Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

PanPaniscus

Kde jsi, Scarlett? ... Méně záživné dílko oproti Whatever Works, ale výběr herců opravdu zajímavý. Zatímco Josh Brolin mi překvapivě nevadil, Naomi Watts si mě v tomto snímku nezískala. Otravná Gemma Jones zahrála na jedničku s hvězdičkou, paráda. Freida nedostala mnoho prostoru, ale její kariéra začíná slibně a těším se, až ji znovu někde uvidím. Komediální stránka filmu je zde dost minimalizována a romance vlastně taky. Vlastně se mi zdá, že celý film apeluje na naše iluze ve chvílích, kdy se nic nedaří. A případné vedlejší účinky nám pomohou vyřídit si účty klidně i bez peří... ()

thestral

Jak je pro filmy Woodyho Allena docela typické, příběh je bavivý, absurdní, lidský bolavý i mrazivý. Konec sice lehce otevřený, ale který životní není.. Pobavíte se a užijete si skvělých herců. ()

odvedle

Veľmi zaujímavo prepletený film, ktorý ubieha rýchlo, zápletka strieda zápletku a jeden ani nepostrehne a je koniec... miestami dobrý inteligentný humor, niekde zase strelený až morbídny (ako Helena prehrala boj o chlapa s neboštíčkou)... v každom prípade je to prvý film, o ktorom som si po odchode z kina vôbec nič nemyslel, výborne pobavil, ale nevedel som, čo si o ňom myslieť, a určite sa k nemu vrátim! A nakoniec treba spomenúť skvelé herecké obsadenie a výkony (pošetilý starec Hopkins, Naomi rola viac pristala než vo Fair Game, ...) ()

TEKAS

No toto. Konec nějaký, což nám vlastně bylo řečeno, ale od tohoto filmu jsem čekala něco víc (alespoň od děje, když už konec je nějaký). Hopkins roztomilý, i když to není zrovna jeho tradičně výborný standard. Závěrečný obraz z parku pěkný. ()

boombang

Mám rád Allenovy filmy z poslední doby - a tento mne opět nezklamal (ale ani neomráčil). Moc se mi líbí Naomi Watts - a zde byla opravdu rozkošná a svou roli neodflákla a užila si ji jaksepatří (že by nominace na Oscara...?). Brolin i Banderas překvapivě potěšili a Hopkins je prostě Hopkins (ať už s Viagrou, či bez ní). Celé to bylo ve vážnějším duchu, což ovšem není výtka. Vadilo mi tam jen pár vedlejších postav (a jejich představitelky) a taky fakt, že film konči v jaksi nevýrazném momentě, jakoby jen tak. ()

huzgi

Je úžasné sledovat, jak 5 až 6 herců hraje Woody Allena, jak by Woody Allen hrál jejich roli. Nápodoba stála na počátku antického divadla a Woody Allen ji dotahuje do absolutního rozměru. Poznej muže svých snů je shrnutím všech Allenovských témat pozdního období, Woody vede své herce, kameramana, střihače, hudbu s neskutečnou lehkostí a ležérností autora, který překročil ambice ohromovat a přečnívat. Už nechce vítězit, chce jen plynout s tvořením a tvořit v plynutí. Může si dovolit nevypointovat závěr, rozpustit film v rámci svých konečných pohledů na život a svět a přece říct tak neuvěřitelně lapidárně všechno... ()

Bigwave

Sice to není ta správná Allenovka na které jsme zvyklí. Ale ten rukopis, hloubka, cit každého dialogu, nenucené vyprávění a klíčování scén. Pane Allen, žeru Vás! ()

