Syrové drama o mladém páru, který se snaží uniknout svému osudu na střeše vlaku z Mexika do vysněných Spojených států. Willy „Casper“ žije v mexické Tapachule a patří mezi členy zločineckého gangu Mara Salvatrucha. Pravidla gangu jsou pro něj vším, brutální násilí a smrt vnímá jako přirozenou součást svého života. Jeho celý dosavadní život se ovšem změní ve chvíli, kdy vyjde najevo jeho utajovaný vztah s dívkou Marthou Marlene. Ta během potyčky s jedním z členů gangu tragicky umírá a Casper se rozhodne její smrt pomstít a tím se postavit svému gangu. Jedinou šancí na přežití se pro něj stává střecha vlaku mířícího do Spojených států. Tam se setkává s běženci z dalších zemí Střední Ameriky, mezi nimi je i mladá honduraská dívka Sayra. Jejich rozdílné životní osudy se tím protínají a společně míří vstříc nejisté budoucnosti... Filmový debut amerického režiséra Caryho Fukunagy je spletitým příběhem o vyděděncích, kteří touží po naději na únik z bezútěšného prostředí Střední Ameriky. Snímek vyniká realistickým a věrným zachycením prostředí pouličních gangů a života běženců. Při svém uvedení v roce 2009 na filmovém festivalu v Sundance získal snímek ocenění za nejlepší režii a kameru. (Česká televize)

pogoman77

Do problematiky, kterou se tento film zaobíra nevidím, tak jsem ten film bral jako takovou Gangsterko - roadmovie. Plus filmu je ten, že do vás nepere věcí typu: ,,Žít takhle je strašný, otevřte hranice!!!" Rozhodně stojí za podívání. ()

Peenugirl

Prirodzene plynúci film, ktorý nás nechá nazrieť do života deportovaných, imigrantov, pouličných bánd,... Herci sú prirodzení a nenútení. Výzorovo priemerní a vierihodní. Kladným postavám držíme palce a negatívnymi opovrhujeme, ale veď aj pozitívni sú členovia gangu, nezákonní imigranti, tak ako to je... Práve tu v Sin Nombre vidíme, že ľudia len robia, čo musia pre každodenné prežitie a nie vždy činy a nie vždy konanie nás charakterizuje, lebo je tak, že musíš, inak... Pekný príbeh, ktorý spája harmonicky rôzne žánre a predvedie aj prírodné krásy Mexika. Cary Joji Fukunaga zavaril. 80% ()

petrxx

Celkem hezká podívaná, co jsem ovšem opět nepochopil je naprosto nepochopitelné chování hrdinky na konci filmu, kdy už bylo jasné, že je Casper v p...... a chtěla se pro něj vracet. ()

psycho.ta

Očekávala jsem mnohem více akce, tohle bylo spíše na city. Navíc určité dějové pasáže byly absolutně neuvěřitelné...3*** ()

Joshua2121

Uf, tak toto bola jedna ťažká jazda, ktorá stojí za zhliadnutie. Drsné prostredie, krutá realita, velký sen a túžba po slobode. Pútavo natocené klbko zúfalstva a depresie, kde finále má velmi rýchly spád. Popravde asi prvý film, pri ktorom lutujem, že netrval o cosi dlhšie a nedal tak šancu si dokonale prehĺbit vztah k postavám. Tak by ma to zasiahlo ešte viac. (80%) ()

technisub odpad!

Za český komentář ubírám 2*.. tenhle film je nějakej divnej, atmosfera gangu mě vážně neoslnila, trapas, počmáreanej zmrd si hraje na šéfe ve školce. a útěk vlakem, cože?. jo dvakrat slezem a vylezem na vagon a film je hotovej, je to fakt sračka.. ()

Mates Hradecky

Depresívní díl Cestománie na místa naší zeměšišky, kam se našinec s Regiojetem nedostane, nasnímané dokonalou kamerou. K hlavním hrdinům, pokérovaným členům gangu, si nestačíme vytvořit nějaký vztah, neboť se stačí rychle vymydlit mezi sebou. Jediné, co si budu pamatovat z tohoto filmu, je jen nádherné dívčí jméno Sayra. ()

90125

Bolestný a úskostný pohľad na životy v chudobe a biede žijúcich ľudí, ktorých problémy sú pre nás, Európskych Unionanov absolutne nepredstaviteľné. Každý z týchto ľudí by chcel žiť inak a inde, ale len málokomu sa to podarí. Hoci je už v polovici dosť jasné ako to celé skončí, ohromujúco autentické obrázky na prostredie a život ľudí v strednej amerike určite stoja za to. Sin Nombre nie je veldielo, ale bolo mi sympatické, že film nie je robený pre lacny efekt, ale naopak skôr dokumentárna realita hrá prim. Síce by to asi nepomohlo, ale tento film by si mali pozrieť hlavne všetci tí, netolerantní a nenávistní hlupáci, pre ktorých je imigrant najväčší nepriateľ. 63 % ()

Joachim36 odpad!

Býval dobrým gangsterem, ale spáchal ten nejhorší hřích, protože lhal svým kolegům. Snažili se ho zmlátit. Místo toho zabili ženu, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí vlakem krajinou. Psanec, který loví psance. Sin nombre. Odpadlík. Sorry Jako, toto ale není dobrý film. Je hezky natočený. Některé postavy i občas dobře zahrané, ale jinak... ne fakt ne... ()

Majeros

Krutý až mi z toho nebylo moc dobře. Ta atmosféra ale odpovídá tomu jak to zřejmě chodí. Velmi dobře se ale podařilo přenést zážitek na diváka. ()

svedek

Zatím nejlepší film ve Varech. Je neuvěřitelné, že se jedná o debut. Kamera, střih, hudba a výběr herců působí naprosto profesionálně. Nemluvě o silném uvěřitelném road-movie na střeše vlaku. ()

Anju

Dost dobrý film... Výborná hudba (vykradená z The Fountain a The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, ale vůbec mi to nevadí, oba ty filmy úplně miluju) ode mě jsou to slabší 4 hvězdy.... ()

pepito25

Je dosť šokujúce uvedomiť si, v akom veku a čím sa v Mexiku dospieva. A mať pred očami obraz gangu, čo hľadá svoju existenciu na presne vymedzenom teritóriu. Skutočnosť, že byť jeho členom je navždy, na dlhšie, ako je slza vytetovaná pod okom, skúša diváka do poslednej klapky... Casper chce pomôcť Sayre cez hranicu. A nechce už nič iné a nič za to. Plné strechy dlhého vlaku sa postupne vyprázdňujú. Krajina je čarovná, no pôsobí vyslovene smutne. Naháňačka má rýchly spád a jej koniec je lokalizovaný kruto symbolicky. Sayra volá na účet volaného, je v Amerike. ()

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)