The Horseman

Australská variace na populární téma pomsty nám v komorním podání přináší příběh otce, do jehož rukou se nečekaně dostane videokazeta s nahrávkou jeho zavražděné dcery. Návštěvou distribuční společnosti hledání pravých viníků smrti mladé dívky teprve začíná. (Ricky_CZ)

Superpero

Megadrsnej film při kterém by si nejeden kverulant řekl "fujtajxl." Přesto se mi to hodně líbilo. Na nic si to nehraje, akorát ten hlavní hrdina toho rozchodí setsakra hodně. Dostává tam fakt nehoráznou nakládačku a do toho mu servírují chuťovky, jako utrhávání bradavek a následné pálení letlampou. V Austrálii se s tím nepářou a i vizuálně je to velice syrové. Dost se mi tam líbily bitky. Žádné kung fu, ale stejně to má "pěknou" choreografii. ()

verbal

Dceruška si střihla nějaké to multiotvorové péčko se třemi až čtyřmi melouchařícími mládenci, aby měla na herák, který pak tak trochu nerozchodila a zaprděla do hlíny. To nepochopitelně nasere zpapučovatělého daddyho, jenž na základě porouchaných regresních mechanismů hodí své výchovné chyby na výše zmíněné prcaly, sbalí pajcr, žabikucha a kufr dílenského vercajku, osedlá apokalyptického hřebce a vydá se na trestní výpravu. Na padesátníka je docela ve formě a na Mistrovství světa v otřepávání se z brutálních ran do hlavy by jistojistě získal některou z medajlí! Sem tam mu sice někdo rozřízne břicho nožem nebo mu urve nějakou tu bradavku, avšak on takovýma povrchníma kravinama vcelku pohrdá a sveřepě filetuje celou armádu pětadvacetiletých, osvalených bouchačů, ačkoliv v žádné případě není Brús. Můj verdikt tedy zní: Příjemně hnusně a špinavě natočená, na hlavu postavená pičovina, která ovšem odsejpá jako maligní mozkový tumor. ()

J*A*S*M

V podstatě naprosto souhlasím s tím, co napsal Pedestrian. Akorát já s tím filmem nejenom nesouhlasím, mne ten film, omlouvám se za vulgarismus, přímo nasral. Jakýkoli exploitation naprosto nutně musí vybudovat pozitivní vztah mezi hlavní postavou a divákem, jenž musí pochopit její motivaci, cítit její bolest, ponížení, sdílet její touhu po pomstě. To se v The Horseman absolutně nestane, hlavní hrdina reaguje tak nepřiměřeně, že soudný člověk mu musí kategoricky odmítnout fandit. Mizerný film nehodný toho, aby jím kdokoli ztrácel čas. ()

MrHlad

Nádherně drsný, špinavý a minimalistický revenge flick s typicky hnusnou australskou atmosféru. Ano, užil jsem si to. ()

EvilPhoEniX

Pomsta nikdy nechutnala Sladce! Mrazivý Australský příběh o brutální Pomstě! Hlavní postavaPetr Marshall aneb Hubič škůdců, připomínající mi Liama Neesona Mučí a Zabíjí muže, kteří jsou zodpovědní za smrt jeho dcery! Jeho dcera zemřela hned po té, co natočila Undergroundovéj Porno Film. Scény s násilím jsou drsné a nekompromisní. Ti hajzlové jsou mláceni páčidlem, kladivem, železnými palicemi.. Dále uvidíme ve filmu rozříznuté krky, urvané bradavky a zároveň jejich svaření! Film je celý takový tmavý, tajemný jde z něj cítit špína, celé je to podrtženo super Atmosférou.. No já se bavil Královsky ! ()

Flipnic

Špičkový australský exploitation-thriller, který osciluje někde mezi umírněnějším 8mm (1999) a "novou definicí" exploitaiton žánru Srpski Film (2010) . Úžasné drama sestávající z jedné masakrózní scény za druhou, kdy duševně zničený tatík absolutně nekompromisně mučí, vyslýchá a morduje bandu grázlů, kteří mu zfetovali, znásilnili a zabili dceru a prodali znásilnění jako videokazetu do běžné XXX produkce ... Něuvěřitelně syrový obraz a špičková choreografie akčních scén a soubojů, která snad nejvíce odpovídá realitě (žádné bojové umění nečekejte, tohle je prostě zvířecí řežba dvou či více chlapů o holé životy neznající pravidla), úžasné masky, potoky krve, ultradrsné mučení a k tomu všemu obrovská porce silných emocí ... Opět jeden z těch téměř nejlepších exploiterů, jaké jsem viděl !!! BRAVO!!!! ()

Bloody13

Australské exploitation-drama, ve kterém psychicky zničený otec jde po stopách tvůrců porna, kteří zfetovali a znásilnili jeho dceru v jednom takovém videu. Zhrzený muž nachází jednoho po druhém a díky své výbavě pro hubení škůdců je nejprve vyslechne, a na to co nejdrsněji popraví. Není to ale o nějakém systematickém popravování, hodně času se to tam řeže holýma rukama, nohama a vším, co je zrovna po ruce. Takhle nějak to občas vypadá v žižkovských barech :) ne, tohle je rozhodně řezničina, a i když mnohdy docela přehnaná (šest chlapů na jednoho a on je stejně všechny zlikviduje, se mi realistická moc nezdá), má to spád, koule, a jelikož se pracuje s tmavými filtry, tak je to i dostatečně depresivní. Těch 80 procent tomu sluší. ()

Mr.Apache

Oddělali ti dceru. Co s tím uděláš? Jen jim dej, Christiane! Takhle se musí na tu chamraď. Že si za to částečně mohla sama? To tě má jako kurva zajímat?? Svou do krajnosti hnanou brutalitou je tenhle drsný nářez někde na hraně mezi fyzickým odporem a fascinovanou sympatií. Kdo má děti, bude tomuhle zoufalému apokalyptickému jezdci stejně fandit, ať už to přizná nebo ne. Varování citlivým duším: Není to pěkný film. Příliš mnoho hnusu a tělesného poškozování. Ale na rozdíl od mnoha jiných samoúčelně násilnických filmů bez humorných nadsázek a pomrkávání, tenhle se dá chápat. Ani k tomu nutně nemusíte být úchyl. ()

*CARNIFEX*

I keď trošku lacnejšie pôsobiaci, no zato dostatočne násilne podaný revenge príbeh, ktorý napriek pár hluchým okamihom, nijak extra nenudí. Je to taká britsky pôsobiaca klasika na miliónty spôsob. ()

A_FISH

Chlápek si vyrazí na vejlet. Z vlastní dcery vychoval lacinou špínu. Nediv se, že bere pajcrem po hlavě kdekoho. Logicky. Po cestě potkává nějakou unuděnou čubku. Buhví od koho se nechala zbouchnout. Je gentleman, kousek jí sveze. Společně filozofujou o životě a smrti. Člověka málem dojmou. Nevíš jak a rána na mozek. Zvrat jak prase a oblouk se blíží vrcholu. Chlápek pozná pajcr i z druhý strany. Ale nevzdá to a situaci řeší. Choreograf JCVD na tuty. Všechno cajk. Láme kosti, louská lebky. Ale chlápek nedá pozor. Vašek Noid sebou jebat nenechá. Bere chlápka do dílny k Arabovi na trochu toho sadomasa. Tady končí prdel. Z chlápka je v mžiku málem pirát. Co teď? Klíček má, ale vezme nakonec dceru k řece? ()

darkrobyk

Zas a znovu se budou otcové mstít za své znásilněné, mučené a zabité dcery. Nelze se divit otci, který si od jednoho z pachatelů vyslechne: ,,Jména ostatních jsou vám k ničemu, nikde je nemůžete použít, nikdo vám nepomůže!", že vezme spravedlnost do vlastních rukou. Poslední čtvrtina mi přišla spíše jako sci-fi, protože sice chápu, že nelítostný otec je tak nabitý silou, že by mohl skály lámat, ale přeci jen, tolik ran lze bej újmy přežít těžko...a vláčet se s obří palicí na pokraji života a smrti...asi ne. I když závěrečné účtování mi připomnělo některé staré klasické westerny, v nichž ovšem často současně umřel padouch i hrdina. Přesto za zápasy dávám hvězdu, jelikož kromě šťavnatosti byly vskutku adrenalinové. ()

Big Bear

Zase překvapení. Australský - Ctihodný občan - v drsnější a syrovější podobě. Konec konců Australáci už jsou takoví :-) Na rozdíl od Ctihodného občana kdy mu rodinu vyvraždila parta gangsterů, je nevinnost Marshallovi dcery obestřena nejasnostmi, které až s dějem nabývají jasných kontur. O tom, že sama dcera asi nebyla žádné neviňátko a snad měl na tom vinu i sám hlavní hrdina asi není pochyb. Proto chápu námitky zde o oprávněnosti drsné protiakce osiřelého otce. Každopádně jako otec vzal právo do svých rukou. Myslím, že každý otec kterému nějaký deviant či podobná parta zabije dítě (nebo k tomu přispěje), bude uvažovat o pomstě. Obzvlášť když soudnictví pracuje všude stejně. Snímek má od první minuty neuvěřitelné obrátky, které ke konci gradují do pekelných otáček. Peter Marshall hraje jako o život (doslova) :-) a předvedl neskutečný výkon. Tohle je opravdu thriller drsné australské školy u nějž se divák musí třást napětím jako osika. Slabším náturám musím důrazně doporučit jít od tohoto snímku pryč. Já ale nemohu jinak než dát 4 hvězdy. * * * * A mimochodem, v tomto filmu zaznělo nádherné vyznání v několika větách jaké je to být tátou a mít děti. Jsem taky táta a přiznám se, že mne to dojmulo. Každé z těch slov bych podepsal. ()

Ruut

Já tyhle maskry až tak moc nemusím - jsou dost přímočaré, pokrytecky točené často jen kvůli nahotě a neudrží moji pozornost. Horseman má několik zajímavých zvratů, o sex v něm nejde (jo jo námět říká něco jiného) a násilí je spáš mimo ýíbr - takže gorefest se nekoná. I přes nizounký rozpočet je to kvalitka, která je o ždímání emocí. A ty ždímá zatraceně dobře. ()

S.Quentin QUALE

Ve výsledku pouze průměrná revenge jízda, ve které to jde s kvalitou na stopáži 110 minut jako na houpačce. Z filmu je cítit nízkorozpočtovost, což bych úplně odpustil v případě vizuální stránky (gore efekty ponechány fantazii diváka), protože bitek a torture scén je tam požehnaně, ale co velmi pokulhává, je scénář, který nemá dostatečnou hloubku a drajv. To jaksi nevadí, řekněme, v první půli filmu, kdy divák zjišťuje, o co vlastně jde, jenže záhy se střídání žvatlání a prolévání krve stane značně monotónním a zdlouhavým. Herci jsou v pořádku, syrovost (s ohledem na výše uvedené) taky. Škoda, trochu víc na tom zapracovat, mohl jsem teď slušně radovat. 65% ()

pornogrind

V rukou otce se ocitá videokazeta na níž je porno nahrávka jeho dcery která je nalezená zdrogovaná, znásilněná a mrtvá. Začíná otcovská revenge jízda za mrvou dceru. Tož nebylo to špatný ale podle zdejšího hodnocení jsem očekával asi víc nebo větší masakr. Na nějakou krev a torturu sice dojde ale  i co už mají něco nakoukáno tak ty to asi moc nepřekvapí a nerozhodí. Místy mi to přišlo až přehnaný a nereálný. Na druhou stranu film má takovej nepříjemnej hegešáckej look díky němuž film působí tak nějak špinavě a drsně. Navíc jak lepší 3hvězdy to ale u mě není. Za tip na tenhle snímek děkuju HorrFi(mu). ()

Snorlax

Jeden tatík vezme stopařku a plká s ní během cesty, občas si odskočí někoho umlátit k smrti. Samozřejmě povětšinou zmasakruje muže, kteří jsou o nějaké desetiletí mladší a o pár desítek kilo svalů těžší, ale to už tak nějak k akčním filmům patří. Jakmile se mi podařilo povznést nad toto tupé klišé, mohu konstatovat, že snímek má velmi dobrou atmosféru ponurosti a překvapivě mě nenudil. ()

Kudly4

Nebylo to špatný ale ani buhví jak skvělý. Některé scény byli až trapné. Film mě chvilkama nudil jak se to celé táhlo. Nechápu komentář Flipnice jako ultradrsné , potoky krve apod. já jsem asi slepej :)) . . . Čekal jsem více - 3* ()

Frajer42

Je dost nešťastné, že ve snímku, který se tváří hrozně drsně a sází na syrové akční scény, se neobjeví ani dva údery po sobě bez střihu. Neuvěřitelně mě to sralo. Příběh je naprostá klasika o pomstě - v tomto případě dosti neopodstatněné, kdy otec hodil chyby své zanedbané výchovy na partičku lidí, kteří si užili s jeho dcerou hezké chvilky. Příjemné bylo, že se snímek vrhl do akce prakticky ihned. [30 %] ()

PetrPan

Nasraný otec se mění v bič na dcerorasty a dcerovrahy a jeho pomsta není pokrm podávaný za studena, ale ještě horký a krvavý biftek a tak krájí a vůbec všelijak upravuje všechny, kdo zprznili jeho milovaného potomka. A i když je to obyčejnej tatík a na své cestě vesměs potkává samé vypracované muskulatury, jeho vztek jej mění v terminátora, který nezná slitování..pravda tady se nám uvěřitelnost ztrácí společně s jednou z otcovských bradavek, nicméně neřekl bych, že u tohohle typu filmu se na to někde vůbec hraje. Očividně je to nízkorozpočťák, tak se nedočkáme nějakých vymazlených ( fuj, já vím) gore scén, ale všechno to dohání ty možnosti, které našeho otce, mimochodem povoláním deratizéra, napadnou. Takové nafouknutí penisu může být docela bžunda... Na své cestě potkává i mladou holčinu a tak se celá jeho pouť kapičku ke konci zkomplikuje, ale všechno nějak dopadne, nebojte se. Co mě ale překvapilo byl ale jeden opravdu citlivý rozhovor mezi "bičem" a tou dívčinou o dětech a tak dál - jedna věta byla naprosto uzemňující: "Nikdo tě neobejme tak, jako tvoje vlastní dítě " ()

Pedestrian

Podprůměrná road/torture/revenge/snuff? movie s hodně mučením a s ošklivým home lookem. Motivaci/pohon ten film nemá žádnou, ta holka se dala k pornu sama, a kde byl on, náš táta mstitel? Tohle je všechno o výchově rodičů, trestat by měl nejprve on sám sebe. Nesouhlasím s tímhle filmem a není to podle mě správné. ()