Rock ze střední

Středoškolský outsider Will se spřátelí s dívkou, která na škole patří mezi nejoblíbenější. Prapodivnou dvojici svede dohromady jejich láska k hudbě, přidá se k nim i podivínka Sam a společně založí rockovou skupinu, s níž se přihlásí do hudební soutěže...  Když se mladík jménem Will přestěhuje s matkou do New Yersey, nezná nikoho. Na střední se spřátelí s podivínkou Sam a překvapivě i se školní hvězdou Charlotte. Charlotte se rozhodne společně s Willem a Sam založit kapelu, která by vyhrála v obří bitvě hudebních skupin, a zároveň se tak pomstít Charlottinu ex-příteli a jeho skupině "muzikantů". (oficiální text distributora)

Kamca_

Čekala jsem jeden z dalších trapných teen amerických filmů, ale jsem příjemně překvapená jaký to ve skutečnosti bylo. Film byl svižný, nápaditý a nenudila jsem se ani trochu. Možná bych trochu zkrátila stopáž, ale to je detail. Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Je to z mého pohledu hodně nerozhodnodně. Nakonec dávám lepších 65% s tím, že jsem to určitě neviděla naposledy. ()

maseer2

vcelku příjemná oddychovka s neuvěřitelně připitomělým scénářem, kterou drží nad vodou především chytlavá muzika a dvojice ♥Vanessa Anne Hudgens♥ + Alyson Michalka, na kterou se moc dobře kouká (narozdíl od představitele hlavního hrdiny - ten je totiž neskutečné dřevo) ... 3* ()

Tommassi3

"MIlý Davide Bowie, jak říct Pinocchiovi, že z něj opravdovej chlap nikdy nebude ??" ;) Asi nejpovedenější Graffův počin staví na báchorce "jak typický looser došel svého štěstí", mocně připomíná Blackovu Školu ro(c)ku, ale za mě působí jednoznačně méně otravným dojmem hlavně díky Lise Kudrow, kterou ač jsem dlouho nikde nepostřehl, svůj komediální talent neskryje, a roztomilé Vanesse Anne Hudgens. Na ni i Alsyson Michalka se jistě lépe kouká, než na šíleného tlustoprda Jacka Blacka..;) To s nevěrohodným Connellem jsem měl o poznání větší problém !! Bandslam se nedokáže vyhnout nutné teenagerovské šablonovitosti i spoustě klišé, ale ani chvíli nenudí, dokáže se dělat dostatečně překvapivým filmem, v rámci žánru, a když nakonec dojde i na Davida Bowieho, byť jsem od alternativní variace Hannah Montana vůbec nic nečekal, jsem spokojen.. Mám rád ska, ani přeslazený popík mi nevadí, a tak jsem si nakonec tu pecku Everything I Own parádně užil. ;) [ Dabing 5/10 ] Slušná práce AW Studia Praha, jen mám problém se zbytečným a tupě prvoplánovitým překladem ( třeba hudebních skupin ), potěší tradiční spojení Kudrow, Jachnická. ()

Terva

Milý Davide Bowie, jmenuju se Will Tailor ( Gaelan Connell ).Milý Davide Bowie...je pondělí a já se chystám do nové školy. Milý Davide Bowie je to až moc jednoduché, změnit školu a hned mám dvě holky, novou kapelu a velký úspěch...tak to v životě určitě chodí. Milý Davide Bowie tak jsem se s tím popral a zatloukl jsem strach do hudebního pódia. Milý Davide Bowle " Nemůžu dál, jdu dál ", tak se jmenujeme. Milý Davide Bowie, co myslíš, jak dopadl BandSlame ?- http://www.youtube.com/watch?v=q-D5nMBz1U8 - Vyhraje " I cant go on, ill go on " ? Milý Davide Bowie Jader a Marduk to nebyly jen tak nějací školní břídilové. Milý Davide Bowie koho mám milovat ? Charlotte ( Aly Michalka ) nebo Sa5m ( Vanesa Hudges ). Milý Davide Bowie ve filmu hrají i tvé písně - " Rebel, rebel ", " Changes ", " Star ". Milý Davide Bowie jsou tu však i jiné songy - " Don´t look bach " od Micka Jaggera, " Famme Matale " od The Velvet underground & Nico, a hlavně " I want you to want me " Ricka Nielsena v podání I can´t go on, ill go on se zpěvačkou Aly Michalka nebo " Amphetamine " Steveho Wynna také v podání kapely Nemůžu dál, jdu dál...a další a další songy a možná přijde i David Bowie. ()

mysiak

Milé rockové prekvapenie...aj keď Gaelan Connell pri takmer každom pohľade vyzerá ako nejaký úchyl..ale ostatok nemenej divnej bandy je fajn...humorovo, hudobne aj stopážou poteší film...aj cameo Davida Bowieho je super... ()

