Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

M.i.k.e

vizuálně poutavý,ale dějově trošku hluchý film.Osobně nemám nic proti pomalu plynoucím snímkům,ale musí se v nich aspoň trošku něco dít...50% ()

Darth Revan

"Na počátku byl jen člověk a příroda. Ale pak přišli lidé nesoucí kříže, kteří zahnali pohany až na kraj světa!" Příběh filmu Valhalla Rising, u nás dementně překládaného Barbar, je strhující brutální podívaná, která je k tomu všemu nesmírně artová. Hlavní hrdina s tváří jednoho z největších borců současnosti, Madse Mikkelsena, nemusí říkat vůbec nic a stejně z něj stříká charisma na všechny světové strany. Příběh, který symbolizuje pád starých bohů a kultů mne dojal natolik, že jsem díky němu přečetl Eddu i Ságu o Ynglinzích, abych si rozšířil znalosti nordické mytologie. Díky Reifne, díky Odine Mikkelsene! 5* ()

ProNotor

Slabší snímek, kde hraje můj oblíbený Mads. Od začátku jsem doufal, že se děj nějak posune, ale bohužel, dlouhá a ponurá atmosféra se nikam neubírala a vyústil z toho o nic víc nemastný a neslaný závěr. Bez jednoho oka 2* a to jsem ještě optimista. ()

MrPierc

Na tohle dílo jsem se těšil. Překvapilo mne v mnoha ohledech. Brutalita je jen na začátku a není během celého filmu a nebo jen po kapkách. Záběry okolí jsou velmi pěkné. Problém je tady hlavně v tom, co tím režisér chtěl říct = mě se zdálo že nic. Takže film vlastně o velké výpravě, ale zároveň o ničem. ()

bourec odpad!

Ty vole,to byla jebárna.Film,kterej sem nevydržel ani ne do půlky.Opravdu u toho režisér nebyl zlitej na sračky.Protože film bez tvaru(dobře to napsal Korbitch 22),kde nějakej bezvokej Žižka jde se sekerkou krajinou,pak někoho vyvrhne(zřejmě ho neměl rád),zase jde,a pak sem tu sračku vypnul.U čtení oslavnejch komentářů sem se tentokrát přímo jízlivě zasmál,že prej film drsnej jak břitva,a že slabší povahy to nerozdejchaj,a kamerově nádherný.Ale hovno.Nebejt tam tří minut,ve kterejch to pako všechny rozseká,tak to mohla bejt krásná,dlouhá reklama na mejdla,šampóny a možná i savo,protože ten herec byl zasranej jak jetel.Jestli tohle je film,tak já sem ministr financí v Burundi.0%. ()

MA.KI

Metaforický, vizuálně i atmosféricky HYPNOTICKÝ počin, jenž je bez znalosti mytologie téměř nedešifrovatelný. Tímto odkazuji na některé z recenzí, jež alespoň základní informace přinášejí. ~ ~ Na začátku byl jen člověk a příroda. Pak přišli lidé nesoucí kříže a zahnali pohany. Až na kraj světa. ()

Flaxik

Závody v čumění do dáli nám začaly! Barde se zdá, čumí nejdál, ale takový Hagen umí zase čumět dýl do jednoho místa! Eirik s Magnusem se přečumují o třetí místo, ale vypadá to, že máme černého koně, je sice jednooký a čumí šejdrem, ale sekyrkou si pomůže od konkurentů a stupně vítězů se blíží. Sice je tam malý harant, což je proti duchu závodů, protože fakani nemají dovyvinuté bulvy, ale vypadá to, že dělá jednookému pouze podržtašku, takže pravidla nejsou porušena a jednooký vítězí...asi, no to je jedno. Kam všichni čuměli a proč, nemám zdání, ale vzhledem k tomu, že mleli převážně naprosto nepříčetné píčoviny, tak zřejmě požili nějaký vikingský halucinogen a čuměli prostě doblba. Jedna hvězda za pěkné obrázky neutěšené krajiny. Památná scéna: Závěrečné titulky ()

Lindiště odpad!

Jaký byl tady vlastně záměr????? Odpovědi se zřejmě nedočkám, z těch umělohmotných záběrů, několika vyhřezlých střev a mimořádně plnohodnotných vět mi to jasné není. Tohle psychicky nevydržel ani můj počítač, který se už po prvních 20 minutách zasekl. Já jsem měla o něco delší výdrž, ale zato tohle dlouho z paměti nevymažu. Mads by si měl pořádně rozmyslet, v čem bude hrát, poslední dobou se mu to nějak nedaří. ()

Wormboy

Tak masa a krvi tam bolo ako na bitunku po dvojmesacnom poste, ale to hned neznamena, ze ked sa krv skombinuje s dlhymi zabermi na drsnu prirodu a k tomu sa prida zivotom a smrtou oslahana tvar nemeho Madsa Mikkelsena, tak dostaneme dielo, ktore je funkcne tak na obrazovej ako aj obsahovej urovni. Refn neni Malick (nech sa snazi ako chce) a po 90-tich minutach konzumovania naservirovaneho pokrmu ani neviem, co som vlastne jedol. Bieda... ()

