Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

luis13

Pro mě osobně překvapení, užíval jsem si to od začátku do konce a ta scéna s zapichováním vidlema byla úžasná :) ()

bobin85

nechapu co na tym lidi tak kladne hodnoti atmosfera maleho mestecka plnyho radoby zombiku to jo ale prislo mi ze po celou dobu filmu se to nejak divne vleklo bylo to takovi jalovi chybi tomu ko.le ()

majky.20

Podivní jsou podivným filmem o podivném viru, který má podivné příznaky a který dělá z lidí podivné oživlé zombie. Až na to, že tyhle zombie jsou trochu brutálnější než obvykle. Zpočátku film plyne poklidným tempem a až někde v půlce se to zlomí do zběsilého tepu. Konec filmu ubral jednu hvezdičku z celkového dojmu, ale i tak se drží výše než podobné filmy. Ono mrsknou atomovkou na americký kontinent tak by to vyvolalo třetí světovou. ()

Gudar

Prislo mi to takove nemastne, neslane a uz od poloviny filmu mi bylo celkem jasne jak to skonci. Rikal jsem si "no aspon at to ma nejaky vyrazny tragicky konec nebo opacne optimisticky happy and", ale bohuzel jsem se nedockal. I tak je to, ale lepsi pocin nez vetsina horrorovych vyvrazdovacek :) ()

sovel

Možná jsem už zhýčkaný ale tohle je totální průměr. Dle hodnocení jsem byl celkem natěšen ale ve finále zklamán. Film nemá co nabídnout, nic čím by se odlišil nebo vyzdvihl. Žádné napětí, nervy na hadry ani šoky z ,, bafajících,, scén. Na zabití času slušné. ()

jay.jay.13

"Podivní" jsou další hororovej remake - už jsem se smířil s tím že američani v tomhle žánru nic novýho nevymyslí. Obyvatelé malého městečka se pod vlivem záhadného viru mění na agresivní krvelačné šílence a hlavní hrdina (šerif) se spolu s těhotnou manželkou snaží dostat pryč. Něco podobnýho jsem myslim už párkrát viděl. Ať si řiká kdo chce co chce, nakažení (tedy ti "Podivní", v originále "Crazies") jsou jenom trošku chytřejší zombie, takže tudy originalita nevede. A nevede ani jinudy, "Podivní" jsou naprosto standardní průměr narvanej k prasknutí těma nejprovařenějšíma žánrovýma klišé (včetně obligádního "plácnutí na rameno") který neposouvá žánr ani o metr dál. Uplně zbytečnej film. 4/10 ()

Pattrick

Hm, film, který absolutně neurazí! Čekal jsem teda větší řezbu, více propracovanej děj. Je to tu rozděleno do takových minutových momentů, kdy se děje fakt něco dost napínavého a pak zase výplň. Ty napínavé pasáže jsou docela napínavé a navozovaly zajímavou amtosféru, ale jako celek to působí tak předvídatelně, že to kazí dojem z celého snímku. Nehledě na to, že jsem pořádně nepochopil, jak se to šíří - SPOILER: Sám Timothy měl probodlou ruku a pak ještě zabil tu splašenou ženskou, kdy její krev musela splynout s jeho a přesto nic? Jinak povedená byla Myčka a týpek s Vidlema KONEC SPOILERU.. Takže takových 73% ()

JackBauer

Veľmi vydarený horor. A možno aj viac, popravde, dlho som nevidel lepší horor, možno naposledy pri sledovaní Dawn of the dead. A Olyphant je čím ďalej, tým väčší sympaťák, škoda, že jeho herecký prejav pripomína, no vlastne nenachádzam vhodné prirovnanie... 80% ()

Arkwuill_S

Obecně mám rád filmy stylu zombies, ale asi ne každý tohle téma musí. Už z prvních náhledů je patrné, že tento film neoplýval příliš velkým rozpočtem, ale kvalitativně je dle mého názoru na dobré úrovni, nudit se u něj nebudete. Tyhle filmy mají pokaždé stejný děj, je jím boj o záchranu. Dostáváme se do malého a poklidného městečka v Americe, kde se všichni navzájem znají, z neznámých důvodů se někteří sousedé začínají chovat divně... to je asi slabé slovo. Hlavní postavou je šerif (Olyphant), který je událostmi zaskočen a snaží se zjistit, co se děje. Záhy na to přijde, ale už je pozdě aneb zachraň se kdo můžeš. Snímek je to poměrně zajímavý, v kategorii B bych jej řadil na přední pozice. Jak jsem napsal v úvodu, patrně osloví především fandy tohoto žánru, nemusí se u něj nijak přemýšlet, protože dopředu víte, jak to celé skončí. Je to jen tak na odreagování a příjemné chvíle napětí, kdy krev stříká všude, oživlé mrtvoly jsou za každým rohem atd. ()

Marčus

Dokoukat tenhle film mě stálo zatraceně hodně sil. V zásadě jde o snůšku totálních blbin olepených kolem nelogického děje a navíc tu máme nesmrtelného šerifa s jeho drahou polovičkou. 50 % ()

Natura

Ani sem nečekal že to může být tak fantastický horor, dost sem se bavil a navíc vůbec nenudil. Film má skvělý děj a spád (ve filmu se pořád něco děje od začátku dokonce) Skvělé herecké obsazení a scénář, tento film zaslouží 5 bodů ()

Figuto

Dívá se na to trochu lépe než na originál, přidáno pár hororových scén pro efekt, drobné úpravy v ději. Jako u Romera i tady je to z mého pohledu zahozený čas. ()

snecek

Solidní nadprůměr. Hlavně sem rád, že už se mi Timothy Olyphant nebude vybavovat jako ten metrosexuální "Hitman" :-) ()

milatko81

celkom hamu papu mna tento snimocek v dobe absolutnej hororovej suchoty celkom potesil celkom fajn napad a velmi dobre spracovanie ... ()

dogzila

Teda ešte že po okrese jazdí sám na SUV hlavný zlobor, aby mohol vykecať čo sa to vlastne deje! :) Nemenej smiešne bolo nervové zrútenie pri zbieraní uterákov trvajúce 5 sekúnd a nenakaziteľnosť hlavného hrdinu ktorý si v dlani pripichnutým nožíkom spravý poriadky s okolím. Za zmienku však stoja pekné zábery ako ten v umývarke a na pumpe, ktoré sa pomaly dali pozerať. Ešte mi nedá spomenúť vojakov strážiacich oblasť aby ani myška neprekĺzla, ktorých odlákal nezištným činom pán zástupca šerifa(chorý ale rozmýšlajúci) a nakazenci ich obišli nepovšimnutí 15 metrovým oblúkom , tak klobúk dole, ešte že ich vymákol satelit na obežnici! :)))) Námet už bol niekoľkokrát použitý, ale z tohoto snímku sa dalo určite "vyždímat" viac. ()

Fujin

Lehce nadprůměrný horor na zombie téma. S velmi slibným začátkem, ale již ne tak výrazně vydařenou druhou polovinou. Konci jsem zkrátka nemohl přijít na chuť. ()

metalbiker

absolutne nesplnil moje ocakavania, aj ked namet sa mi velmi pacil, vsetko sa odohrava presne ako to ocakavate, nie je tam nic prekvapive, slabe ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)