Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

Psycho.R

Dakota nám vyrostla před očima v pěknou holku, která je asi vážně nadějí filmu, jak před lety řekl Steven Spielberg. Ale absolutně musim říct, že ten film je fakt dobrej. ()

Mira90

Zřejmě jen zopakuji to, co je obsahem půlky zdejších komentářů, ale co už...Asi jsem udělal chybu, když jsem si zaškatulkoval Kristen Stewart jako ,,tu z Twilight" + Dakota Fanning není tak malá jak by měla být. Nebo ne? Teprve/už 16-17?! Jak ten čas letí...A teď nějaký vlastní názor - na to, že mělo jít příběh o kapele, tak to tak moc nevyznělo. Navíc, Joan Jett = I love rock´n´roll, tedy písnička, která s The Runaways nemá nic společného...Celkově mi to přišlo takové ploché, nevýrazné. Co se ale podařilo takřka stoprocentně je casting, ta podoba tam je. ()

Lasombra

Ta scéna kde si Joan Jett podomácku a po punkercku vystajluje triko Sex Pistols!! A závěrečná pasáž s nápadem na I love rock and roll je k nakousnutí. ()

Nekroskop

Miluju rock a v podání ženských to má jistý říz. Písničky The Runaways rockeři určitě znají a Joan Jett jakbysmet. Co se filmu týče, mě se líbil od začátku až do konce. Jen je škoda, že se zaměřil jen na dvě (jistě nejvýraznější) členky a ostatním nedal skoro žádný prostor. A hlavně, že nebyl odvážnější. Pokud je pravda, že to bylo kvůli věku Dakoty, tak měli s natočením ještě pár let počkat. ()

samkko

6.8/10 ach holky, holky. Rock jde celkově dost mimo mě, tudíž jsem byl překvapen, že pár skladeb od Runaways přece jen znám, na druhou stranu, kdo by je neznal. Jenže v tom u mě spočívá ten hlavní problém, a to je to, že mi film nepřišel nějakým větším způsobem reprezentativní ukázkou této kapely. Přišlo mi to spíše jako lehčí smyšlené drama, kde všichni moc dobře vědí, že holky se prostě časem pohádají. Jako pozitivum beru slušné obsazení a smekám herečkám, že kromě skvěle odvedeného hereckého řemesla si zde taktéž pořádně zazpívaly. ()

TheRay97

Doteď jsem pouze věděla, že existuje nějaká Joan Jett (která je mimochodem strašně cool a inspirativní) a že kdysi dávno založila společně s pár dívkami skupinu Runaways. Tak a teď vím vše, co jsem potřebovala vědět, abych měla nutkání si projet celou diskografii. Vidět, jak vznikl hit Cherry Bomb a být součástí jejich vzestupu a pádu, byl asi jeden z nejlepších zážitků, který hudba může kinematografii nabídnout. "Girls don't play rock'n'roll." Pardon, ale to je největší blbost, kterou jsem kdy slyšela. ()

Tatianistka

Film som si pozrela bez akychkolvek predsudkov a hoci kirsten steward za velmi dobru herecku nepovazujem..tu si trochu vylepsila score, ale k filmu..role som babam uplne zozrala zahrali ich dobre..a som rada, ze som si rozsirila svoje hudobne vedomosti pretoze som ani netusila, ze nejaka kapela the runaways vobec existovala a zaroven som rada, ze som trochu nahliadla do zaciatkov joan jett a toho ako sa vlastne stala znamou celosvetovo. ()

merlik

Dobrý film, který ze solidního průměru vytáhly vzhůru k čtyřem hvězdičkám výborné herecké výkony Kirsten Stewart a Dakoty Fanning. ()

legio

To nám ta Dakota od dob Man on Fire pěkně vyrostla. Bohužel jsem ji tak stále viděl a sexy mi tím pádem nepřišla, více než rebelka byla spíš protivnej fracek a vůbec to bylo takový nijaký. Holky, který si hrajou na punkerky a pak vyběhávaj po lese flaštičku whisky co předtím vypili, bylo úsměvný. Neznáma kapela = zbytečný film. Nuda. ()

Looka

80% odhlédnu-li od toho, že Joan Jett mne svými "hity" opravdu neoslovila, film byl dobrý od začátku až do konce. Obdivuhodná je seberflexe zpěvačky kapely Cheri, podle jejíž knihy je film natočen. ()

DadysGirl

I love rock´n´roll Po shlédnutí tohoo filmu mě zase jednou mrzí, že jsem nebyla u toho! I když kdo ví, asi by to tak idylický nebylo s nosem plným koxu... Ale... Tahle atmosféra na m funguje a holky to skvěle zahrály!!! ()

