Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Česko Home (více)
Dokumentární / Drama / Rodinný
Francie, 2009, 95 min (Special Edition: 118 min, Director's Cut: 120 min, Televizní verze: 2x55 min)

Kofolacik

Tento film je proste uzasny, zasluzi si respekt. Preco? Nielen ze prinasa pohlad na nasu Zem v krase akej ste ju nikdy nevideli, vsetky tie zabery... ale to ze kolko usilia si tvorcovia dali aby taky film vznikol, aby sme ho vsetci mohli vidiet v telke a aby sme zanho nemuseli skoro nic platit. Ano, je to non-profit film. Film poukazuje nato ze nasa planeta existuje a vyvija sa miliony rokov a nam sa ju podarilo za 100 rokov doviest k stavu kde uz je mozno neskoro a to co sme spustili uz nedokazeme vratit spat. Avsak paci sa mi hlavne to, ze film nas len celu dobu nepoucuje a nekritizuje ale ze nas nesmierne inspiruje krasnou prirodou a tiez tym ze na svete je stale viac a viac ludi ktory sa zaoberaju zachranou nasej planety. It's too late to be a pessimist. 9/10 ()

dessa

Opravdu je každá inteligentní forma života předurčena k sebezničení? Nám se to zatím daří dost úspěšně... Nádherné obrázky naší planety doplněné skličujícím komentářem. Klausofilové a ostatní skeptici neuznávající jasné signály narušené rovnováhy by se měli jít bodnout... ()

Bbronx

Dokument o Zemi. Co od toho čekat? Nudné bláboly? Tak v tomhle případě ne jedná se spíš o nádherné záběry a fakta která děsí člověka tím jak na tom lidi jsou blbě ()

CliffLee

Neuvěřitelně aktuální dokument, už od úvodních sekund je nám servírována nevyslovitelná krása naší planety, krása míst, která nejspíš budeme v dohledné době vídat už jen v obdobních dokumentech či na fotkách... nejsem vůbec nějaký ekolog, ale Home varuje oprávněně, i když někdy možná tlačí hodně na pilu tak se člověku nechce ani něčemu věřit... Nepopsatelná krása naší platy vs. člověk. Téma mi opravdu není nijak blízké ovšem dál už prostě namám slov, Home se zkrátka musí vidět a až na pár vyjímek (už zmiňované velké tlačení na pilu) se jedná o nej... dokument co jsem za poslední řadu let viděl... 10/10 ()

Ufon

Souznění obrazu a sdělení musí neprimitiva donutit k zamyšlení a třeba i mnohým správným krokům. Silný film doporučuji všem, kdo ho ještě neviděli a především těm, kterým se ježí při slovu ekologie vlasy. [spoiler] Snad jen, že vrchol filmu přijde kolem sdělení o ropě nebo masu, nikoli před koncem (glob. oteplování, s nímž je to trochu složitější).[/spoiler] ()

gemi

Snímek je sice lehce tendenční, nicméně ta VÝPRAVA! Dvě hodiny se díváte na dechberoucí, nádherné záběry, které můžete vidět na fotkách v PPT souborech kolujících mailovými schránkami, s předmětem jako "Nejkrásnější fotky na světě - musíš vidět" apod. Je to opravdu neuvěřitelné. Ve filmu nejsou žádné "normální" záběry, každičký záběr představuje neskutečné panorama a pastvu pro oči. Doporučuji zhlédnout ve Full HD, množství detailů je přímo ohromující. EDIT: 26. 12. 2022, druhé zhlédnutí. Jsem idiot! Polovinu filmu se dívám na krásné záběry s hudebním podkresem, než mi přijde divné, že se tam nemluví. Až pak mi dojde, že jsem měl aktivovanou zvukovou stopu čistě s hudbou... 11 let od prvního zhlédnutí je dlouhá doba a krmivo pro audiovizuální vjemy se od té doby posunulo. FHD už je dnes málo, na mém 4k monitoru to žádnou velkou parádu neudělalo a 4k by tomu teda rozhodně slušelo. Už to není dechberoucí, už je to prostě jenom velmi pěkné s velmi silným poselstvím. Většinu filmu se nese v duchu řítíme se do propasti, ale v závěru se to překlopí do pozitivního tónu. Pokud teda člověk není idiot a pustí si k tomu komentář... ()

