Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

RAPTTTOR

Asi jsem příliš stár na to, abych se bál nebo lekal, když koukám na horor. A tak tyto snímky sleduji a říkám si: „teď se stane to a to…“ a on se to kupodivu stane. Chci tím říct, že tady se ničeho nového nedočkáte pokud hlavní hrdince hlavní hrdina řekne zůstaň tady, tak pochopitelně nezůstane… ale na druhou stranu děj odsýpá, nejsou tu žádné „srdce rvoucí dramata“ a navíc je tu velice příjemná změna v tom, že se režisér nevyžívá v nechutnostech za každou cenu. Prostě je tu další horor, který určitě řadím mezi ty lepší. ()

Michal13

Priznám sa, že som skôr očakával ďalší z rady jednotvárnych béčkovitých hororov, no Crazies sú pre mňa príjemným prekvapením. Mrazivá atmosféra, množstvo napätých scén, pri ktorých som sa neraz poriadne naľakal a skvelý Timothy Olyphant. Samozrejme, po scenáristickej stránke nič svetoborné, takisto chvíľami predvídateľné, avšak veľmi podmanivé a hlavne nenudiace. Keby sa točilo viacej hororov takejto kvality, bol by som iba rád. / 80% ()

raiden14

Mňamóza! Moje očakávania boli takmer na nule, o to vacsie prekvapenie.Na zaciatok chcem pochválit slovenskych distributorov ktory sa rozhodli ze film sa do nasich kin vobec nedostane (báječny krok,na tomto snad uz ani nema cenu sa rozculovat).Original som nevidel, preto nebudem vobec porovnavat. Blizsie k filmu. Od prvej minúty sa na vás vali skvela atmosfera, herci su vybraty perfektne, hlavny hrdina sa nechova ako imbecil, klasicke hororoidne postupy(idem do tmy s baterkou a potom sa čudujem ze nieco na mna vyskoci, atd) su obmedzene na minimum, dej je prvu hodinu dokonca relativne prekvapivy!Zopar naozaj wtf momentov, "prijemne" creepy soundtrack, kulisy americkeho vidieku, niektore naozaj perfektné scény (zvlast ma dostala hned ta prva s tou chirurgickou karbobrúskou), gore je vyuzity pomenej, ja osobne by som prijal viac, ehm. Negatíva? Druha polovica filmu uz trocha stráca dych, námet zrovna originalitou nesrší a uz som predsa len videl lepsie filmy s touto "utekajme zozeru nas /zombies,mutanti,etc../ tematikou. *film mi sem tam miestami pripominal Dawn of the Dead alebo Hills Have Eyes (atmosferou) takze ak sa vam pacili hore uvedene veci, urcite odporucam craziesov,zatial najlepsi AMERICKY horror tohto roku... ()

NAILBOMB

Pln očekávání jsem doufal, že přijde někdo s něčím, co mne trochu ohromí, ale opět je viníkem, který za vše může obvyklý faktor a je jasné, že se o tom stále točí a jistě nás to potom tolik nepřekvapí, až se s tím v realu setkáme. V mírných částech děje mne napnilo trochu vzrušení a napětí, ale poté opět útlum a rád bych viděl to narozené dítě, po tom všem, čím jeho matka musela projít, pokud nepotratila. Konečný zůstatek aktérů mohli tvůrci taky poupravit.... mám na mysli např. film Mlha rok 2007 podle S.Kinga. velice krásný konec. ()

Romanoff

Navzdory zdejším pozitivním komentářům musím konstatovat, že film Podivní zcela promrhal svůj potenciál a rozhodně bych ho neřadil mezi slušně zvádnuté snímky. Pocit z nedotaženosti filmu nezahnaly ani některé světlé okamžiky (depresivně působící záběry na rozlehlé lány, záběry z evakuace obyvatel, slušné herecké výkony hlavní dvojice). Snadná předvídatelnost příběhové linky značně snižuje požitek při sledování. Ani napínavých okamžiků se nakonec mnoho nedočkáme. Prostě jeden další průměrný film s tématikou zombie. Ale i tak jsem zvědavý na případné pokračování tohoto snímku. ()

Nogueira

Skvělá atmosféra, pěkný námět, bavilo mě to od začátku do konce...dal bych ***, ale za ten konec přidávám čtvrtou :-D ()

KyoroChan

Originál jsem neviděl a po tomhle už ani nechci :) Celých 101 minut je napínavých jak kšandy.. Vřele doporučuju ;) Podle mě nejlepší "Zombie" horor všech dob! ()

radiel

nejdříve jsem k filmu přihlížel jako k další virové vyvražďovačce,ale musím říct že film mě natolik nadchl že ho půl roku po schlednutí nemůžu vypustit z hlavy,možná díky několika super lekačkám nebo také hlavnímu hereckému obsazeni Radha Mitchell a Timothy Olyphant.Fakt doporučuji ()

Necrophobic

Pro mě velmi příjemné překvapení z lehce béčkových vod. Po rozčarování z 30 dní dlouhá noc ,které začalo opravdu výborně ,ovšem jak se schylovalo k finále bylo to horší a horší,jsem byl opravdu spokojen a náramně jsem se bavil.Tento horor mě prostě uvízl v paměti dobrém smyslu a to se nestává tak často. :-) ()

ronin zabak

Něco mezi zombíčkama a nákazou. Trochu změna oproti klasikám. Krach celého filmu je přehrávání a debilita ozbrojených sil nebo co to má být. ()

PORTER44

Docela dobrý hororový thriller o napadení města virusem,který mění lidi v zrůdy,které mají rádi vraždění.Vizuálně dobrý,herecky taky dobrý.Lepší průměr. ()

michalek.k

Svižné, zábavné slušně natočené. Legenda: * 0- 20%... ztráta času ** 20- 40%... ztráta času *** 40- 60%... televizní standard **** 60- 80%... slušně strávený čas u televize ***** 80-100%...stojí za lístek do kina ()

Evziiik

Super! Já jsem se bavila. Sice musím přiznat, že bylo předvídatelné, kdo to nakonec přežije a předpokládat se dal i ten otevřený konec, ale co na tom?? Co mě nejvíc potěšilo byl fakt, že ačkoliv se ve filmu objevilo několik "krvavých" scén, všechno bylo decentní, žádné velké brutální scény. A takové filmy u mě vítězí, protože když se místo příběhu bojím víc krvavých a nechutných scén, které jsou mnohdy zobrazeny opravdu detailně, okamžitě vypínám. Na to vážně nejsem zvědavá. V Podivných je všeho tak akorát a s výsledkem jsem vcelku spokojená. ()

lukas.frydry

Za mě 2 středně silné hvězdy... tenhle film se pokouší dělat ze sebe jistej film z Willem Smithem, kterj teda můžu, ale tohle tomu nesahá ani po kotníky, plné laciných zvratů... pár bubu scén plných bubu zombíků, kteří chcou zabít všechno co můžou ... no celkově o ničem film docela ()

Pollini

Zajímavá podívaná o zombíkách. Žádné velké patlání v příčinách zamoření, za což samozřejmě může vláda, děj se v podstatě nezastaví, člověk se nenudí, efekty a masky velmi dobré. Je to poněkud netradiční narozdíl od ostatních filmů na toto téma. Nechybí hrdinský čin a slušný konec. Hodnotím na vysoký průměr, protože se to odkládní od typických útěkových filmů před zombíky. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)