Frozen

• Velká Británie Frozen

Lukaso1

Vlezte si do postele, zhasnete a zapnete play. Tím docílíte ideální atmosféry pro sledování snímku, navíc se pomoříte do děje a nebude Vám zima, což ve filmu je a zatraceně velká! Opravdu skvělá mrazivá atmosféra postavená na jednoduché kameře, trojici přátel a jedné zaseklé lanovky. Zní to až moc jednoduše aby to mohlo fungovat, chyba lávky funguje to výborně. Titul jako samotný vypadá jako že patří rovnou na dvd nosiče, u nás jsme se ho v kinech nedočkaly, ale myslím že se tam mohl solidně usadit a je škoda že ho distribuce nezakoupila. Verdikt je že kdo se chce trochu shladit, užít si parádní mrazivou atmosféru a solidní herecký výkony, nechť zmáčkne play. ()

playboy_05

námětově a scénáristicky slušný snímek, kterého totálně sráží totální nelogičnost scén a naprosto dementní jednání hlavních hrdinů (Frajerka promrzlá na kost si sundá rukavice a není schopná si zapnout bundu ke krku a ještě se holou ručkou chytne zmrzlýho zábradlí. Týpek skočí z 20 metrů v botech na ztuhlou zem ikdyž měl předtim snowboard na nohách. Zkušenej lyžař se snaží sjet celou sjezdovku po prdeli, ikdyž si pár desítek minut před tim shodil dolu lyže na kterejch by těm vlkům jistojistě ujel.) Lidi bylo to fakt tak těžký rovnou přeručkovat ke stožáru a sjet na těch vašich lyžích a snowboardech v klidu dolů? Kdyby tam místo vlků dali Yettiho tak bych možná dal o hvězdičku navíc ()

john.h

Nápad nebyl úplně špatný, za minimální náklady se natočila celkem napínavá podívaná. Bylo to ale až moc přitažené za vlasy. Také mě štvalo nelogické chování hlavních hrdinů, jak už to ale v podobných filmech bývá. Chápu, že pro zachování napětí bylo nutné, aby pro hrdiny nebylo snadné slézt dolů. Výška to byla sice pěkná, ale mohli prostě najít méně komplikovaná řešení problému, třeba smotat šály a oblečení a sešplhat, pak to oblečení zase rozvázat, obléknout se a čekat, až ten co slezl zavolá pomoc. A když už frajer lez po laně, mohl si sundat alespoň ty těžký lyžáky. No a ty vlci na sjezdovce? To už byla až moc velká přeháňka. ()

dacek

Tady sem fakt nečekal, že se mé hodnocení vyhoupne tak vysoko. Čekal jsem nudu o lidech uvězněných na lanovce, nudné dialogy a umrznutí na konec. Ale naštěstí toho film nabídne víc a nudu téměř žádnou. Námět vyždímaný na 100 %. ()

beso74

Surový zážitok schovávajúci sa za trojicu ústredných hrdinov, jednú sedačku lanovky a svorku štvornohých hladošov s vycereným chrupom, bažiacimi po teplej krvi a trošičku kostičiek a mäska. Reálna situácia, reálne nebezpečenstvo, aj keď značne malo pravdepodobné a trošičku nereálny záver, ktorý zrazil jednú hviezdičku môjho hodnotenia. A konečne som to pochopil, ja sa nebojím žraloka, s mojim postojom ku kúpaniu sa v mori sa ich ani nemám prečo, hrôzu mi naháňajú tie štvornohé beštie schopné uloviť takmer všetko, čo si zmyslia, tie je možné stretnúť oveľa skôr... ()

Skratchy

Zajímavý a jednoduchý příběh,3 smolaři si jedou vlekem na poslední jízdu (doslova poslední),bohužel pro ně jim vlek uprostřed vypnou.Bejt nima asi bych se po*ral.... ()

DavidWebb

Tak tu mi sedí priliehavé "veľa muziky za málo peňazí". Pre mňa nečakane dobrá vec. Jednoduchý námet, divadelne rozpracovaná scéna - ibaže v exteriéri. Celý film má perfektne naplánované stupňovanie. Od lacného začiatku skoro ako zo 70-tych rokov minulého storočia cez pútavé jadro príbehu na zastavenej lanovke, až po pre mňa emocionálne uvoľňujúci záver. Mimochodom doprevádzaný skvele sa hodiacou hudbou. Hoci to nebolo režijne a kamerovo tak pútavé ako 127 hodín ani ponuré a deptavé ako The Grey predsa o kúsok lepšie. PS: Emma, keby to bolo naozaj, čo je dôstojnejšie resp. rozumnejšie vzhľadom na mínusové teploty: Pošťať sa v sede na kovovej sedačke lanovky, alebo gate dole? Blondínééčkááá... Viem že to mala v scenári ale aj tak som si nemohol pomôcť. ()

Alouette

Že nenávidím zimu, sníh, mráz a sjíždění kopců, byl pro mě toto horor až na půdu. Trochu málo omrzlin a ataků od vlků, ale i tak jsem se dobře bavil. ()

dkas

Film o detailech, který ale detaily zabíjí... Námět je výborný. Sice pravděpodobnost malá, ale při troše neštěstí by se to dalo. Jenže, když ústřední trojice uvízne na lanovce, chová se divně. Respektive alespoň já, kdyby mi byla zima, tak bych si nasadil kapuci a zapnul se až ke krku. Ne tak hlavní hrdinové. Přes noc silné sněžení, ale druhý den ráno sjezdovka zase hezky rozježděná. Padal prašan, ale zem je totálně ledová. Holka má chvíli omrzliny, za chvíli skoro ne, pak zas jo a tak dále. Kulička mají taky pořád jinak. Jak říkám, detaily to ničí. Škoda. ()

Knor

Velmi povedenej survival, ze začátku mi trojice lyžařů přišla nesympatická, ale to se změnilo a měl jsem o ně fakt strach. Zatraceně nezáviděníhodná situace, ze které těžko nějak vykličkovat. Myslím, že chování nebylo nijak dementní nebo nesmyslně do očí bijící a představa, že by se mi stalo něco podobnýho je fakt děsivá, protože to není nic nereálnýho. Napínavý, mrazivý, děsivý a povedený. ()

GameboyNES

¨Já vůl čekal nějakej masakr s mačetou, když tam hraje Jason. A vona to byla nudná konverzačka s krmením pejsků :( 12% ()

Homerking

Skupina přátel vyrazí do lyžařského střediska užít si krásného dne na sjezdovce. Ve večeních hodinách, těsně před zavíračkou přemluví zaměstance vleku aby je pustil na poslední sjezd, k tomu ale nedojde protože jiný zaměstnanec vlek vypne v domění že už zde nikdo není. Naši hlavní hrdinové tak zůstávají uvězněni na sedačkovém vleku v obrovské výšce, záchrana asi honem nepříjde protože areál má být v příštích několika dnech uzavřen. Tak co alespoň si užijou horská panorámata a nadýchají se čersvtvého vduchu. Připravte se na slušnou dávku, chladu, beznadějě a zoufalství. Napínavé survival drama s jednoduchou zápletkou, krásnou mrazivou scenérii a solidními hereckými výkony. ()

Brmbolec

Mno, čakal som viac, dostal som menej. Občas ma dialógy strašne nudili a bolo tam dosť hluchých miest, aj keď chápem, že pri takomto námete asi nebolo veľmi čím vyplniť ten priestor - ale aj tak mi tam niečo chýbalo. U mňa je to ak medzi 3 a 4* ()

Mr.Roman

Viac než 5 rokov sa mi nestalo, aby som odvracal zrak. "Prežil" som rôzne nechutnosti od trhania končatín, liatia kyseliny, vŕtania, pálenia a obdobného týrania ľudí, a nerobilo mi to takmer nič. Frozen rozhodne nevyniká tým, že by sa vydal ďalej než iní, práve naopak sa uskromnil, ponúkol málo (zápletka, počet postáv) avšak v kvalitnom balení (herci, prostredie) a hlavne až hrozivo uveriteľne (správanie postáv, zvierat, rozhovory, žiadne neuveriteľné náhody). Názov tentokrát neklamal, jedná sa o ozaj mrazivý thriller, ktorý kvôli atmosfére treba pozrieť v pokoji, najlepšie v noci a nenechať si skaziť prekvapenia trailerom, o filme s tak obmedzeným polom pôsobnosti (lanovka, traja kamaráti, zima, samota) dokáže prezradiť zbytočne veľa. ()

Jerris008

No já nevim no.. z tohoto filmu mám smíšené pocity. Chvílemi mě opravdu mrazilo - tím občasným napětím, ale také tou malinkou nelogičností. Ano, skočit z desetimetrové výšky, zlomit si nohy a nechat se sežrat vlky bude lepší řešení situace, než přeručkovat na drátě patnáct metrů a nechat si trochu rozedrat ruce. Z konce filmu jsem cítila takovou prázdnotu. ()