Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Česko Home (více)
Dokumentární / Drama / Rodinný
Francie, 2009, 95 min (Special Edition: 118 min, Director's Cut: 120 min, Televizní verze: 2x55 min)

GE*O*R*GE

Skvělá a dech beroucí podívaná na naši planetu. Přírodní divy kontrastují s divy civilizace jako barvy duhy. V původním znění a ještě v HD kvalitě je tento film neskutečnou podívanou. S českým komentářem to není tak skvělé, nemůžu si pomoci, ale výběr Zdeňka Svěráka na tuto pozici považuji za nezdařilý. ()

Razer

Působivé a hrozivé. Dojem kazí komentář a možná příliš dlouhá stopáž, kde se občas opakují velmi podobné záběry. ()

HouseMK

Tenhle filmový Domov mě neuchvátil tak, jak by asi měl - částečně proto, že jako ekolog řadu skutečností znám a nebyly zmíněny všechny souvislosti, částečně díky velice pozvolnému plynutí s až uspávajícím komentářem Zdeňka Svěráka. Jinak vizuálně velice působivé a v kině určitě bomba! ()

grerar

V podstatě se ztotožňuji s POMEM, nicméně mě ta agitka vadila víc, takže ani krásné obrázky nemohou zachránit mnoho. 3* ()

arthur.22

Je-li agitka vkusně zpracovaná a souhlasím-li navíc s agitujícím, proč ne. Některá čísla bychom si čas od času měli připomenout všichni a ve spojení s obrázky (dokonalými obrázky) si je snad snáze zapamatujeme. Komentář Z. Svěráka mě určitě nerušil, dostala se mi do rukou anglická verze s Glenn Close a poslouchala se jedna báseň. ()

Majkl1711

Dle mého názoru parádní dokument, který mne opravdu oslovil a dokázal mi přiblížit nezměrnou krásu naší Země z ptačí perspektivy. A také poukázal na to, jak je naše planeta křehká a pokud s ní budeme zacházet jak doposud... Trest nás rozhodně nemine! ()

Narciska

Vizuálně krásné, člověk žasne a vidí svět jinak. Nádhera, kterou umí stvořit jen příroda, zkáza, kterou přináší člověk. Fakt, že i uranové doly mohou mít z ptačí perpektivy svoji estetickou kvalitu. Škoda, že dokument není vyváženější, že nenabízí více řešení a pozitivních příkladů. Nebo už je na tom lidstvo skutečně tak špatně? ()

Brusíček

Tohle je jeden z nejlepších dokumentů svého druhu, mistrně provázený hlasem Zdeňka Svěráka. Naše planeta je jedním slovem krásná, ale co na tom když umíme jen chamtivě ničit... A na tom tenhle dokument i když je naprosto brilantně natočen, nic nezmění. Nebo si myslíte, že 2% vlivných bude poslouchat 98% potřebných???... 100%. ()

Chundys

Z. Svěrák mi jako vypravěč sednul jak se patří, hudba byla vynikající, pohledy na krajiny a jak to celkově bylo sestříhané jsou geniální, avšak co už jsem věděl dávno je, že my lidi jsme neskutečné tasemnice, které nikdy nebudou mít dost. I když už to víc nepujde, člověk stále bude usilovat o lepší výsledek!!! ()

X@triX

Aj som na tento dokument zabudol a pritom je to jedno a najkrajších vizuálnych diel, aké som kedy videl. 1080p na väčšiom obraze neraz vyrazí dych zábermi a človek si opäť uvedomí, aký je to malý veľký tvor. 95 minútová 720p verzia je na YouTube, ale ja hovorím, treba si to pozrieť v plnom a na väčšej telke. 100% ()

