Pan Laffler (Jiří Lábus) je podivín. To ví úplně každý v kanceláři, kterou vede. Ví to i úředník Costain (Lukáš Hlavica) a velice se proto podiví, když jeho jindy neosobní šéf udělá něco tak lidského, jako že Costaina pozve na večeři. Ale domů ne. Doma, jak říká, nepřijímá. Zavede ho do nenápadné, zapadlé restaurace U Sbirra, kde se schází velmi uzavřená společnost podivných lidí. I samotná restaurace je podivná. Žádné jídelní lístky, žádné koření, žádný alkohol, ani kouřit se zde nesmí. A jídlo? Jediné jídlo, které se zde podává, je řídká polévka a hlavní chod nevýrazné chuti. Costain je konsternován, ale nechce Lafflera urazit, a tak přijímá další pozvání. Sám se tomu diví, ale nezvyklé jídlo mu začíná chutnat a co teprve, až okusí místní specialitu šéfkuchaře, která se podává jen jednou za čas - Amirstanského beránka... (Oskar)

KuntaKynte

Naprostá dokonalost s životními rolemi Jiřího Lábuse a Lukáše Hlavici.Perfektní ukázka,že i z mála prostředků se dá vyprodukovat dokonalý skvost. Nutnost pro všechny,kteří mají v oblibě S.Ellina.Mimochodem,takový amirstanský beránek....... ()

St@B

Televizní záležitost s vynikající atmosférou, vynikajícím Lábusem a podnikem s velice svérázným jídelním lístkem, na kterou se i po letech rád podívám. ()

LOVIT

Tento tv film sem viděl před dost lety, že by právě v roce 1999? a moc se mi líbil, tehdy sem ovšem neviděl začátek, nyní se mi poštěstilo vidět snímek celý, moc pěkná podívaná! ()

michalcka

Podle hodnoceni sem myslel,že to bude nějaka pecka... Je pravda že Lábus to zahrál fak dobře.. Ale co se týče celkově filmu tak to byla totalni píč..... Opravdu asi větší blbost sem neviděl. (beru mezi čskýmy filmy) Opravdu nerozumím jak to muže být pod žanrem HOROR A ZVLÁŠT MISTER. Dávam jednu hvezdičku kvuli labusovi ale podotykam jen kvuli nemu. Měli by se stydět za takový filmy. ()

El_indiano

Že se nedá natočit kvalitní horor bez kapky krve, navíc jen jako komorní televizní inscenace? Tento film mě dokázal, že to jde udělat na výtečnou. Velkou měrou tomu přispěl Jiří Lábus, který v roli nadřízeného Lafflera zasvěcuje svého zaměstnance Constaina (Lukáš Hlavica) do tajů neobvyklé restaurace U Sbirra. Ostatní herci jsou spíše odsunuti do pozadí a tvoří inventář restaurace, nebo kanceláře, činí to taktéž skvěle. Příběh stojí na dialozích hlavních postav, připomíná podobenství a odkrývá bludné kruhy konání postav. Výsledné vyznění je spíše úsměvné, než vážné. Mráz po zádech vám přejede až když vás vlastní šéf pozve na večeři… PRO ZASVĚCENÉ: došlo vám proč nebyla u Sbirra k dostání sůl? ()

Kosir

Dost dlouho jsem uvažoval jestli 3 nebo 4. Potom jsem se rozhodl pro čtyři, neboť jsem si uvědomil jak těžké je úspěšně převést kultovní literární dílko do filmové podoby. Docela mě překvapil i pan Lábus v roli, která má daleko ke komičnu. Na okraj: Pokud znáte "oficiální" kuchařský předpis na amirstánského beránka, tak určitě uznáte, že jeho komplikovaná výroba slibuje to, co povídka, v puse to však nicméně chutná asi jako mnohem jednodušší skopové na smetaně. ()

Koloman_R

Na Lábusa som sa odjakživa vedel dívať hodiny a odkedy som tento mega televízny film videl, tak aj na Hlavicu. Čarovnej, mysterióznej, potemnelej a ľahko hororovej atmosféry v komornom podaní tohto filmu sa nedokážem vynadívať. Jediným kazom je, že toto dielo mám iba vo forme chabého TV Ripu s vypadnutým kúskom filmu, kde skočí do obrazu Novotný (myslím, že túto verziu ma veľa luďí) takže ak máte niekto tip, kde zoženiem lepší rip alebo fyzický nosič, budem Vám nadosmrti vďačný. Dobrú chuť všetkým. ()