Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

4daPeace

Verdikt: Suprovní trailer, který hodně nalákal, aby člověk při sledování filmu zjistil, že vše v podstatné a zajímavé je už v ukázkách. Zbytek filmu je vyplněn nudnou a předvídatelnou vatou, tedy tím nejhorším, co může diváka u filmu potkat. ()

Crawler-D

Olyphantovi někdo zapoměl říct, že to není ani komedie, ani parodie. Jeho podivné výrazy trumfují přehrávající podivnost podivných. ()

cubajz

srdcařská žánrovka, která sice nikterak nepřekvapí dějovými zvraty a občas si svou neoriginalitou až podkopává nohy, ale přesto potěší. ()

Amroth666

7.8. 2010 - po skončení jsem hodně váhal na tím, zda filmu dát 3* nebo 4* hvězdy. Film je hodně dobrý. Má skvělé hororové pasáže, ale také má tu slabší stránku. Ze slabší stránky tím myslím nedotažený konec, který mé nadšení z filmu hodně srazil. Remake jako jeden z mála se povedl na dobrou. Dobrá akce, dobré hororové prvky( hororové zvuky, myslím tím třeba zvuk vidlí, dále to jsou zombie(výborně uděláni), samé "FUCK", "FUCK" nebo třeba občasná ruční kamera. Film mně osobně hodně překvapil. Čekal jsem daleko horší. Triky - hodně slušný. Co se týče hlavních hrdinů, tak karty byly rozdány hned při úvodní scéně. Příběh se nese s hodně proslulou hororovou atmosférou a ta je základ k dobrému hororu. ()

Azrael515

Jee potešilo, svieži závan na poli "fuckin zombie terror". Zombici zas trochu iní a asi najracionálnejšie pojatí. Mimo nákazy výdatne sekunduje vládny aparát, no proste hrdinovia majú čo robiť. Klišé? Áno, samozrejme ale ruku na srdce .. kto natočí zombie horor bez klišé dostane odo mňa sedem hviezdičiek s tatarkou navrch. :P ()

bukowski83

Tak jsem se těšil, že se budu bát, ale popravdě nic moc, až na pár lekaček to byla spíš roadmovie - pořád někam šli! Ovšem v celku dobří herci a žádná přehnaná zombie story, mě v rámci možností potěšili.60% ()

C0r0ner

Kolem roku 2010 vzniklo podobně laděných filmů (Náhradníci, Gamer,...) celkem dost a žádný z nich není nijak špatný, Nejsou to sice žádné zázraky, ale dobře se na to dívá a scenáristicky jsou oživující. Když to srovnám s vlnou dementních dětských sraček kolem roku 2015 (Dárce, Divergence, Labyrint,...), tak se můžu jenom hrozit toho, co přijde v roce 2020. 75% ()

Flynn

Pro mě jsou to takové 3-4 hvězdičky. Určitě je tam kopa povedených a originálních scén (např. myčka), ale i kropet nesrovnalosti. Vir, který se šíří vodou, posléze zřejmě i vzduchem se jaxi hlavnímu hrdinovi ne a ne dostat do oběhu, ani když si protáhne infikovaný nůž skrz ruku. To už bylo trochu moc i na mě... a přitom to mohlo skončit tak špatně :o))) ()

Pajky3

Samozřejmě, že je to ohrané, že je to čekané. To já všechno chápu. Přesto se mi tady pár věcí líbilo, hlavně to jak si Timothy poradil s nožem. to bylo dobrý. Škoda Danielle, čekal jsem víc. Na konci pěkná nahrávka na dvojku. Shnuto podtrženo - hrdinové sympatický, příběh ucházející, napětí příjemné - 4 hvězdy ()

campix

I když sem originál neviděl, tak se mi zdá, že The Crazies jsou překvapivě dobrým remakem a to jsem od Eisnera ani nečekal. Atmosfericky dokonalé, některé scény jsou opravdu výborné (např. scary kombajn, myčka aut nebo týpek s vidlema. I když se mi některé věci zdály poněkud nedomyšlené, tak atmosféra vše bez problémů vynahradila. Tady by se mohli autoři již velmi zdlouhavé nastavované kaše saw (první díly byly dobré, ale to se nedá říci o těch novějších). ()