Aannička

Během tohoto dokumentu, jsem několikrát začala plakat. Jsme tak mocní a tak hloupý, nevnímavý. Ráda dokument doporučím dále, protože bych chtěla na pomoc změně. Jak dlouho může tento stav vydržet? I v knihách od Jeho Svátosti Dalajlámy jsou vysloveny stejné obavy, jako byly zmíněné v tomto unikátním díle. Nejen, že je film obrazově fascinující, ale i plynulost a pomalé působení na diváka, nemůže nechat nikoho v klidu. Pokud ano, Není mu pomoci. Naslouchejme svému srdci!!! Vnímejme!!! ()

AspireHD

Dokumenty zrovna moc extra nemusim a asi bych si Home nikdy jen tak nepustil, ale zavítali jsme na to do kina se školou, a proto jsem se rozhodl neusnout, což většinou v kině se školou dělám. Každopádně jsem odbočil od filmu. Hlavní co mě zaujalo byl soundtrack a to asi tvůrci filmu nechtěli, abych si jako hlavní atribut odnesl Soundtrack. Film obsahoval skvělou grafiku a dobře zachycené záběry různých míst. Avšak byl film zdlouhavý. Jednou říkali informace o Indonesii, pak další země a když už jsem doufal, že bude konec, tak na nás vyhrkli další zemi, takže to působí opravdu zdlouhavě, kort když musíte sedět v křesle, které je naprosto nepohodlné. Takový průměrný dokument s dobrou hudbou. ()

LordMysti

Sice krásné záběry, ale až moc roztahané. Také si nemyslím to co v dokumentu, že jediný a hlavní viník za oteplování planety je člověk a že obrovskými investicemi do obnovitelných zdrojů zachráníme přirozený cyklus oteplován a ochlazování planety, ale jinak je dokument velice hezky natočený, příjemný komentář a snaha i poradit. S myšlenkou dokumentu se jistě nechá souhlasit. ()

Gendarme

....je špatné, že naše vyspělá civilizace žije na úkor ostatních rozvojových zemí, včetně životního prostředí? ano je, pojďme to změnit! Tak nějak jsem pochopil tento film. Přehnaná eko-agitace je namístě. ()

mazic

já rodilý člověk vyhodil vše nepotřebné, koupil pár volů a půdu a co nevypěstuji to nesežeru..... dále spíš prohlásím, že mi je to naprosto jedno a sobecky budu doufat, že za mého působení bude všeho dost a dále nechť se děje cokoliv!!!! ()

Hezzy

Dokumentární epos. Ještě nikdy jsem neviděl tak silný dokument, který vás opravdu donutí k tomu, abyste přemýšleli jak zachránit naši planetu. Někdy se ani nechce věřit, že jsou to fotky, až takhle působivé ty záběry jsou. A hudba je případ sám pro sebe. Bez hudby by však ten dokument poloviční. Je jednoduše skvělá- relaxační a vždy se perfektně hodí ke zvoleným záběrům. ()

krizi

To kecání vypravěče mi nesedlo, byl to až děsivý monolog. Jinak obrázky nádherné a to nejen příroda ale i civilizace v podání mrakodrapů, které mě vždy fascinovaly. Nicméně film je až děsivě pravdivý a tak se jako vždy ptám, proč zrovna já mám tu smůlu, že se dožiju po dlouhých letech blahobytu doby, kdy bude málo vody a nerostných surovin? ()

007.

Z některých údajů jsem byl šokován. Že "moudrý" člověk plundruje zemi, není žádné tajemství, ale v takové míře, že za 12 let se budou lidé potýkat s nedostatkem vody. je vidět, že se brzy splní Zjevení 11:18. 100% ()

sehe

Tá nasa Zemegula je tak krásna a my si ju nicime.Dokument s nadhernymi leteckymi zabermi mnohých krajín,dvíha varovný prst. ()

Perr

Po vizuální stránce skvělé, dokumentární stránka bohužel příliš neobstojí, jsou jen neustále opakovány základní myšlenky bez dostatečné hloubky. ()

Mitisko

Dávno som tolko neplakal čo pri tomto. Nemám žiadne slová, ničiť takú dômyselnú rovnováho jako je náš ekosystém z celoplanetárneho hladiska... Ludsvo si nezaslúži túto planétu a je velká škoda, že až ďalšie generácie pocítia tie hlavné negatíva čo tu páchajú ludia posledných 100 - 200 rokov ()

rejsek9

Tvůrci Home na to šli chytře a násilně před nás nepředhodili ekologickou negativní výstrahu. Ukazuje se tam dost globálních problémů, které máme, ale zároveň se k tomu přistupuje s rozumem a hlavně nadějí, protože se zde objevují i pozitivní věci. ()