Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

Goodmen

Dobře natočené se skvěle vybudovanou atmosférou, ale již stokrát viděné téma plné klasických hororových klišé bez nových nápadů. ()

CrazymanM

Mohu říct pouze to,že moje očekávání nebyla naplněna.Bohužel!Neviděl jsem sice Romerův původní snímek,takže nemohu porovnávat,tento film,to bylo jedno klišé za druhým!Škoda,mám tento typ filmů rád,tady však tvůrci svou práci nezvládli.Ale nebuďme tak kritičtí,podívat se na to určitě dá,u horrorů je nyní stále těžší něčím překvapit nebo zaujmout. ()

patsandor

Pro mně příjemné překvapení po delší době v tomto žánru. Film má spád a řezničiny je dost. Tak by mělo vypadat řeznický B-čko a za 20 mega nemůžem chtít krevety. Originál jsem neviděl, tak nemůžu srovnávat. Pro mně 70%. ()

Kaffewelwet

Kdybych na to šla do kina chtěla bych vrátit peníze...no asi se to mělo lišit od ostatních zombie filmů a masožravých kanibalů, a tak z toho vznikl film u kterýho se člověk nebojí, neleká a nemá husí kůži...dyť vlastně ti Podivní nic nedělali...pomale ještě oznámili 5 minut předem že zaútočí :/ - ztratá času ()

oliveros

Pri opätovnom pozretí The Crazies zo mňa opadlo nadšenie a zo 4 znižujem hodnotenie na 3. Najsilnejšie momenty Crazies už na druhú prjekciu príliš nefungovali a na povrch sa predrali mínusy filmu, ktoré som "napoprvé" prehliadal. Vydarené ľakačky, výborný spád, vcelku fajn herci a zopár dobrých scén kontra absurdné správanie postáv, nepresvedčivé kulisy, či neoriginálny príbeh. Pozitíva túto lanovú preťahovačku nakoniec vyhrávajú a možno je to aj niečo "podivné", čo drží onen film nad priemerom. PS: Alebo proste nepozerajte Crazies dvakrát a vyhnete sa dilemám.. ()

Zodiak

Romeruv original jsem nevidel, takze tezko muzu srovnavat. Priznam se, ze nejsem ani velky milovnik hororu, ale tohle me pobavilo. Atmosfera je vybudovana velice dobre(gore-dirt), herecky to take celkem sedi(Olyphant ftw). 6.5/10 ()

sirrgulo

Tradiční americké maloměstské odpoledne při baseballu naruší na první pohled opilý občan, jehož návštěva hřiště skončí střelbou. Idilka je rychle pryč. Na první pohled pomalý rozjezd je jen klam. Po dvaceti minutách už je všechno jinak. Několik lidí brutálně zabitých. Spousta krve kolem. Příchod speciální jednotky ukllízející průser, který způsobila. Jenže ani tentokrát jsem se nedočkal toho, v co jsem doufam. Opravdové napětí, mrazení v zádech, pocit, že večer neusnu. Už jsem vážně tak otrnulý po všech těch filmech co nám jsou servírovány? Crazies ale má i celkem slušný děj, není jen o brutálním zabíjení a hlavně bizarních způsobech zprovození ze světa. Hlavně přežít, to je podle mě mottem filmu. Vyhlídky hlavní dvojice ale nejsou moc dobré :). Jo a ještě maličkost k Timmothymu. Konečně vypadá dobře, ta zarostlá tvář mu vážně dodává na charisma po té plešce z Hitmana. ()

Cechyno4

Spíše takový akční scifi s lehkým nádechem hororu. Ze začátku jsem to fakt baštil. Docela jsem civěl s otevřenou pusou na obrazovku s nechápavým výrazem co se to s lidmi ve filmu děje. Při scéně kdy otec rodiny zapaluje dům v kterém je jeho žena se synem mě nenechával chladným. Jenže jak se film dostane do fáze, kdy přijede do města armáda a začne všechno organizovat, už mě to tolik nebavilo. Ke konci filmu se mi ještě líbila část kdy jsou hlavní hrdinové s autem v myčce. Jinak musím napsat, že velice příjemně na mě zapůsobil herecký výkon Timothyho Olyphanta. ()

