foto

Lucy Punch

  • nar. 30.12.1977 (40 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Lucy Punch se narodila 30. prosince 1977 v Londýnském Hammersmithu. V letech 1993 až 1997 vystupovala s Národním divadle pro mládež a začla studovat na jedné z nejprestižnějších univerzit světa, na Londýnské Univerzitě College.

Svůj debut před kamerou absolvovala v roce 1998. Během tohoto roku si zahrála v jedné epizodě v televizním seriálu THE NEW ADVENTURES OF ROBIN HOOD (1997-1999). A následně hrála v třinácti epizodách anglické sitcom komedie pro mládež RENFORD REJECTS a ještě v dalším sitcom sériálu DAYS LIKE THESE. Nejsou jí cizí ani role v krátkometrážních snímcích, můžeme se na ni podívat například v IT'S NOT YOU, IT'S ME (2001), GRINDHOUSE: DON'T (2007) a nebo v BIG BREAKS (2009).

V dalších letech po svém debutu se začala objevovat nejen v seriálech, ale i ve vedlejších filmových rolích. Její první filmové vystoupení bylo jako herečka postavy Holly ve filmu ZAMŘÍŽOVANÁ ZAHRADA (2000). V roce 2006 předvedla zatím svůj nejlepší životní výkon ve filmu JSTE ZRALÍ NA LÁSKU? A v témže roce za něj obdržela na filmovém festivalu v Monaku Angel Award pro nejlepší herečku.

Naposled jsme ji mohli vidět ve větší roli po boku Cameron Diaz ve filmu ZKAŽENÁ ÚČA (2011). I nadále, ale působí ve vedlejších rolích a na svou první opravdu velkou hlavní roli zatím stále čeká.

Lubomír "Tuax" Pelc

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace