Mary a Max

Autogram

Plastelínové figúrky riešia v listoch s pomocou rozprávača závažné životné otázky. Pritom sa prednesie v rýchlom tempe šialené množstvo bonmotov a iných s príbehom nesúvisiacich vtipov. Animácia je výborná, emócie sa v plastelíne zobrazujú verne, ako by to nezvládli ani mnohí živí herci, najviac ma zaujali veľké žmurkajúce oči na úplne všetkých postavách vrátane zvieracích. Keď je celý film smutným príbehom, aspoň záver mohol priniesť nejakú nádej. Odkaz filmu je zaujímavý, ale nezaujal ma viac ako priemerne. –––– Keď taxík cúva, má taxikár vrátiť peniaze cestujúcim? ()

V.Silver

Toto je jeden z několika filmů, které jsem si dobrovolně pustil 2x po sobě, celou dobu u toho vydržel a pokaždé se bavil trochu jinak. O kvalitách příběhu a poetice animovaného světa tu již bylo napsáno mnoho, já bych ještě zmínil skvělý hudební doprovod. U dokonalých věcí není třeba rozvádět více. 90% ()

haluska11

Nemám slov. Nikdy jsem neviděla nic nihilističtějšího a cyničtějšího. Tenhle nejdojemnější animák s nejpodivnějším plastelínovým vizuálem je jako mix Koralíny Karlíka a továrny na čokoládu. Jde zkrátka o nejlepší pohádku pro dospělé. Dva psychicky narušení a traumatizovaní lidé z opačného konce světa - holčička Mary a dědeček Max - si dopisují poštou. Oba jsou extrémně divní a společnost je neakceptuje. Pokud si libujete v depresích, nesmíte film vynechat. TRIGGER WARNING: dostanete chuť na rohlík s čokoládou ()

Luksa

Harvie Krumpet roztažený na hoďku a půl. Svébytné, ke konci jsem byl správně dojat, ale mám pocit, že jako půlhodinový snímek by to mělo větší účinek, takto jsem se často nudil. ()

Berenise

Úžasné.... a predsa jeden z najsmutnejších filmov, aké som kedy videla.... Musím s odstupom času napísať, že z akéhosi dôvodu ma tento film zasiahol hlbšie, než som tušila. Natoľko, že pocity z tohto filmu neviem sformulovať. Pre mňa malý animovaný zázrak. ()

Pecival

Dokonalé grafické zpracování a originální vylíčení dnešního světa, likvidováno absencí "posouvajícího se" příběhu. Je pravda, že v poslední třetina, kde se konečně začne trochu něco dít, je mnohem zajímavější než ty první dvě, ale celkově jsem se při tomhle monologu podezdřele často nudil. Je to škoda, protože film obsahuje obrovské množství dobrých nápadů a myšlenek, jak verbálních tak obrazových.Jenom ta forma mi prostě nějak nesedla. Co je ovšem parádní je ústřední hudební motiv (Penguin Cafe Orchestra - Perpetuum Mobile). ()

iantomasik

Jsem sice kyslej ksicht, ale po celou stopáž mě iritoval scenář (navíc s vypravěčem!) Lidé zde často mluví o originalitě, ale tu bych viděl nanejvýš ve výtvarném pojetí, co se vtípků a charakterů postav týče, jde pro mě jen o ohromný kompilát již viděného, což by nevadilo, kdyby byl slepen věrohodně a se soudností. já se po neúměrnou dobu projekce cítil vykonstruovaností znepokojován. je to kýč otočený o 180°. asi jako http://www.extrakrasa.cz/wp-content/uploads/2008/09/emo2.jpg ()

jenik71

Myslete si co chcete, já dávám plný počet a nestydím se za to. Je to totiž velmi chytrý, velmi legrační a v podstatě i dojemný film. A ten nádherný styl postaviček a způsob vyprávění ... Zpočátku se může zdát, že je to film pro děti, ale nenechte se mýlit. Dětem to naopak nejspíš nic moc neřekne, ovšem pro dospělé to je opravdu zážitek. Výborný je i dabing. Také vás v souvislosti s ním napadlo jak by to asi vyprávěl Jan Werich ? Mě se totiž po kratičké chvilce vybavilo Fimfárum. ()