IZFNP

Až na herecký tím a prekvapivo logicky chovajúce sa postavy nič extra. Občas niektorá scéna zaujala, pár dialógov pobavilo a prvých 40 minút vyslovene bavilo- a to je tak všetko. Scény nijak zvlášť nedesili už len preto, že sa dalo veľmi ľahko odhadnúť, kto tam v tú rozhodujúcu chvíľu vpadne a vypáli pár guliek do podivne sa chovajúceho slintajúceho občana. Bolo jasné kto ne/prežije a kto zachráni koho. A ani ten koniec ma príliš nenadchol. ()

toomm

Ať se nám to líbí nebo ne, v sočasné době se na hororové scéně objevuje více remakeů a pokračovaní než nových filmů. Pravdou ovšem je, že jsem o existanci The Crazies před natočením remakeu neměl ani ponětí. Nicméně The Crazies nabízí slušnou podívanou a v rámci svého subžánru lehce nadprůměrnou. Herecky a příběhově vydařené. Asi po půl hodině film nabírá úplně jiný směr. Celkově film rozhodně nenudí. 80% ()

jack_scott

Hezké a chytré, dokonce velmi dobré co se týká zombie filmů... I když- zde vlastně nejsou zombies...Ale i tak by to měl každej fanda vidět. Kromě nic extra herců a rozpočtu film nemá nějak extra chyby, proto dávám solidních 80% a ****. ()

djbarrel

Originál jsem neviděl, nemohu tedy srovnávat. Podle mě se jedná o celkem zdařilý příběh na téma tajemné nákazy. Jediné co se mě osobně moc nelíbilo, ačkoliv už rozjezd je poměrně svižný (první cvok hned po pár minutách), tak během pár chvil se z něčeho tajemného stala akce s hromadou vojáků a nakažených, chyběla mi jistá dějová plynulost, ale i tak se to dá. Děj byl už po cca 20 minutách docela předvídatelný, ale já jsem se bavil dost dobře. Snad jen mohl být film o něco syrovější, ale co i tak kvalitka. 77% ()

aggatka

Keby som mala pätnásť, tak by ma to možno upútalo..možno ani vtedy nie. Pre mňa nenormálna nuda, nič nové, samé už viac ako milionkrát videné scény, ktoré niesu ničím zaujímavé. Ľudia, ktorí vraždia v mestečku iných ľudí a to od začiatku až po koniec...odporúčam nepozerať, strata času. V dnešnej dobe natočiť takýto fádny film...ach...pre mňa obrovské sklamanie. ()

chrustie

Podivní mají hned ze startu slušně našlápnuto. Přesmírou klišovitostí, se ale dostávají mezi mírně nadprůměrné Béčka. Slušně zpracovaný 1000x ohraný námět zde dostává další ránu, ve formě přihlouplých scén, uřvané blondýny, nepřemožitelného četníka a jeho chrabrého zástupce. imho Ti chytří zombíci mi taky moc nejdou k pleti. ()

Ruud36

Slušný nástup a první půlhodina filmu velmi dobrá. Poté sice nastává trochu upádek se slabým koncem, ale film celkově hodnotím jako jeden z nadprůměrných. ()

Crybaby

Sci-fi lahodka ktora ma fakt prekvapila. Cakal som trocha viac hororu ale nastastie to ostalo v rovine thrilleru a lakacky boli predvidatelne a slabe. Dej to malo dobry ale filmov s rovnakym pribehom je velmi vela, ale toto je rozhodne najkvalitnejsie. Treba vyzdvihnut dobre hlavne obsadenie. ()

Kazisvet III.

Koukatelné to bylo... Problém je, že tomu chybí těch pár krůčků, co udělají z tuctového filmu tohoto typu film, na který bych se s chutí podíval znovu. 2/5 ()

chrchel

Původní The Crazies jsem neviděl, takže nehodnotím jako remake ale jako původní film. A hned můžu říct, že hodnotím dost kladně. Timothy Olyphant patří mezi moje docela oblíbené herce a když má zrovna vlasy, je to ještě lepší. Podivní se chovají podivně, jak by se od nich dalo čekat; co na tom, že jsou to vlastně prachsprostí zombíci jako kdekoliv jinde. Občas se tu najde potěšující krvavá scéna (pitevna mi uvízla i po dvou letech v paměti.) Celkově jsem se bavil od začátku do konce, i přes trochu plytký a předvídatelný děj. Za čtyři :-) ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)