Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

sedm.1

Mě Podivní jednoduše nebavili.Celý film měl jednak mizerný spád a téměř žádné tempo,poměrně dost nevýraznou a nudící zápletku,ale ze všeho nejvíc mě rušilo celkově televizní pojetí,styl a výraz snímku.Chyběla mi zde i tolik důležitá atmosféra a až na pár vyjímek i napětí.K dobru ale přiznat,že když už nějaká ta vyjímečná napínavá scéna přeci jen přišla,měla opravdu grády a stála za to,bohužel jich ale nebylo moc.A nakonec ani herci nebyli dvakrát přesvědčivý a výrazní,(tedy až na Olyphanta)ale asi to nebyla přímo jejich vina.Já mám totiž z Podivných pocit,že zkrátka neměli ani zaujmout čím.Jak omletý příběh,tak postavy,tak většina scén byla prostě o ničem a ze všeho nejvíc mi to pořád připomínalo nějakou slabší "kingovku".Vážně mi tu zkrátka chybělo cokoliv,co by Podivné vyzvedlo alespoň na průměr.cokoliv,co by mě vážně zaujalo a vytrhlo z celkové nudy.Podivní je zkrátka velmi slabý film,hodící se tak akorát do televize. ()

Forsberg11

Jediné čo bolo v tomto filme naozaj originálne bolo chovanie nakazených. A aj to stálo za ... Agresivita Podivných ako by sa schovala niekde pod posteľ a tí sa správali ako mierne podnapití pubertiaci na diskotéke. Málo agresívni, málo krvilační, jednoducho, nemal som z nich žiaden strach. Bavila ma ale atmosféra snímku, hlavne prvých 20 minút. Mám proste rád tieto malé mestečká niekde v zapadnutom štáte stredu USA. Jediné pozitívum v 100 minútach filmu mi však nestačí. Zopár scén bolo síce povšimnutia hodných a celkovo dobre remeselne zvládnutých, ale nudil som sa viac ako je zdravé. A to som chcel ísť na to do kina. Chvalabohu, že mi nevyšiel čas. Slabých 50 %... aj vďaka nepresvedčivému Olyphantovi. ()

Marty89

V podstatě jde jenom o přesuny z místa A na místo B, přičemž v každém z těchto míst dojde k "nečekanému" přepadení bandou crazieků. Jelikož jsou filmů podobného ražení mraky, tak tenhle nijak zvlášť nevyčnívá a nebýt zajímavého konce, tak moje hodnocení bude o hvězdičku chudší, takhle ale 3*. ()

kenkaku

Jeden z mála remakeů, který si bere ze svého předchůdce příklad (a inspiraci) a zároveň strojově nekopírujte již jednou viděné. Dokonce bych i řekl, že si bere ponaučení a eliminuje chyby předchůdce. Tedy i když jste originál viděli, neustálý pocit deja-vu nehrozí. Film má několik vyloženě skvělých momentů (nalezení letadla… kombajn… nebo “akce vidle”). Osobně i potěšila herecká sestava. ()

Cracker

Áno ten film bol naozaj crazy. Síce aj troška silly ale také predsa béčkové horory bývajú. Až po zhliadnutí som zistil že sa vlastne jednalo o remake a ako všetci dobre vieme remaky takýchto filmov väčšinou končia odpadom. Výnimky sa však vždy nájdu chvála bohu. ()

DavidS.

Timothy Olyphant mi ještě nikdy nebyl tak sympatický...A stejně pozitivní pocit jsem měl z celého filmu...A nebylo to tím, že by něčím extra vynikal, ale spíše tím, jak kombinoval své jednotlivé prvky a měnil atmosféru v dílčích okamžicích... Takže chvílemi byl jen tak obyčejně znepokojivý, chvílemi zase více akční, chvílemi survival horor, chvílemi s náběhem do katastrofické sci-fi... Postavy navíc netrpěly absencí pudu sebezáchovy a základní inteligence... ()

jondoe

Podivni su jednym z mala hororov, ktore naplnil moje ocakavnie. Ani na jednu jedinu chvilku nenudi a postavy sa vdaka celkom dobremu scenaru spravaju celkom doveryhodne. Sceny a vrazdy su natocene velmi originalne. Scena z vidlamy a scena v umyvarke su vyborne a napinavo natocene. Ako horor to splnilo svoj ucel dokonale, ale aj napriek tomu si myslim, ze ako pribeh sa to dalo natocit udernejsie a keby scenar zo zaciatku popracoval na vedlajsich postavach mohlo to byt este o trosku viac dramatickejsie. Rozhodne vsak tento film radim medzi to lepsie co bolo v tomto zanre za poslednu dobu natocene. Naviac k tomu hral velmi prijemne herecke zlozenie. Takze velka spokojnost. ()

bari68

,,Zombies,, horor, ktorý neponúka divákovi nič nového, objavného v danej sfére.Bohužiaľ po celý film sa na mňa dostavili chvíľky nudy a film svojim typických klišé spadal hlboko do šedivého priemeru.2,5* ()