Vrata88

Já bych to ani neoznačil jako dokument. Podle mě je to spíš jakýsi druh zpovědi, něco jako když si píšete svoje pocity, vzpomínky a starosti do deníčku. Pořád mě není jasné jak má tento film vyznít, jestli je to spíše kritický pohled (kritiky dnešního způsobu života a chování lidí je tu víc, než dost), nebo je to pozitivní pohled (je tu také pár věcí, o kterých autor mluví pozitivně). Co se týče hlavní náplně filmu, což je bezpochyby kameramanské umění tak k tomu samozřejmě nemám a ani si netroufám mít nějaké připomínky. Vše je natočeno z balonu nebo vrtulníku takže tu nečekejte žádné makro záběry. Pro člověka to musí být zajímavý pocit, když je jeho celoživotní dílo sestříháno na 95 minut (popřípadě 120 min.) Každopádně vám tato doba během zírání na nádherné záběry uteče dost rychle. Asi jediné co mě vadilo byla rychlost komentáře, jestli je to tak i v originále a nebo jestli se snažil pan Strejček co nejvíce vypovídat to nevím, určitě ale vím, že spoustu těch zajímavých myšlenek a faktů jsem nestihl vstřebat protože měl komentář moc rychlé tempo. ()

chelsea17

Nečekal jsem až takovouhle nálož informací, když jsem se rozhodl pustit Home. Nemám tomuto dokumentu co vytknout. Nejprve nám ukázal hezčí stranu planety a potom se to obrátilo vzhůru nohama. Samozřejmě největší zlo dokáže napáchat jen člověk "moudry". Ženeme se do zkázy a je nám to jedno ... proč? Za vším hledej peníze, vše je s nimi propojené. Nejsmutnější na tom je, že až si lidé uvědomí špatnost svého počínání ( oni si ho možná uvědomují i ted, ale zkrátka hrabivost je důležitější) bude na nápravu už dost pozdě. Člověk si uvědomí co měl, až to ztratí. Pozdě, řekl bych... ()

Matli

Výborný dokument, poslední půlhodina rozhodla o páté hvězdičce, souhrn a záběry toho jak si člověk váží přírody a zároveň ji dokáže ničit je dechberoucí. jinak celkově nádherný záběry přírody i civilizace všech úrovní. 99% záběrů je pořízeno ze vzduchu a občas i mírně zpomaleno, což se mě líbilo a mohl jsem si to užívat. Kdyby tento dokument viděli všichni lidi na světě, tak by se asi začlo něco dít, ještě že nebydlím u moře:-) Jen ten dabing Zdeňka Svěráka je hroznej, měl by se raději věnovat filmu. 92% ()

Viper

Ekologicka propaganda se vsim vsudy. Vsechny informace podavane tendencne a emotivne bez moznosti, aby si divak mohl utvaret vlastni nazor na vec. Dve hvezdy zejmena za nadherne vizualni zpracovani, mozna kdyby si to clovek pustil se zeslabenym zvukem bylo by konecne hodnoceni vyssi. Tohle se bohuzel neda nazvat dokumentem mozna spis drahou reklamou na greenpeace. Bohuzel vsak lidstvu vladne pokrytectvi a tak si pan moralni ekolog odsuzujici nabubrelost nasi spolecnosti patrne ani neuvedomuje, ze jen pri tvorbe tohoto pseudodokumentu a vsech tech preletech pravdepodobne vyprodukoval vetsi ekologickou stopu nez zvladne vetsina lidi za cely zivot. ()

Mallinali

A to bylo jako ono? Krásné záběry proložené naivním a neodborným komentářem? Vždyť jeho postřehy zněly jako by si těsně před tím přečetl dva články od stážistů ve 100+1 a bral to za slovo Boží. Cítím se, jako by mi na zabíjačku přivezli místo prasete řapíkatý celer. ()

Wargoo

Nádherný dokument s obsahom záberov asi najkrajších lokalít sveta, a fakty, o ktorých už asi isto všetci vieme. Náš svet smeruje do riadnej prdele, ale hovoriť o tom v takomto vizuálne krásnom dokumente je ešte krutejšie ako to len tak niekde prednášať... Hm, tak sa zamýšľam, dúfam že ozaj nieje neskoro a budeme si tu naživať ešte pár rôčkov... Á propos: Nemá byť koniec sveta v roku 2012 ??? Podľa dokumentu Home je to celkom reálne... 5***** a 84,099 % ()

agassi68

Ďaľší z rady podobných dokumentov / Inconvenient Truth, Baraka atd./. Neoslovilo ma to až natoľko ako spomínaní predchodcovia, ale zábery sú parádne a v HD to musí byť ešte väčší vizuálny zážitok. Takýchto filmov nie je nikdy dosť a je len na škodu veci, že sú vysielané v prapodivných vysielacích časoch a skoro bez propagácie. Na rozdiel od Lets dance.. ()