Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

movemat

Prvá mysterióznejšia tretina bola veľmi fajn, ale ten zvyšný survivor už za veľa nestál. Len samé utekanie, šoférovanie a strieľanie bez lepšieho nápadu či zaujímavejšieho momentu (snáď až na poslednú minútu). ()

Najt

Solidní hororový thriller o jakési nákaze ve stylu Stalo se (2008) . Nevinný začátek, kdy poklidný americký zapadákov žije běžným životem, se promění v hrůzu. Nejdříve se stávají zvláštní věci, které se postupně stupňují. Později se dozvídáme co se stalo a z jakési karantény se stává spíš smrtící vězení. Lidi se tedy rozhodnout utéct a jednat na vlastni pěst. My sledujeme skupinku 4 lidí v čele s šerifem a jeho zástupcem. I když bych si začátek představoval více ve stylu vyšetřování a proměnu lidí víc hororovější, pořád je to drsnější než Stalo se. Občasné scény byly napínavé a za horor i když je to spíše akční film, se to prakticky považovat dá. Technické zpracování se taky povedlo, akorát mám pocit, že film mohl toho potenciálu využít mnohem více. ()

Cortesz

Další z filmů, o kterém trailer ukázal více než měl. Ovšem v tomto případě jde i tak o slušnou hororovou zábavu, která má jak potřebné hororové prvky, tak i rychlé tempo a spád bez zbytečně nudných míst. Ovšem snímek postrádá nějakej hlubší děj, závěr samotný je dle mého neukončený, ale na druhou stranu snímek těží ze slušného hereckého obsazení v čele s Timothy Olyphantem, tentokrát v roli klaďase. ()

DoubleJo

Nic prevratne sa v mojich ociach nekonalo. Obsah sme uz milionkrat videli, pointa je jasna asi po 15 minutach a predvidat viete asi kazdu tretiu scenu. Priemer. ()

Romeroo

Nečekal jsem od Podivných nějakou extra porci něčeho super kvalitního, novátorské a kultovního. Moje očekávání se naplnila, ale na druhou stranu musím konstatovat, že jsem se bavil. Podivní jsou velmi dobře odvedenou prací ve svém žánrovém koutku…herci hrají, příběh není propleten blbostmi a tupostí, kamera funguje dobře…a pár „wow“ momentíků se taky dostaví…75%. ()

ratpile

Slušný, leč nic nepřinášející přírůstek do subžánru. Snímek se téměř nesnaží vyprávět, hrdinové se prostě ocitnou v bezvýchodné situaci a divák si s nimi projde řadou vyhrocených scén. Pokud se ale divák nemůže bavit vyprávěním, měl by dostat satisfakci v podobě naprosto brilantních survival dramátek či akce. Tomu ale v Crazies brání jejich šílená předvídatelnost a jakási faleš, s kterou jsou tak trochu bez citu vrstveny na sebe. Zkrátka, příště by to chtělo konzistentněji a pořádně dupnout na pedál. Přesto, skvělá zábava s perličkou na závěr. ()

Soubi

No tohle bylo tedy příjemné překvapení. Výběr herců a práce se zvukem a obrazem byla zejména ze začátku velmi dobrá. Filmu se nevyhly horší momenty typu "no co bude asi následovat", ale většinou se snaží držet na zajímavě pojaté dějové linii. A konec? Tomu nelze nic vytknout. Škoda jen, že tu a tam prosákne dojem z nízkého rozpočtu do obrazu, nicméně stále 4* ()

MarsVl

Takové povedené Bčko. Hororem bych to moc nenazýval. Sympatické obsazení herců určitě kvalitě přidává. 3* ()

Pharlap

Překvapivě se nekonala další zombie akcička. Což hodnotim kladně. Ale podobné téma karantény a drsných opatření v rámci civilistů tu už bylo. A lépe zpracované, nejen ve stylu horroru, ale i akce. Vše, co se odehrávalo bylo celkem uvěřitelné, to uznávám..,ale stále mi není jasné, proč se v každém podobném filmu lidi od sebe rozdělí..že nezůstaávaj spolu..všude kolem spousta nakaženejch a on nechá svou manželku někde sedět se slovy, "Počkej tady, hned se vrátím.".. :-/ Podobné stupidní věci a průměrné herecké výkony tím pádem nedávají filmu naději, aby se stal kultovním. ()

mikhail

Je to na hrane, ale keďže mám všeobecne horory rád a je to jeden z mála zástupcov tohto žánru za rok 2010, tak dávam 4*. ()

RobbieM@N

Některými kvalitami oplývající, ale i mnoha nedostatky trpící scénáristická klišoidnina. Mezi kvality určitě patří slušný vizuál, hutná atmosféra a více než dobří herci, duo Timothyho (který hraje právě teď šerifa i v seriálu The Justified, stojí za shlédnutí) a Radhy funguje tak akorát. Scénář, jehož lepší kvalita by film posunula opravdu o hodně výše, je 100% předvídatelný. Taková neoddechová oddechovka. ()

Black3R

Rozhodne sklamanie :( Čakal som niečo viac, ale namiesto toho som dostal chaotické bezduché scény a to jedna za druhou! Ako keby pomedzi prsty tvorcom unikalo napätie. Podľa mňa to bolo zle zostrihané, lebo akože nwm potom čo to malo byť. A to som sa tak naň tešil :( Ale akcia bola dobrá. Mal to byť horor, ale nebál som sa. Takže......60% ()

Dslike

Vsetko bolo super ale velmi mi vadili tie otrepane zvraty kde vzdy nejaky "zly zombie" vylezie zpoza nejakej dieri a v uplne poslednej chvili ho niekto zabije...inak som sa bavil, atmosfera bola super, efekty tiez. ()

Pitryx

Občas jsem se u filmu notně nudil, občas bavil, ale té nudy bylo rozhodně více než dobré zábavy. Sci fi to není a horor snad také ne. Film by u mne skonči v odpadu, hlavně za scénu se zapáleným mužem a pro svou kýčovitost, ale přece jen tak úplný odpad to není. Občas tu totiž dobrá scéna a je a poměrně slušné masky nemocných. Ale to je zhruba vše.+++Zpočátku fajn, postupně budovaná atmosféra strachu z neznámě věci. Ale pak se to nějak zvrtne. Závěrečný záběr na hrdiny hledící ehm, tam, (abych nic nevyzradil) mně tedy fakt rozesmál. No, budiž, viděl jsem horší filmy s podobnou tématikou. 201210108929/9430 ()

jafuska

pokusila jsem se chvilinku podívat na tento film a stačil jeden moment, a měla jsem dost, hrozný strach do mě pronikl, až jsem se roztřepala hrůzou, opravdu je to film jen pro fanoušky hororů a zombiků, rychle zapomenout, takhle děsit lidi, to není nic pro mě, ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)