxusné herecké obsadenie. Namiesto Farrella by som si tam možno vedel lepšie predstaviť Stathama alebo Adkinsa, no to by sme už narušili tú takú jemne romanticko - záhadnú líniu tiahnucú sa filmom. Rozmýšľal som nad štyrmi, ale nakoniec len 3 z 5 ()

LadyPupu

Na to, jaké má film obsazení, mohl být lepší. Přesto bych ho nezatracovala. Místy jsou hluchá místa (romantická vložka s Keirou), někdy se to tak nějak vleče, jisté nelogičnosti by se také našly, ale v jádru to úplně špatný film není. A scény s Thewlisem byly výborné. Takže za tři s čistým svědomím. ()

Micro41CZ

Moje recenze: http://www.topzine.cz/recenze-filmu-londynsky-gangster-jak-colin-farrell-zprznil-keiru-knightley-a-vybil-mafianskou-rodinu/ Na režisérský debut je film konzistentní. Udržuje diváckou pozornost, představuje – i když povrchně a přímočaře – dva výrazné společenské fenomény dnešní doby a nebojí se postavit vše na hlavní postavě. Nečekejte zábavný skvost typu Pulp Fiction ani kritiku společnosti jako u Takových normálních zabijáků. Nečekejte ani drama kvalit Carlitovy cesty nebo Mafiánů. Uvařte si ze všech zmíněných odvar, jemuž dominuje Colin Farrell, a vychutnejte si ho bez nároků na něco kultovního nebo zásadního. Londýnský gangster totiž zábavný stále je. ()

Javad

< Veľké sklamanie ! > Nemôžem uveriť tomu, že človek čo tento film napísal a režíroval (toto je jeho režisérska prvotina), je autorom scenára úžasného THE DEPARTED. LONDON BOULEVARD je nefunkčná a slabá gangsterka, bez nápadu a poriadneho drajvu, aký ja od tohto žánru očakávam. Aspoňže tá hudba a herci boli fajn. ()

terunka003

Gangsterské, krvavé, střílecí,fuckovací × líné, nudné, pomalé, bezdějové. Tak jsem byla asi moc amyšlená, že jsem ten děj nesledovala, nebo tam vážně žádný nebyl. Bylo to dost strohé, moc nejasné a ten konec mě teda naštval, vyloženě k pláči. Film na když už tak jenom jednou a rychle. ..zítra si musím koupit, mléko, máslo, chleba.. ()

uiu

Film, který by si zasloužil být v červené lajně, ovšem neustále zde přeskakuje z modré do červené a naopak. Příjemná gangsterka s napraveným/nenapraveným Colinem Farrellem. Film mě překvapil a zaujal, jelikož jsem od něj nic nečekala. Jediná postava, která mi nějak výrazně vadila byla Keira Knightley jako namyšlená a homofobní herečka (že by hrála sama sebe?), která sice má v příběhu svou roli, ale taky tam vůbec nemusela být (to by ale neměl s kým hlavní hrdina souložit, že...). Rozhodně jeden z filmů, které stojí za to vidět, už jen kvůli hereckému vyzrání Colina Ferrela a dobrého Bena Chaplina či Davida Thewlise. PS: Český název distributor jaksi nevychytal, protože hrdina není Londýnský gangster a celé se to odehrává v Severním Irsku a o Londýně se tam jen mluví :) ()

ivan bohatyr

Jasný příklad toho, že zvučná jména jako Colin nebo Keira v žádném případě neznamenají dobrý film. Dobrá hudba, to je to jediné, co můžu pochválit, všechno ostatní je víceméně podprůměrné. Chvílemi jsem se hodně nudil. ()

Iroquaise

... že je to režijně slabý, bych eště byl schopnej překousnout - s ohledem na režijně debutujícího scénáristu Monahana...ale jak moh autor Skrytý identity, Království nebeského a Labyrintu lží vypotit takovou kravinu, to fakt nepochopim... nedodělaný snad po všech stránkách...postavy, vztahy, zápletka, odbytý obě žánrový linie...pomalý, nudný, samoúčelný a neustále na něco si hrající... výborná kamera, typově dobře obsazený a potenciálně dobře hrající herci...ale bohužel jednak nemaj co hrát...a Monahan s nima neumí pracovat, takže to působí jako Tomáš Hanák "hraju že hraju"...docela jsem se na to těšil...čekal jsem malou, nenápadnou pecku...tohle je fakt těžkej provar... ()

marvan

Nepovedený pokus přenést atmosféru noir do současného Londýna. Hlavní slabinou filmu je nedomyšlený scénář, motivace chování většiny postav, včetně hlavního hrdiny, nemá opodstatnění. Jednají tak jak jednají jen proto, že bez toho by se za vlasy přitažený příběh rázem zastavil. ()

drederik

Díru do světa Monahan debutem neudělá, ale najdou se i světlé momenty. Ať už Kasabian nebo výkony Colina a Raye Winstona. ()

asirtes

Abnormálny tarantinovský úlet. Viac komorné a spomalené, ale s patričnými kgulkami. Situácie a hlášky bizarnejšie ako deravé trenírky susedovej ženy počas potierania si pŕs malinami zo snehu vprostred osamotene prázdnej 8-prúdovej diaľnice pri Petržalke. Samozrejme, že to nie je pre každého. ()

tere.z

Nenápadný gangster movie s nápadnými hereckými jmény. Pár hluchých míst, vynikající soundtrack, pronikavá kamera, zrající Colin, minimalistická Keira a věčně sjetej David Thewlis. Dobré, dobré. ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)