Spike23

Myslel jsem si, že filmy se zombie tématikou mám už prokouklé a tohle bude jen další v pořadí. Není tomu tak. Zpočátku se zdá, že tu absulutně nic nového nehrozí. Začne to prvním zabitím na stadionu, pokračuje to nakaženým týpkem v cele a hlavnímu hrdinovi prostě nic nedochází, a dokonce se jde i podívat, co se čirou náhodou děje v márnici. Blbost jako obvykle. Jenže pak se tam celkem překvapivě objeví armáda a začne Ta brutální jízda, která do konce filmu nepoleví ani o trochu a druhá polovina filmu se stává s tou první absolutně nesrovnatelná. Tedy to, co se po tom zvratu událo, mě nedokázalo odtrhnout od židle a už jsem si jenom přál ať to takhle pokračuje ještě minimálně 3 hodiny. Až na onen začátek je The Crazies vynikající film, který zatím ze stejného žánru a tématu předčí už snad jen ''28 dní poté''... A docela by se tu už konečně hodilo pár hvězdiček navíc :). ()

SkyLukey

Na Podivné jsem se strašně moc těšil. První dávka uklidnění přišla s podprůměrně nízkým hodnocením zde na čsfd. Zkrátka není o co stát. The Crazies se snaží hrát na jakýsi zombie horor v katastrofálním pojetí. Američani však natočili jen další tuctovou americkou fantasmagorii s hrdinou, pro kterého není problém, žádný problém či překážka. Pro mě teda mírné zklamání, ale na pozdní nudný večer to není špatné kino. ()

Seti

Hororová žánrovka, kde zombíky nahradili o něco méně děsivější "crazies". Spíš než klasické hororové tuctově lekací pasáže, mě zaujal samotný námět, jež donutí člověka přemýšlet, jakým způsobem by se vládní autority s podobnou nehodou asi vypořádaly. Velkou slabinou filmu byla absence vysvětlení způsobu přenosu nákazy, jelikož hlavní hrdinové přicházely do styku s infikovanými dost často, a to i s jejich tělními tekutinami, a pořád byly OK. ()

bruceman7

Nic pronikavého ani špatného. Trochu hrané do zombie stylu. Některé věci se daly předvídat - konec alá první Resident Evil jsem odhadnul vcelku dobře. Celkově je to vlastně takovej RE, jen jinak "převyprávěnej". Stejně jsem se asi divil nejvíc, jak mohly hlavní postavy nachodit desítky km a stále vypadaly tak svěže. No, 6/10 ()

klukluka

Tenhle zanr nemusim, ale udelany to bylo dobre. A kdyby nechali umrit serifa, tak bych tomu jeste jednu pecku pridal. Kycovity zaver dotvrdil, ze se jednalo o becko, byt tedy z meho pohledu o becko nadprumerne. Libila se mi i logicky znejici pricina vsi te hruzy. Pokud by to meli mit v jedne jedine oblasti na svete na svedomi napriklad nejaci mimozemstane, tak bych na to koukal s neskryvanou nechuti. Takhle mi to ladilo. ()

Han22

Solidní pohodové béčko, kterému v podstatě nic nechybí. Malé městečko je zasažené virem, které z lidí dělá vraždící psychopaty a později něco jako zombie, armáda prostor uzavře a pár hrdinů se snaží přežít. Od začátku se slušně rozjede, nechybí tu krev, lekačky ani akce. Hlavní hrdina je sympaťák a občas tu najdeme pěknou wow scénu (vidle). Nedá se tomu nic vytknout, ale stejně jako originál mě to ani nijak nestrhlo. Nevím proč, možná jsem unavený, možná mě tyhle smrtící epidemi/zombie béčka zas tak neberou, možná tenhle film nenabízel nic navíc. Lepší 3*. ()

iXtr3m3

Po technickej stránke naozaj kvalitka, po obsahovej to už taká pecka nebola. S výnimkou pár scén (márnica, bejzbalové ihrisko atď.) to bola len šedivá šeď, rozumej stále dobrý ale stále len a len priemerný film. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)