Riddick77

Atmosféra střední školy si mě poměrně získala, postavy jsou též sympatické (ať už více či méně), výběr hudby řekněme zajímavý a poslouchatelný. Občas to malinko hapruje v tempu a v šíři výrazů hlavních hrdinů, ale myšlenková linka je poměrně uvěřitelná a i když se pak všichni změní tak, jak by si "americký" divák přál, tak i přes to je to koukatelný a dosti zábavný hudební film o looooserovi, který za to vlastně tak ani nemůže, že jím je (až na to děsivé afro na hlavě). Plus sympatická děvčata v podobě Alyson a Vanessy. 8/10 v rámci žánru rozhodně, pokud nemáte rádi Bowieho, tak to bude zřejmě horší (možná spíš pokud ho rádi máte :-) ()

GodComplex

Prijemna hudebni party ze stredni. Palec nahoru za Lisu "Phoebe" Kudrow v roli cool matky, peknou Vanessa Anne Hudgens a cameo Davida Bowieho, ktere bylo jasne hned od zacatku co film zacal hlaskou "Dear David Bowie..." a pozor, herci si skutecne zahrali a zazpivali sve hudebni performances live. 6/10 ()

dezorz

Uz davno sa mi nepacil teenedzersky hudobny romanticky film. Ale tento ano, pritom ma vsetky klise zanru a ani muziku nema az tak dobru. Starnem? To by si protirecilo so zanrom filmu. Mladnem? :) ()

Streeper

Klasický film pro puberťáky, kteří se nudí. Vanessa Hudges si z Muzikálu ze střední skočila na Rock ze střední a je tam úplně stejná, možná trochu drsnější. Nebýt dobrých písní, které ve filmu zazní, tak bych dala hvězdičku jen jednu. A David Bowie hledající talenty na YT? Ha, ha. ()

Radush

Musíte nutně pracovat na něčem do školy, aby to nakonec dopadlo takhle - kouknete se jako já na Bandslam. Abych řekla, pravdu, zas tak strašný, jak by se dalo čekat, to nebylo. Prostě taková (doslova) ohraná písnička, kterou si jednou náhodně poslechnete, ale pak už se k ní nevrátíte. Chtěla bych uvěřit tomu, že se někdy podívám na aspoň něčím zajímavou "komedii ze střední", ale dosavadní vývoj naznačuje, že tomu tak asi nebude. Ale kdo chce pořád koukat na stejnýho školního tragéda, který se vyhoupne na špici v oblíbenosti; na ty stejné barbie a keny, kterým k nohám padá celá škola..? Já ne. ()

carly

úžasná hudba. to je tá najlepšia vec na tomto filme. príjemná a rôznorodá. v tesnom závese sú herecké výkony. Lisa je skvelá a Gaelan je naozaj talentovaný. išla som do toho kvôli Vanesse a aj keď mala menšiu rolu, ako som predpokladala, veľmi sa mi jej výkon páčil. a aj ten príbeh bol veľmi fajn. vtipný a na nič sa nehral. nebolo tam žiadne neznesiteľné klišé a pôsobilo to celé veľmi ľudsky a uveriteľne. lásky, priateľstvá, smútky, bolesti, sklamania. možno to nebolo nič svetoborné, ale ja som si tie postavy obľúbila a aj mi bolo ľúto, keď som sa s nimi musela rozlúčiť. a to je pre film veľký kompliment ()

Juto

Prekvapivo pozerateľné napriek vzorovému formátu pre tínedžerov. Ale nie je to nič výnimočné. 5/10 ()

Icefist

Hned na úvod musim říct, že poslouchám hard rock a ty nejtvrdší odnože metalu. Ovšem nemůžu si pomoct, ale tohle dílko se mi ukrutně líbilo. Ano, muzika je tu relativně dost do popu, ale ruku na srdce, film o death metalu by asi moc šancí na komerční úspěch neměl. Takže chápu tohle zjemňování rocku. Humor je tu braný s evidentním nadhledem a to plně kvituju. Příběhová linka se sice může zdát klišovitá, ale to jak je film pojat, mi většinu klišé neutralizoval. Obsazení je dle mého názoru geniální- Gaelan Connell táhl svoji káru bez klopítání a přestože podobné typy ve filmech většinou nemůžu vystát, on mi vubec nevadil. Lisa Kudrow zahrála svůj part matky také bez zaváhání a role jí bezpochyby sedla. A nakonec si musím nechat Alyson Michalku a Vanessu Hudgens- ty holky byly herecky skvělé a eště u toho krásně vypadaly. Vážně nedokážu říct, kterou z nich bych si vybral, zamiloval jsem se do obou. Sex ve třech to jistí. 80 % Oblíbená část- "proces" prvního Willova políbení Sa5m ()