4k7

Ten pán s brýlema jménem Woody nedokázal naplno využít um herců, které pro svůj film obsadil. Anthony Hopkins, Naomi Watts nebo Antonio Banderas jsou ti, kteří hráli jen druhou ligu a bohužel žádná první zde ani nebyla. Na druhou stranu sice nepříliš vtipný romantický cajdák, ale dívat se na něj dalo docela bezbolestně. Film, kde nikdo není spokojený jak by chtěl, a však každý si myslí že radikální změna v životě povede automaticky k lepším zítřkům. Osud (nebo nějaká jiná blbost) má však své vlastní plány... ale dost možná to chtělo jen líp přemýšlet ()

miki68cz

Proboha tyhle Allenovi filmy ze života jsou nebezpečně pravdivý a dobrý. Jsou stejně dobrý a tradiční jako vtipy o skotech nebo dobrý francouzský víno. Kleopatra se ptá co bude až tu Woody nebude. Odpověď je jasná jak slunce na nebi. Jeho filmy budou uměleckým skvostem a součástí historie lidstva stejně jako Shakespeare byl dramatikem je Woody Allen špičkovým filmařem a já jsem rád, že žiju v jeho době a doufám, že ještě pár poselství lidstvu tenhle chlápek pošle. K filmu, skvělý vypravěč, skvělý buran Brolin (jak mne naštval ve Wall street 2, vše odpuštěno), skvělá, dospělá a nádherná Naomi Watts, špičkový (jak jinak) Anthony Hopkins, přesvědčivá Gemma Jones, svůdně jednoduchá Lucy Punch, dobrá muzika, dobrá stopáž, v nejlepším přestat. Za vší tím WOODY ALLEN - odteď jej budu psát velkými písmeny. Tento film DOPORUČUJI všem pro něž by měl být dobrý film ze života. ()

situs

Film, který mi po deseti minutách vyšuměl z hlavy. Woody Allen tentokrát dost bezvýrazný, bez svého typického, do absurdna dotaženého tragikomického humoru. Jde spekulovat, jestli to není záměr. Pro mě jeden z jeho slabších filmů. Příjemně se na to kouká, občas povyskočí koutky (hlavně v případě konfrontace Josh Brolin - Gemma Jones), ale jinak se po zvratové respektive obsahové stránce žádné překvapení nekoná. ()

Eilem

Nechápem nechápem nechápem... a ešte ako na film stakýmto scenárom o ničom nahovirili také Mená. 3/10 ()

Swayne

Aj keď mám Woodyho teda veľmi rád, tento film ma pravdupovediac až tak veľmi nedostal... posledne to bola Vicky Christina Barcelona, u ktorého som si povedal, že "Wau, tak toto je teda ten pravý Woody Allen"... You Will Meet a Tall Dark Stranger je príjemný film o nevyspytateľnosti lásky a vzťahov, ale predsalen tomu niečo fakt chýba! ()

MaxForValue

Väčšina poviedok, ak to tak nazveme, končí niekde na polceste a rovnako na polceste sú aj výkony protagonistov, ktorí nedostali veľa priestoru. Strhujúci Hopkins, polovičný Banderas, snaživá Naomi Watts a prakticky neviditeľný Brolin. Úžasná herecká eskapáda pod vedením Allena, ale všetkému chýba ten láskavý nadhľad starých Allenoviek, už to je viac o tej životnej múdrosti než o tej mladíckej rozbujnelosti. Nemôžem povedať, že je to zlé, je to však na míle vzdialené tomu, čo kedy Allen predvádzal. Uvidíme s čím prijde Allen vo filme o Ríme, ale prehnané očakávania nemám. Allen bez Allena je ako čaj bez cukru. ()

iz67

Na Allena je to na pouhé 3 hvězdy. Nakonec jsem dal 4, byť je to Allen slabší. Až na ten totálně depresivní konec, kde se (skoro) nikomu nic nepodaří. ()

BadAs

jooo woody rukou ti nepotřesu ..sice se učí na každe škole milujte woody alena a budete vypadat cool.-) ale ja vám newím jeho starý filmi jsou klasika a tohle smrdělo .-) ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)