MissyRock

Jedinečná pohádka pro ''dospělé''. Zvídavá dívenka trpící komplexem ze své nehezké jizvy mi připomněla mě samotnou... Mary je celá nesvá díky nedostatku přátel a neschopností najít si muže svých snů... Na druhé straně je anonymní postarší žrout co má strach ze všeho nového a ze všeho ostatního. Milovníci čokolády a animované pohádky. A já jsem také milovnicí animované pohádky. Této pohádky. Nic lepšího jsem ještě neviděla. Úžasné, skvělé, famźní. A nezapomeňte, Cherry se musí pořád ochutnávat :))) ()

P1tr

Film, který zahřeje u srdce svojí nebývalou lidskostí, která je důkazem, že i v dnešní době filmů na zakázku pro mainstreamové publikum se může urodit originální nápad, který se povede více než adekvátně realizovat. Film velice snadno přiroste k srdci a po jeho doukoukání cítíte obrovskou satisfakci za jeho tvůrce, kteří s přípravou filmu strávili několik let. Je to dlouhá doba, ale je evidentní, že tvůrci přesně věděli, čeho chtějí dosáhnout. Mary a Max je vizuální lahůdka, která vedle pestrého vzezření nabízí dojemný příběh, který k lidem promlouvá jako málokterý film. ()

giovanni3

Velice povedený animák.. no animák.. když si člověk řekne slovo ,,animák,, tak si představí kreslenou srandu se srandovními postavami, ale zde to je povětšinou drama s kupou vtípků a vtipných situací.. Jsou zde velice zajímavé rozhovory a hlavně styl animace je neokoukaný a naprosto skvělý (hlavně oči postav mne nadchly). 5z5 ()

Aberforth

Naozaj veľmi smutný, paradoxne miestami veľmi vtipný animovaný film. Tento príbeh rozprávajúci o dvoch ľuďoch ktorí nepoznajú pojem láska, žijú na druhom konci sveta a dopisujú si o svojich problémoch, nešťastí a "koníčkoch" ma veľmi dojal. Postavičky boli zvláštne "nakreslené" a pôsobili na mňa dosť škaredo, na tom ale vôbec nezáleží. Rodinu nám Pán Boh dal, priateľov, si našťastie vyberáme sami....Krásny film, odporúčam každému kto sa ocitol na mŕtvom bode. ()

Sir-Filip

Pokud bych měl říci jediné slovo, které pro mě celý snímek vystihuje, pak je to "deprese". Jestli byla hlavní message filmu zdůraznit důležitost přátelství, pak se mu to povedlo více než dobře. Zároveň se jedná o jasný důkaz toho, že animované filmy mohou přinést něco i dospělému obecenstvu. Neznám nikoho, kdo by se po shlédnutí "Mary and Max" vůbec nezamyslel nad sebou samým, nad životem, jaký vede a nad svými kamarády. Musím rovněž zmínit úvodní song, který přesně v těch správných pasážích dokonale přiživuje pohodovou atmosféru, aby ji vzápětí otočil o 100 % k neskonale hluboké depresi. Závěrem musím ještě dodat, že matka Mary byla naprosto brutální a jakákoli scéna s ní pro mě představovala téměř noční můru! So, "ENJOY IT!!!" ()

jefff

Krásná animace, silný příběh a povedená režie. Mary a Max jsou unikátem a žádný takový další film není. ()

Pipes

Zajímavě ztvárněná kombinace humoru, deprese a skvělého příběhu, která člověka dokáže dovést až k úplnému dojetí. Nenapadá mě vlastně nic, co by mi na Mary a Max vadilo a tak hlavně díky zmiňovanému příběhu volím tady paní Pětihvězdovou. ()

manonfire

Bohužel mi to nepřijde vtipné ani moudré. Pointy Adama Elliota mají u mě prostě a jednoduše nízkou úspěšnost, a určitá poetičnost formy zase není ani zdaleka dost uchvacující na to, abych to mohl tolerovat. Dokoukat film celý bylo asi maximum mého angažování se pro tento projekt. 40% ()

Soweek

4,5, tomuto bravurnímu dílu se dá vytknout pouze to, že nedokáže diváka udržet v plné pozornosti po celou dobu, což ovšem neznamená, že nudí, právě naopak. Nejlepší animák tohoto roku společně s Coraline. ()

made1

Tak Mary a Max doporučuji. Je to taková oddychovka, kterou jsem se pevně zaškatulkovala mezi "cíti", protože jsem na konci uronila slzičku. ()