Wormboy

Herecky velmi slusny film, v ktorom ma vsak nesmierne rozculovali predvidatelne prvoplanovane lakacky. Spociatku slusna atmosfera, ktora pomaly a postupne nabera na intenzite v zaverecnej casti upada a mne neostalo nic ine ako oci pre spanok....ako to vlastne skoncilo?vsetci sa zachranili? alebo ? :) Nie zle, len som cakal trosku odlahcenej zombiearny...nevadi...nabuduce, 2,5/5 * ()

Dannysek4U

Dost slusna primocara zanrovka, trpici hlavne prezitosti zanru a taky mirne nemastnym neslanym obsazenim a par zbytecnostma ve stylu zastupcova zachvatu svedomi ci naopak nedostatku gore scen. Na druhy strane to ma prijemnou gradaci, vrcholici v pusobivy truckovo-polni finale. Mirne nadprumernej, neurazejici remake. ()

Juto

Sčasti zombie film, sčasti apokalyptický bioteror, sčasti vojenský konšpiračný thriller. Je to zábavné a desivé. 6,5/10 ()

Maty85

Přijatelnej sci-fi hororovej snímek podobající se všelijakým zombiem horůrkům. Celkově povedený bez jakýkoliv prodlev či hluchých míst. Akce od začátku do konce...pořád se má divák na co koukat. ()

c.tucker

Z mého pohledu je to daleko lepší než originál, neboť nás déle drží v nevědomosti a pěstuje se v nás napětí. Daleko promyšlenější udržování atmosféry, která je čilá po celou dobu filmu. A že si někdo stěžuje na málo akce, co by kdo chtěl, dle mého je jí tam až dost. Herci jsou dobří. Sice jsou tu věci, co se dají vidět už jinde, ale je to dobře zaobaleno a vše mi sedí jak má. Za mě je to mezi 4 a 5, ale zaokrouhluji dolů, za nějaké drobné nedostatky. ()

Ice123

Krásný horor se spoustou lekačet (reps. je jich tak moc, že jsem je ke konci už vůbec nemusel). Dějově poměrně plný ale bohužel se nevyhnul některým hororovým klišé, jako např. když dojdou ke svému domu a všichni se rozejdou do jiných pokojů, jako kdyby se tam nemohl někdo skrývat. Po krátkém přemýšlení si 4* zaslouží ;) ()

fars

30 dni dlouha noc, jen misto snehu jsou zde nekonecne lany pole a misto upiru zombie. Ani jeden z tech dvou filmu se mi nelibil. Postavy jen pobihaji z mista na misto, film je podivne sestrihany, chvili je ve meste milion ozbrojenych vojaku, chvili zase vubec nikdo (tim myslim vubec nikdo, jsou tam proste chvile kde se vsichni vypari nekam pryc a pockaji aby si hlavni hrdinove mezi sebou vyresili nejake spory, a pak se zase vrati do deje), obcas nemuzou najit nakazene ani kdyby chteli, za okamzik zase nevi kam se pred nimi schovat... Timothy Olyphant se rozhodne ze zdrhne z tabora pro nakazene, kde je na jednoho obcana 5 vojaku s kulomety.. a jak to udela? Rekne mizim odtud, strih.. voala a je doma. Pokud si tvurci delali prdel, tak za tri *. Jinak za dve. ()

SHI-SHA

To snad není možné! Jde o první film, na který jsem po měsíci úplně zapomněl - stáhnul jsem si ho, vypálil a až když jsem si ho pustil, tak mi došlo, že jsem to už asi viděl! Takže je asi jasné, že o žádný přelomový film nejde. Nemohu si totiž vůbec vybavit, o čem byl, co se v něm dělo! ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)