Nemrtví

• Francie Mutants

Svět napadl pandemický vir, který mění lidské bytosti na primitivní a krvežíznivé kreatury. Marco a Sonia se pokusí najít řešení z této svízelné situace, avšak Marco je také kontaminován. Začíná se pomalu měnit a Sonia, která s ním čeká dítě, má před sebou dilema. Musí bojovat se Zombie a zároveň proti muži, kterého miluje. (LIVINGDEAD)

honajz

Pokus o křížence 28 dní poté, Shining, Věci z bažin a Mouchy. Vynikající atmosféra zasněžených hor, na druhé straně naprostá absence logiky. Spousta otázek. Proč s sebou původně brali tu vojandu? Co celou dobu jedí? Proč je vždycky potřeba jít nahodit pojistky - kdo je předtím a proč vypínal? Holce krev stříká do psy, ale nenakazí se. Holka nedokáže přelézt plot, dokonce ji to ani nenapadne... Hvězdička za docela pohlednou hlavní hrdinku, i když se občas chová jak pitomec, druhá za atmosféru hor v zimě. Kamera při akci a zběsilé střihy však naprosto otřesné. ()

jonyyy

Oblíbený žánr a zombie nákaza, ale příběh slabší akce jen chvílemi, tak to docela nudilo. Mohlo to být lepší. Když už sme u Francouzů tak Horde bylo lepší. 50% ()

eraserhead666

Tradičně suše neoriginální virózní zápletku na koukatelné úrovni udržuje hlavně velmi sympatická hlavní hrdinka a zajímavé prostředí obrovského komplexu (laboratoř? obytný komplex?) uprostřed lesů v horách a vlastně i zajímavě pojaté postavy hrané neokoukanými herci. Takhle nějak bude vypadat Resident Evil 14. ()

SOLOM.

Moc dobře naladěný jsem do tohoto filmu nešel, protože se týkal další nákazy a zombíků, které jak už asi víte, nemusím. Znuděně jsem očekával další šablonovitou zápletku, která mi nenabídne nic nového a jen u toho zas zbytečně budu ztrácet čas. No, ale Francouzi to přece jenom neudělali až tak jalové a já se na to dodíval bez přestávky. Prostředí zasněžených hor a lesů rozhodně můžu, navíc mi byla představitelka Sonii sympatická, takže jsem tomu dal šanci. Sice je tu na můj vkus zas až moc „romantiky“, ale naštěstí masky mutantů stáli za to. Dokonce se tu i sem tam objeví náznak zajímavé atmosféry a krve tu bylo taky dost. ()

Karamanlis

Zombie tematiku konečne svojsky načali aj Francúzi, ktorých tvorba si už tradične drží vysoký štandard. Nezvolili však komediálnu formu, ako bývalo minulý rok väčšinou zvykom a zostali verní pre nich typickému drastickému prejavu. ()

JASON_X

Příspěvek k postapokalyptické zombie kinematografii na francouzský nízkorozpočtový způsob. Začátek filmu mě nijak nenadchl, naopak - herci mi nepřišli příliš sympatičtí (především negroidní vojanda s gorilím xichtem) (SPOILER: díky bohům ne nadlouho), scény působily poloamatérsky a ruční kamera už nemohla být o mnoho horší. Poté, co se ústřední dvojice nakvartýruje do jakéhosi opuštěného obřího betonového alpského střediska (vězeňské sanatorium pro obzvlášť nebezpečné choromyslné? nestvůrný hotel pro maniodepresivní masochisty?), se rozehraje celkem pohledné komorní a psychologizující zombie drama, zpestřené mnoha příjemně nechutnými výjevy. Ale bohužel konec je naprosto průměrný, nenápaditý, plný klišé, no a ke kameře se radši ani nechci více vyjadřovat, protože bych jinak nemohl dát ani to průměrné hodnocení. ()

Morholt

Možné spoilery. Slušné. Začátak sice připomínal klasické americké zombie béčka, ale po chvíli film přešel v takřka komorní drama, kdy je hlavní hrdinka se svým pomalu se měnícím přítelem uvězněna v zasněžené nemocnici. Tahle část se mi líbila asi nejvíc, protože s příchodem skupiny dalších uprchlíků a zástupů zombie vše zase sklouzlo do toho, co už dávno známe. Nicméně i díky výborné Hélène de Fougerolles si Mutants drží celkem slušný nadprůměr. 65% ()

