Nezapomenutelný britský komik Peter Sellers je znám především jako hlavní představitel z úspěšných snímků o Růžovém panterovi. K jeho nejlepším hereckým výkonům patří také hlavní role v komedii Večírek. Ztvárnil zde podivného indického herce Hrundiho V. Bakshiho, jenž se snaží uchytit v Hollywoodu. Tento věčný nešika a smolař nejdříve znemožní natáčení klíčové scény v závěru historického velkofilmu, když předčasně odpálí maketu pevnosti. A není divu, že doslova k nepříčetnosti rozzuří jeho producenta. Později je nedopatřením pozván na setkání tvůrců, kteří se na vzniku tohoto snímku podíleli. Bakshi svojí bezelstností a bezradností při orientaci v neznámém domě nechtěně rozpoutá nekonečný gejzír komických náhod a absurdních situací. Nekončící katastrofě nezabrání ani Bakshiho okouzlení Francouzkou Michele Monetovou, nově objevenou hvězdičkou… Film natočil známý hollywoodský režisér Blake Edwards (Snídaně u Tiffanyho, série snímků o Růžovém panterovi, Velké závody), který komediální příběh zaplnil jemným humorem i řadou nepřekonatelných slovních a akčních gagů. (Česká televize)

D.Moore

Doslova a do písmene skvostný film, už dlouho jsem se tak hlasitě nezasmál. Scénář založený na tom, že žádná katastrofa není tak velká, aby po ní nemohla následovat ještě větší, kouzelně obyčejný hlavní hrdina v odzbrojujícím podání Petera Sellerse, který může opravdu za vše, co se přihodí (vážně, svým způsobem dokonce i za toho namol opilého číšníka), ovšem nikdy z toho nemá pražádnou radost a každou botu (ehm) se snaží okamžitě napravovat. Kolem něj se jako na šíleném orloji otáčejí nejrůznější figurky, gagy jsou nevídaně gradující a vypointované (s botou, kaviárem, večeří, s nutkavou potřebou a s toaletou, s mytím slona...), navíc snímané v dlouhých záběrech... Dabované si to příliš představit nedokážu (původní znění bez titulků jsem objevil na YouTube a řeknu vám, slyšet Sellersův vypilovaný přízvuk, je k nezaplacení), nicméně filmu a té vynikající komice nemůže moc uškodit snad ani sebehorší české znění. Klenot. ()

troufalka

Teprve po Byl jsem při tom dostává Večírek další rozměr. Skvělá komedie, která jakoby navazuje na francouzský styl humoru, ale zůstává stále svá. ()

gogo76

Predstaviteľ uleteného Ružového pantera P. Sellers sľuboval divokú zábavu, ale slušný i vtipný úvod zabrzdí práve príchod na večierok, kde to dosť trvá, kým film naberie kurz -komédia. Neskôr sa to trochu rozbehne, ale bláznivú komédiu od toho nečakajte. Sellersa mám rád a čakal som explóziu smiechu, ale nedostavila sa. Úsmev a dobrú náladu však splniť dokáže. Slabšie štyri hviezdy. 70%. ()

Boogeyman

Film střídá skvělé a chytré vtipy na téma slon v porcelánu a suché a trapné vtipy na téma slon v porcelánu. Naštěstí nepřekonatelný Sellers a fascinující interiér luxusního domu zobáček vah vychylují vysoko nad průměr. ()

Bigrambo

Chcete mít párty, na kterou rozhodně nezapomenete? Pak určitě nezapomeňte pozvat indického herce Hrundiho V. Bakshi v podání krémem na boty pomazaného Petera Sellerse! A pak už se jen nechte unášet na vlnách jeho vystoupení. Osvědčený panterovský tandem EdwardsSellers vytvořil další velice povedenou komedii! ()

Snorlax

Jedna dobrá skeč na toaletě by se v tomto nudném filmu našla, potom bychom objevili pár mnohokrát opakovaných gagů a spoustu hluchých míst. ()

Šakal

Opravdu povedená INTELIGENTNÍ komedie s vynikajícím P. Sellersem jako indickým hercem Hrundi V. Bakshim, který se snaží uchytit v Hollywoodu. Příběh o tom, co vše se dá zažít na " obyčejném večírku " :o) Spíše než slovními eskapádami, příběh vyniká neuvěřitelnými komickými situacemi způsobenými nešikovností hlavního hrdiny a to hlavně díky improvizačnímu talentu P. Sellerse, ale nejen jeho. Výborná je i role opilého číšníka. Milý snímek, při jehož sledování se budete opravdu královsky bavit! ()

InJo

Buď už jsem úplně ztratil smysl pro humor nebo to vážně není skoro vůbec vtipné (párkrát jsem se decentně uchechtl, záchvaty smíchu mě však zcela míjely). V mém případě se bohužel žádné komediální inferno opravdu nekonalo. :( 40 % ()

IQ Tiqe

Párkrát jsem se zasmál, ale je to spíš otravný a počínání Sellerse často zbytečně hloupý, že se tomu smát nedá. Těšil jsem se, až bude konec. ()

Anderton

"Každá párty má svojho cvoka"......"Vaša žena spadla do bazénu"-"Zachráňte šperky".....a tak ďalej v podobnom štýle od začiatku do konca v sviežej komédii Blakea Edwardsa, ktorá pripomenie ten niekoľko minútový preplnený večierok z Raňajok u Tiffanyho. Lenže ten dopadol v poriadku, pretože naňho nebol pozvaný Peter Sellers ani žiadna pre neho na telo napísaná postava. Bakshi je popri Ghándim a Apúovi najlepší filmový, respektíve televízny Ind, akého sme mali kedy možnosť spatriť na tv obrazovke, takže jeho eskapády by si nemali nechať utiecť nielen Sellersovi priaznivci, ale aj fanúšikovia takého Funesa a bláznivých komédií všeobecne. Mne Večierok evokoval skôr európsku komediálnu školu, poprípade staré komédie bratov Marxovcov. Občas je to trochu na hrane, ale je to už staré a dnes tomu ťažko môže konkurovať nejaká"telesná" rádoby komédia. Božechráň, aby vznikol remake. ()

Frajer42

Ind Sellers se vydal naučit hollywoodskou smetánku pařit. Zatím jsme jej viděl jen v minimu filmů, ale obrovský komický talent mu nelze upřít. Podobný humor, který je založený na absurdních situacích, do kterých se hlavní hrdina dostává svojí nešikovností, mám rád. Trošku to celé haprovalo v dialozích, které nebyly příliš úderné ani vtipné, ale vynahrazovala to situační komedie, která ve většině případů fungovala. Samozřejmě, ne každý pokus o vtip uspěje úplně u všech. Nicméně věřím, že každý divák si tam najde to svoje, co mu dovede rozvibrovat bránici. Na škodu může být snad pouze předvídatelnost. Takřka v každé situaci je jasné, co se stane ještě než se to stane. Na komedii z roku 1968 to bylo hodně dobré. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel nascendi. ()

nascendi

Večierok je mojím obľúbeným filmom. Nie je príliš známy, ani príliš dobre hodnotený a podľa mňa nezaslúžene ostáva v tieni filmov s inšpektorom Clouseauom. Peter Sellers je v ňom nasledovníkom Jacquesa Tatiho a predchodcom Mr. Beana. Film mi pripomína explóziu nasnímanú rýchlobežnou kamerou. Po epizódach z nakrúcania sa prehupneme do okázalého večierka, ktorý sa zásluhou Hrundi Bakshiho premení na katastrofu. A nielen jeho zásluhou. Aj pri scénach s opitým čašníkom mávam nezvládnuteľné záchvaty smiechu. ()

dopitak

Sellers měl mnoho filmů, ve kterých si zaparodoval cizince. Aspoň některé z nich byly lepší. Abych byl konkrétní, například Hon na lišku nebo Naked Truth. Večírek postrádá scénář, nápad, dobrý námět a Peter Sellers popravdě neměl moc co zahrát, takže jsem se nejvíc smál opilému číšnikovi, ale rozhodně ne slonovi. Dabing: Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1995 + studio Bär pro MGM 2007. Viděno v tom starším (ovšem v pořadí až druhý celkově). ()

Chrustyn

Méně známá komedie s Peterem Sellersem, tentokrát v roli indického herce, který se náhodou dostane na párty společenské smetánky, kde zkazí, co se dá. ()

classic

Indický herec nevyzpitateľného charakteru Hrundi V.Bakshi nechtiac zkazí natáčanie veľkorozpočtového spektáklu,a ani nevie ako sa dostane na párty snobov z hereckej brandže,kde v podstate nemá čo robiť,lebo producent mu oznámil,že si už nikdy nikde nezahrá a omylom je jeho meno medzi pozvanými...čo mu nevadí... Na párty stretáva pôvabnú speváčku Michele,s ktorou prežíva najlepšie časy života,ale najmä opitý čašník je geniálna postava vyrovnávajúca sa Hrundimu,udeje sa tu veľa úsmevných situácii a príde i ruský zbor,a finále,keď príde hippie dcéra so slonom,tak to je povestná čerešnička na torte.Vynikajúce prevedenie nálad 60 rokov. ()

triatlet

Když se mluvilo, tak jsem se zasmál. Slovní přestřelky povedené. Nepřenesl jsem se přes ten exotický původ Hrundiho V. Bakshiho, takže jsem jaksi nedocenil herecké umění Petera Sellerse. Sled gagů pro mě znamenal jen lepší průměr. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010