Dannysek4U

Zpracovani je kulervouci, atmosfera hutna jako ter, pohled na vec sam o sobe velmi zajimavej a atraktivni jak ve svy spine a autenticnosti, tak v jinakosti od beznyho zobrazovani vikingu. Jen myslenku postradam. Prislo mi to jako impresivni zapis z denicku mlcenlivyho jasnozrivyho vikinga, co objevil Ameriku, presto vsak zustava porad hlavne hrou na pocity. Ale i tak musim hodnotit vysoce. Tam kde zklamala popkornova, presto vizualne krasna cesta bojovnika, tam zanechava tahle komorina mnohem lepsi dojem. Jen se holt clovek nesmi ptat proc. Odpovedi s sebou Valhalla nenese, jen chce ohromit prirodou ve vsech jejich podobach vcetne ty lidsky. A se slovem fantasybych v tomhle pripade nesermoval vubec. Skoda, ze se Refnovi nechce do hororu, to by bylo hodne velky. ()

papaJA21

Velmi zajímavý film který se neodvážím jakkoli hodnotit. Dal jsem ho nadvakrát a vždycky po půlhodině už jsem měl chuť to vypnout. Ale jsem si jistý, že se k němu budu ještě mnohokrát vracet. Soundtrack je naprosto fantastický. ... Tak už sem se k němu párkrát vrátil a nemůžu jinak než za pět. Je to geniální film. Čistý obraz a emoce. ()

dr.fish

Píše se v úvodu, že tento snímek v sobě nese hlubokou filozofii. Cesta k Bohu, hledání sama sebe, pravé podstaty všehomíra, duchovní rozměr a k tomu ještě existencionální. Přátelé, ani za zlatý prase! Tato nepovedená Cestománie v sobě určitě něco nese, ale poselství to rozhodně není. Není nic jednoduššího než nesmysl prohlásit za kult. Tohle nedrží pohromadě vůbec ničím a vazba na křesťanství je jenom marketing. Prostě se chlapi krutě zhulili a neustáli to....20% za obraz. P.S. Fascinuje mne, co všechno ve filmu kolegové spatřili. Lidé jsou úžasná rasa! ()

okkac

Tak tohle bude velmi rozporuplný film. Buď bude obdivován a nebo nenáviděn, ale nic mezi tím. Za sebe říkám, že je to zvláštní dílo a chápu, že někomu nesedne. Jen se nesmí očekávat hollywoodské ztvárnění. Mluví se zde velmi málo a Mikkelsen nepromluví ani slovo, ale zredukuje to málo postav, co ve filmu je, na minimum. Příběhem se to těžko popisuje, je to spíše cesta (jak fyzická, tak i duchovní), kdy se vydáváme hledat svatou zemi nebo Valhallu, abychom místo toho nalezli peklo, kde musíme přinést oběť. Kdybych to měl k něčemu přirovnat tak je to formou něco mezi Van Diemen's Land a Anitkristem. Je to prostě velmi jiné, než na co jsme zvyklí, ale o to nevšednější je to zážitek. ()

Radiq

Tak pravda, ten film mi nic nedal. Ale to nic bylo provedený takovým zajímavým způsobem, kterej musim trochu ocenit. Boje taky gut. No nevim, su z toho trochu na vážkách... Po 13 letech jsem na to koukal znovu a musím uznat, že když se nad tím člověk zamyslí, má to něco do sebe. Obzvlášť oceňuji hutnou atmosféru a tajemného němého Madse Mikkelsena. Takže po zamyšlení zvyšuju na 3 hvězdičky. ()

Qualdezar

Tak jsem viděl Valhalla Rising. Přistoupil jsem k tomu dost obezřetně, protože jsem čekal všechno možné. Nakonec jsem byl překvapen a dost silně. Rozhodně jsem nečekal takovou těžce meditativní, mytologicko-mystickou pouť v surreálném hávu . Režie naprosto fascinující, mě sedla úplně. Minimalismus a kombinace naturalistické a realistické formy velmi podtrhla mystický obsah a to odpovídajícím kontrastním a sugestivním způsobem. Forma z obsahem naprosto ladí a navzájem se plynule přelívá. Ale je to fakt velmi pomalé a těžké (asi jako kdyby Tarkovskij natočil Vikingy), spoustě lidem to imho nesedne. Hlavní hrdina je velmi charismaticky, presto že za celý film nepromluví a má jedno oko přesně jako Odin. Film který mě nalákal na to přečíst si Eddu. ()

SoolenJV

Zádumčivá severská atmosféra, krásná příroda, střet pohanského a křesťanského, nekompromisní vize temné minulosti, úsporný, mlčící, ale neuvěřitelně charismatický Mads Mikkelsen. Škoda toho trochu odfláknutého příběhu. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn