David Norris je stoupající politická hvězda. Nejmladší senátor v historii má reálné šance dostat se do kongresu. Vše však zhatí aféra z jeho studentských let, která se záhadně provalí těsně před volbami. Jde na pánské toalety, kde si chce připravit proslov poraženého. Potká zde krásnou ženu Elise, do které se na první pohled zamiluje. Věří, že to je láska na celý život. Z tohoto omylu ho však vyvedou podivní pánové, kteří se mu představí jako správci jeho osudu a sdělí mu, že s ním mají úplně jiné plány a že jeho vztah s Elise mezi ně rozhodně nepatří. Tato organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Pokud se David rozhodne odchýlit se od jejich plánů, budou se správci osudu velice zlobit a udělají všechno pro to, aby se David do jimi nalinkovaných kolejí okamžitě vrátil. (TV Nova)

Fíla

Je to vynikající film, nikoliv dokonalý. Matt Damon opět dominuje. Snad se na nás všechny teď Šéf dívá. 80% ()

BoredSeal

Nápad z tradičně originální a výborné povídkové předlohy od PKD (nemyslím Přírodní kožený doutník) je tu roztažen na celovečerní stopáž a snaží se působit jako sci-fi. Přiznám se, kdyby autoři rovnou na férovku přiznali, že se jedná o romantický film s "fantasy prvkem", ze kterého se na neuspokojivém závěru vyklube tak trochu náboženská agitka (hledání Předsedy), asi bych se neobtěžoval ho shlédnout. Takhle zbývá uznat jistý styl a příjemné civilní herectví. ()

berusche

Bylo by super zjistit, že některé věci v našem životě, zvlášť ty špatné, nemají s vlastní svobodnou vůlí vůbec nic společného. Námět tohohle snímku se jeví jako originální každým coulem a já musím říct, že si mě získal. Co pro mě byl trochu problém je, že jsem se ztrácela v mixu žánrů: jestli jde o akční typu Bournův mýtus nebo o romantický film, ve kterém láska zvítězí, a nebo scifi, jsem nerozklíčovala. Tahle směska mě proto příliš nepotěšila. A ačkoli jsem se celý film vlastně díky originalitě bavila a měla jsem dojem, že scénář za to stojí, problém se žánrem se mě držel a závěrečná romance to trochu ještě dorazila. ()

easaque

OSUDOVOST je určitě základním kamenem tohoto filmu, od kterého jsem čekal spíš sci-fi a první půlhodinka měla opravdu dobrý spád se zajímavým námětem. Pak se to zlomilo a i když hlavní hrdina běžel jak o život za svým štěstím, tak se mi začal film courat a začínal jsem se obávat předvídatelného konce ještě víc. Zklamání z této spatlaniny je vidět na mé známce a není důvod to víc komentovat [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Podle traileru jsem myslela, že se mi film bude líbit. Matt Damon mi do role Davida sedl, i když ho moc ráda nemám, Emily Blunt neznám. Ale jinak mi celý film přišel moc naplánovaný, schématický a celé mi to přišlo zasazené na "náhodě". Proto takové hodnocení. ()

lekr

Tak tohle mě celé nějak minulo. Film má sice zajímavou zápletku, která skýtala plno možností k psychologickému thrilleru o smyslu lidského života, ale to by ji tvůrci nesměli zabít absurdním a kýčovitým happy endem, který popřel celou předešlou polemiku filmu. Navíc charaktery dvou hlavních hrdinů mi byli odporné už od samého začátku a můj oblíbenec Damon se zde také moc nepředvedl. Pro mě těžké zklamání. Slabé dvě hvězdičky. ()

Jack_D.

Jakožto fanouškovi Fringe mi to přišlo hodně inspirované postavami pozorovatelů, kteří taktéž všichni nosí klobouk a vědí věci které mi ani netušíme, ale budiž, dejme tomu že to je "náhoda". Samotný film je super, akorat konec mi přišel hodně uspěchaný a jistě se to dalo vymyslet jinak. Každopádně ale bezva film... ()

Meridius

Možná trochu moc ukecaný, ale rozhodně pohodovej film se sympatickym Damonem. Trošku mě mrzelo, že ženská role nebyla líp obsazená, Emily Blunt je sice dobrá herečka, ale málo sexy. ()

M.i.k.e

příjemný mix romantiky a thrilleru/dramatu,který celkem ohrané romantické téma zaobaluje do netypického a nestandartního obalu.Ačkoliv je dopředu jasné,jak všechno skončí,po celou dobu jsem se nenudil a ústřední dvojici nepokrytě fandil.Chemie dvojice Damon-Blunt je opravdu neuvěřitelná a tvůrci všech těch romantických klišáren,kterých jsou v poslední době mraky by si z tohohle měli vzít příklad...80% ()

Antabelus

S tímto počinem mám slušnou řádku problémů, a tak se pokusím nastínit alespoň ty nejdůležitější z nich. Prvním problémem je samotný název a žánrová nejistota filmu. Jistá exotičnost sice v příběhu byla, očekával jsem však zcela jinou úroveň. Dále mi silně nesedl Matt Damon v hlavní roli zamilovaného pubescenta v těle dospělého chlapáka a vůbec jeho příliš "obyčejný" herecký výkon. Co mi ale vadilo nejvíce byla do nebes volající snaha ne nastínit, ale rovnou drze vnutit divákovi jisté existenciální otázky a rádoby pohled do vnitra problematiky lásky jako takové. Hlavní myšlenka filmu je bezpochyby kvalitní a jistě každý nad něčím podobným někdy přemýšlel, nicméně v případě tohoto filmu byla zcela rozdrcena způsobem vlastní interpretace, délkou filmu a levnou pointou. Pro mě je Adjustment Bureau jen velké zklamání, nic jsem si z promítání neodnesl. ()

rakovnik

Čekal jsem thriller a dostala se mi veliká, napínavá a zajímavě podaná porce romantiky. Opravdu originálně pojatý námět, který velmi dobře funguje také díky dvojici v hlavních rolích. Vyvrcholení filmu je dojemné a potěšilo mě, jak všechno do sebe krásně zaklaplo. Poučení na konec? Spíše otázka: Zodpovídáme sami za náš osud, či jsme v moci něčeho nad námi? Nebo vedle nás, v klobouku? A když se říká, že čert nikdy nespí, vyvstává dotaz, spí správci? :-) ()

Martin741

Aj ked romanticke filmy mi toho vela nehovoria, The Adjustment Bureau je vyborny film uz svojim scenarom, ktory je o dvoch zamilovanych dusiach /Matt Damon a Emily Tupa/ a o kope nastrah, ktore ich v zivote cakaju. Aj ked to nie je nadcasove a rychlo to vysumi z hlavy, ide o zaujimavu podivanu. 81 % ()

zdenotvor

Dlho som sa k tomuto filmu nevedel odhodlať,až raz ked mi vypadol internet a ja som nemal nič iné k dispozícii som sa k nemu uchýlil a bol vďačný za ten výpadok. Originálny námet,veľmi ma potešil,úplne odlišný od filmov ku ktorým som sa za poslednú dobu dostal. Neodbitný Matt Damon ako bojuje s osudom bol ideálne obsadený,neviem si na jeho mieste predstaviť nikoho iného,taktiež jeho láska o ktorú bojuje a ide proti osudu,anjeli v sakách a klobúkoch,ktorí podstrkujú ľuďm pod nohy rôzne situácie a riadia pokiny z hora a taktiež pekne vygrdovaný záver. Časom možno pridám aj piatu hviezdičku,musím si nechať film uležať. ()

Figu

Asi jako u každýho filmu s panem Démonem bych si namísto něj v hlavní roli přál někoho jinýho, jenže existujou vyjímky, kdy mi nevadí, možná kde i zlehka zaboduje. Samozřejmě nejen díky své zásluze, ale třeba když vypomůže někdo šikovnej, jako lejdy Bluntová, stojí to potom opravdu za to! Takže herecký duo ve Správcích za jedničku, ale hlavně jde o skvostnej nápad o řízení a vlastně celkově správě osudu. To je pecka za kterou se nebojím tu čtvrtou hvězdu přihodit. Průchody dveřma do "jiných světů (tolik potřebných OSUDU)", tak to je taková ta třešnička a to dochucovadlo filmečku! 75% ()

shyster

To opravdu chci po sci-fi hodně, aby mělo alespoň snesitelný a logický scénář. Když hlavní hrdina přesvědčuje hlavní hrdinku, aby s nim šla a k celému přesvědčování stačí tenhle dialog: "Pojď."-"Ne."-"Musíš mi věřit"-"Ok, jdu." tak mi ani už nespadl popcorn z ruky, to se stalo několikrát předtím (a tím několikrát myslím...20x). Matt Damon a Emily Blunt byli na dovolené (jestli na zasloužené, nevim). Nejvíc mě ale dostávaly do kolen ty všemocné scénáristické berličky. ()

Langy10

Přemýšlel jsem, jestli mám dát 4 nebo 5 hvězd, ale když se mi ten film tak moc líbil a byl pro mě bez chyby, tak si myslim, že neni co řešit! Herci obsadili naprosto perfektní role! Příběh mě fascinoval! Film o osudu, který má každý člověk daný a Matt Damon ho chce změnit a udělá pro to maximum, to mě fakt moc zaujalo! 95% ()

O´Neill

Goerge Nolfi zkombinoval romantiku, thriller, akčnost i scifi do jednoho, a vyšlo mu to na jedničku. Film má skoro dvě hodiny, jenže při jeho sledování se ani jednou člověk nenudí. Máme zde charismatické herce, ať už v hlavní roli Matta Deamona či Emily Blunt, tak v lehce vedlejších, ale stále hlavních rolích, skvělé záporáky jako A. Mackie, J. Slattery, T. Stamp a mnoho dalších. Ti všichni hrajou na jedničku, a člověk si pak tento filmek vyloženě užívá. Konec by někdo mohl říct, že se dal očekávat, v dnešní době happy endů, ale nebyla by to pravda - celou dobu se to vyvíjelo tak, že to v happy end skutečně nevypadalo. Aneb Nolfi si s námi pohrával. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky