Záměna

Zámena

The Switch

Romantický / Komedie

USA, 2010, 101 min

Ano, Záměna nenabízí krom obsazení a malého bonusu pro mne v podobě podobnosti Wallyho s mou osobou nic výjimečného. Romantická komedie, která není ani moc vtipná, ani moc romantická a rozhodně nepřekvapí, neboť po nalajnovaných a dávno zajetých kolejích romantických komedií jede plynule, bez jakýchkoli zaváhání. Mně se však líbil příběh se sympatickým Wallym a posléze i Sebastianem, se standardně velice koukatelnou Anniston, ač nikdy nebyla vyloženě mým šálkem kávy, s postavou Leonarda. Všichni čtyři ústřední herci se mi moc líbili. (Kasovní) trhák to není, ale jako oddychový film? Proč ne... 80%(19.8.2012)

Počáteční originalita je zazděna velmi "hollywoodským" koncem, ale zase o nic extra divák romantických dojáčků nepřišel. Atraktivní reportérka v letech Kassie tak moc touží po dítěti, že by za kvalitního dárce kvalitního sperma dala všechno na světě. Neváhá proto uspořádat dárcovský večírek, na kterém bude také její nejlepší kamarád Wally a trochu neotesaně působící Roland, kterého si Kassie vybrala za budoucího otce svého dítěte. Jenže tohle všechno se odehrálo před 7 lety. Následně se přesuneme do současnosti a Kassie s Wallym se setkávají po sedmi letech. Z Kassie je matka malého Sebastiena, který se až nápadně podobá Wallymu. Nebude to trvat dlouho a Wally se přizná, že tehdy na večírku kalíšky se spermatem vyměnil, a je tedy otcem Sebastiena, a nikoliv Roland. Oba otcové však začnou o svého syna nenápadně soupeřit a hádejte, kterého si nerozhodná Kassie vybere za partnera. Asi nejsem na tyhle filmy stavěný. Světlé okamžiky se střídaly s nudou a postavy vypadaly i po sedmi letech pořád stejně. Tahle romantická komedie jde ale o trochu dál, nebo se alespon o to snaží působit jako sonda do vztahů mezi mužem a ženou řešící například ženské tvrzení, že u muže je důležitější smysl pro humor než vzhled. Do tohoto konceptu na oko skvěle zapadá hvězdná Jennifer Aniston, které stále odmítám uvěřit její datum narození, a stejně tak se obtížně věří, že zvládne zahrát roli matky. Přesvědčivá je asi jen poslední čtvrthodinu filmu a to jen stěží. To její méně hvězdný herecký partner Jason Bateman, který se snad touhle velkou rolí konečně vymanil z věčného přihrávače hvězdných kolegů, působí mnohem přirozeněji ve své roli, a je to možná tím, že jeho postava je z celého filmu nejlépe napsaná a nepůsobí tak ploše a jednostruně, jako ostatní. Potěší také účast známých herců ve vedlejších rolích: Patrick Wilson, Juliette Lewis nebo Jeff Goldblum. Samotný film se ubírá dost nepravděpodobnou cestou. Scénář chce, aby divák uvěřil, že atraktivní žena, jako je Annistonová, má potíže najít chlapa, nebo z minuty na minutu změní své rozhodnutí ohledně budoucího partnera, a navíc Annistonová jedná tak, že jsem ani nevěděl, co vlastně chce a postupem času se její postava dala označit za afektovanou kravku. Zkrátka, zápletka tohoto filmu se může vyskytnout jen ve filmu, ale já to scenáristům nemám za zlé. Chtěli být originální, vsadili na dobré herce, ale scénář byl z oblasti scifi. 60%(1.12.2010)

výborná komedie vubec nechapu proc tady ma tak nizke hodnoceni. klukova zivotni role a jason bateman mi byl sympatictejsi nez kdykoliv predtim ... plus finale s fotkou to je genialni zaver(31.12.2010)

• castor

Přijatelný průměr, nicméně bez sebemenší snahy o invenci a výplň té scénáristické prázdnoty všude kolem. Bohužel tu není nic, co by alespoň vyčnívalo nad ostatními ingrediencemi poctivé romance – chybí taková ta svěžest, humor, dramatické kličky, rozkolísané je i tempo a naneštěstí i samotná romantika. Pořád tak platí, že by měla Jennifer Aniston pečlivěji pátrat, do jakých vod se pouští. Třeba se Sandlerem (Zkus mě rozesmát) jí to, světe, div se, docela šlo.. ** a kousek..(15.9.2011)

Tož dobře se na to dívalo...jak by taky ne, když je zde neokoukatelná Aniston, že? Nejpřekvapivější je to, že většinu vtípků obstará ten jejich piškot, Thomas Robinson! Pohodovka na sobotní odpoledne, bez zbytečných trapností, kterých v poslední době vídáme habaděj... 55%(15.7.2012)

• - Wally Mars (Jason Bateman) nosí behom filmu hodinky Rolex GMT Master, "rolexky" nosí takisto aj Kassie Larson (Jennifer Aniston). (willy1)

• - Divadelní hra, kterou Kassie (Jennifer Aniston) a Wally (Jason Bateman) navštívili během filmu, je "Hamlet" od Williama Shakespeara. (willy1)

• - Natáčení proběhlo v New Yorku a tvůrci byli nadšeni tím, že se jim podařilo využít městských reálií, které nejsou tak úplně profláknuté. Točilo se na mnoha místech – v Soho, Upper Westside, Williamsburgu, v Central Parku, na Park Avenue, v Chelsea Piers, The Meatpacking District, Midtown Manhattan, v Queens. (Taninaca)