Terva

Už měsíce virus hubí populaci. CITÁT - Musíme držet pohromadě. Brečel jsem smíchy, když Frank ( Nicolas Brianqon ) hodil v knihovně tu dýmovnici. Pak chodil v mlze s brokovnicí a nic neviděl. Proč to dělal ? Není nic horšího než, nasraný, zmutovaný, zamilovaný, lidský zombie. Ještě štěstí, že Sonie ( Héléne De Fougerolles ) nechali tolik času na výzkum, co. Určitě by je to světlo přilákalo dřív, ale rejža si to zatím nepřál a tak se scénaristicky čekalo až bude mít hlavní hrdinka nějaké výsledky. Jo a všimli jste si, že tam nic nejedli, teda krom dlouhého vepřověho ? Jedna hvězda za podařenou hudbu a pěkné krvavé zvuky. ()

corpsy

Existujú filmy, ktoré vás nepustia. A existujú filmy, ktoré sa ku vám správajú ako rodičia k deťom v nákupných centrách. Je im jedno, čo vyvádzajú. V tomto prípade tvorcovia podobne serú na divákov a ponúkajú im príbeh, pri ktorom si budete obzerať nápisy na svojom tričku, pauzovať ho pri akejkoľvek vašej inej myšlienke či činnosti a rozmýšľať pri ňom, čo dnes večer. Tento zombie-virus snímok patrí ku skupine maximálne nevýrazných a podobne aj nudných snímkov, ktoré sa roja ako kobylky v 8. božej rane. Nechajte ho napospas. ()

Ten Druhy

Dynamické akčné scény s plným priehrštím brutality hneď od začiatku vtiahnu diváka do deja. Potom sa akcia náhle spomalí a režisér prekresľuje horor na psychologickú drámu. Zamilovaná žena postupne prehráva boj s časom a nedokáže zabrániť premene svojho priateľa na ohavného zombi- mutanta. A opäť zmena: príbeh sa zdynamizuje a premení na neľútostné gore – jatky, navyše v pôsobivých zimných exteriéroch a vo vnútri opustenej budovy. V závere vypätá dráma, ktorá znovu, ale teraz proti sebe postaví bývalých milencov. Nasleduje plno ťažkých otázok, podčiarknutých teatrálnym rozhodnutím o bytí a nebytí „toho druhého“. A krvavé scény v zimnej scenérií sú zvýraznené uhrančivým hudobným sprievodom. Moje očakávania od Mutantov neboli vysoké a teda moment sklamaného očakávania sa nedostavil. Skôr naopak. Vcelku pôsobivé francúzske hororové dielko, s myšlienkou aj priestorom na zamyslenie... ()

Astaroth12

Dvaja zdravotníci a jedna ultra drsná policajtka idú v sanitke a zastanú na niečo ako čerpacej stanici ale ešte netušia že o chvíľu príde odstrel ale tento krát zombie v tom nebudú.Jedno malé nedorozumenie zasiahne do ich životov.Už len dvaja zdravotníci sa dostanú do veľkého komplexu a on je ešte aj zranený a pomalí sa začína meniť a tak ona sama v tak veľkej budove,na mňa to vplývalo veľmi depresívne a úzkostlivo. Nič len jedna veľká budova a všade samé hory a ony dvaja.Tento film nieje stých krvavých zombie filmov,tento sa hlavne zameriava na postavy a psychológiu,lebo tých nasraných zombie nieje veľa. Ale aspoň koniec filmu bol dosť akčný aj krvavý,len škoda že tri štvrte filmu je nezáživných a aj nudných. Masky zombie boli nechutné a preto boli veľmi vydarené.Tento film je dobrý v troch až štyroch scénach,keby boli len tie tak by odo mňa dostal plný počet len tých hluchých miest a nezáživných scén je tu veľa tak silne hodnotenie pre tento krát vynechám.Toto je film hlavne pre tých ktorý nemajú radi akciu v zombie filmoch ale radšej uprednostňujú príbeh a s dosť dlhými dialógmi.Nie je to čisto štandardný zombie film. ()

Zayl

Zombíkům se v poslední době daří, tak není divu, že se do nich zakousla i francouzská hororová vlna. Vděčné téma, které sebou přináší utrhané končetiny, kulky svištící mozkovým tumorem, popřípadě krev, co vzduchem z tepen lítá. Mutants jsou zasazeni do postapokalyptické zimy, ovšem její vizuály zůstaly nevyužité. Kde je všudypřítomná beznaděj ze světa, který je svírán krvežíznivými mutanty?! Navíc je smutné, že když už přijde na nějaký souboj Face to Face, tak je ihned pokroucen epileptickou kamerou. Ani zdařilé masky a několik kýblů krve nedokáže kontrovat takto vniveč roztrhaným emocím. Finále sice přidá na obrátkách a v úzkých chodbách "opuštěné budovy" je na co koukat, nicméně jsem již dlouho neviděl takto promarněný potenciál, který zůstal někde na úrovni bublajícího bahna. 4/10 ()

Terka.K

Musím říct, že na mě film zapůsobil úplně jinak, než asi měl za cíl. Nenazvala bych to hororem, strach z toho zas až tolik nešel. Spíš bych použila slova jako nechutné, odporné, je mi zle. :D Zvracení, krev, močení, do toho divná komunikace "Nemrtvého" se svým dítětem, které je ještě stále v matčině břiše. Divný. ()

Vyrida

Mutants působí chladně nejenom svým zasněženým prostředím, ale i svým bizarním zpracováním. Zombíci zde vypadají opravdu k světu a jsou vyšperkovaní do posledního detailu, což mě na první pohled u takového nízko rozpočtového filmu mile překvapilo. S krví se tu nešetří, ale na té počítačové se mělo ještě trochu více zapracovat. Při scénách například s mačetou, nebo i střelbě se krvavé cákance okatě ztrácely ve vzduchu ještě dřív, než dopadly na zem. Závěr nebyl špatný a tak celkově si myslím, že se to dokoukat v pohodě dá. Škoda jen toho jednotvárného prostředí a demence několika vedlejších postav. ()

iolaos

I francouzská ultrabrutální vlna se snaží držet krok s érou usainboltovských zombies, ale rezult je stejně negativní jako u drtivé většiny svých předchůdců. Malé plus přesto vidím v tom, že tvůrce nepředhazuje pomocí postav žvásty tak typické pro chacháhorrory zombiologa Romera (ve scéně s infikovaným přítelem v koupelně, jsem tento filozofický swing čekal), ale rube si to jedna krása, obdobně jako jiní francouzští kolegové. Na druhé straně zase v rukou drží kameru pan Parkinson, a tak místy nemáte ducha, co se před objektivem děje a o hudebním podkresu akčních scén se raději ani nezmiňuju, protože tak pokřivený hudební vkus se tak často neslyší... 4/10 ()

Easykk

Začalo to nadmíru příjemně a nečekaně, takže mě to natěšilo na pořádnou mutantí naháněčku - atmosférka parádní, prostě to vypadalo, že se mi před očima rodí další vyvedené dílko - jenže ouha...teda vlastně OUHA!!! - ono se dílko narodilo, ale když mu nepřestřihnete pupeční šňůru a místo toho ji natahujete a natahujete a u toho si neuvědomujete, že ona jednou praskne - jenže my jsme chtěli aby praskla už na začátku - nechtěli jsme vidět to stupidní chování slečny ,,zamilované až po uši a jsouc jí jedno, že ví, že se z miláčka stává celkem nepříjemná bestie se kterou do postýlky už jen tak nehupsne,, která dělala jako kdyby nikdy neviděla film o zombíkách. Takhle jsme se plácali s tou napnutou pupeční šňůrou snad dvě třetiny filmu, abych pak viděl asi nejhorší útěkovou scénu - nevím co s tou kamerou dělali a jestli mysleli, že to bude kůůl, tak bych je za to napíchl na cool ;) - naštěstí ona dokurvená scéna trvala jen minutu a pak se to začalo zas pomalu vracet atmosférkou k počátečnímu nadšení, čehož tedy nakonec vůbec nedosáhlo, ale na druhou stranu nemůžu říct, že to bylo špatné, to ne! Je to prostě jenom jiné.. ()