TommyDiamond

Přiznám se, že nejsem zasvěcený rockový fanatik a o kapele Runaways,ani o Joet Jett jsem nikdy předtím neslyšel. Skladbu I love rock´n´roll samozřejmě znám. Máme tu vzestup a pád začínající dívčí rockové kapeli. Je docela zajímavé, že skoro všechny rockové hvězdy na začátku kariéry podlehly drogám. Tento typ filmu jsme viděli mnohokrát, takže nic nového pod sluncem. Tento film jsem bral jako jeden příběh z mnoha,ani mě nezajímají osudy opravdových hvězd. Ale jinak se mi moc líbil a hodnotím ho hodně kladně. Dakota Fanningová sklidila můj nezjištný obdiv. To co ta holka dokáže zahrát v sedmnácti letech je naprosto neuvěřitelné. Možná se opakuji ale sestry Fanningové budou za 10-15let vládnout hollywoodu. Celkově 80% ()

MrBrightside

Na tento film som si robila zálusk už veľmi dlho, no k jeho zhliadnutiu som sa dostala až nedávno a veľmi príjemne ma prekvapilo, čo som videla. Dostali ma najmä herecké výkony hlavnej trojky (Stewart, Fanning, Shannon). Kristen tu (konečne) naozaj hrá, na úlohe kráľovnej rock'n'rollu si dala fakt záležať a stvárnila ju výborne. Bežný divák, ktorý sa k tomuto snímku dostal náhodou a nemá šajnu kto to je tá Joan Jett si to samozrejme nevšimne, no skalnejších fanúšikov poteší, že Kristen si urobila domácu úlohu, Joan si podrobne naštudovala a s ľahkosťou kopíruje jej pohyby, postoj i spôsob hry na gitaru (a spev jej tiež celkom ide :)) Dakota bola takisto skvelá, ako inak. Stretla som sa s názormi, že je na rolu rockerky primladá, no nesúhlasím. Veď Joan a Cherie mali v dobe vzinku The Runaways tiež len 16 :) Michael Shannon bol ako Kim Fowley strelený úplne presne a strašne ma bavil... Musím vyzdvihnúť skvelý soundtrack - chválim hlavne použitie originálov piesní, ktoré Runaways alebo Joan neskôr prespievali (I Wanna Be Your Dog atď.). Jediné, čo ma mrzí, je že hoci sa film volá The Runaways a oháňa sa príbehom „prvej čisto dievčenskej rockovej kapely“, v skutočnosti je len príbehom Joan a Cherie, zatiaľ čo ostatné členky hrajú křoví a dokopy povedia priemerne jednu vetu. Pritom na ich úlohy vybrali celkom ideálne herečky... Je tiež škoda, že "true story" zabili nahradením basáčky Jackie Fox vymyslenou Robin Robinson ( a zmenili aj zopár ďalších detailov - napríklad skrátili ten telefonát do rádia), ale budiž. Pôvodne 4*, ale keďže som silno rock-pozitívna a pre kapelu The Runaways mám slabosť, po druhom zhliadnutí pridávam aj piatu. ()

BlackMamba

Mám ráda filmy o hudebních skupinách, začátcích, popularitě a cestě na úplné dno...A tento film to splnil dokonale.... ()

KdG

Mám slabost pro rockerky, hlavně Kristen to ve filmu moc sluší, takže se mě to líbilo. Tyhle filmy jsou zábavné hlavně v první půlce, pak začnou být vážné, ale tady se s tím vypořádali na výbornou a bavilo mě to do samotného konce. I love Rock'n'Roll ! ()

Creony

Ty jo to byl nářez!!!Fakt paráda. Film stojí na výkonu Kristen, Dakoty a Micheala Shannona. Jejich ztvárnění hlavních postav nemá chybu. Největší překapení pro mě Dakota, tý sem Cherie věřila od začátku do konce. Jsem ráda, že vybrali ji a ne dvacetiletou herečku, která by si měla hrát na patnáctku. Škoda jen, že se u nás film nedostal do kin, protože to by byl ještě větší mazec! ()

ratpile

Runaways mají své silní chvilky, místy je z nich cítit nezkrotný rocknrollový feeling, ale chtělo se to sakra víc odvázat a nepropadat všem žánrovým konvencím. Přesto, velmi slušné životopisné drama, které na podpatcích táhnout vynikající Kristen Stewart a Dakona Fanning. ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky