David Norris je stoupající politická hvězda. Nejmladší senátor v historii má reálné šance dostat se do kongresu. Vše však zhatí aféra z jeho studentských let, která se záhadně provalí těsně před volbami. Jde na pánské toalety, kde si chce připravit proslov poraženého. Potká zde krásnou ženu Elise, do které se na první pohled zamiluje. Věří, že to je láska na celý život. Z tohoto omylu ho však vyvedou podivní pánové, kteří se mu představí jako správci jeho osudu a sdělí mu, že s ním mají úplně jiné plány a že jeho vztah s Elise mezi ně rozhodně nepatří. Tato organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Pokud se David rozhodne odchýlit se od jejich plánů, budou se správci osudu velice zlobit a udělají všechno pro to, aby se David do jimi nalinkovaných kolejí okamžitě vrátil. (TV Nova)

Darkslayer

Tradicná love story poňatá netradičným spôsobom. Najviac ma na myšlienke "Správcov osudu" prekvapila jej logická hutnosť. O činnosti správcov je vypovedané len to, čo je nutno vedieť a všetko to dokonale funguje bez nutnosti zaoberať sa nejakými logickými dierami, či nezodpovedanými otázkami (ako napríklad v Source Code). Isťe romatická dejová linia nie je ničím prekvapivá, ale ústrednej dvojici to spolu sekne a cítiť medzi nimi tú proklamovanú osudovosť. Damon to zahral dobre a Emily krásna ako obvykle. Takto si predstavujem inteligentnú, nenáročnú, sci-fi romancu :). ()

GOREGASM

Originální a bez diskuse kvalitní debut George Nolfiho, který posunul příběh lásky, které není přáno na nový level a já mu to žeru i s navijákem. Chemie mezi ústřední dvojící je téměř hmatatelná a Matt Dejmí opět žhaví pečeť na dekretu jednoho z nejlepších herců současnosti. Abych byl férový, tak ani Emily Blunt tady není jen pro ozdobu a dokazuje, že po pár špatně zvolených projektech, bude tvrdě bojovat o místo v první linii. Režisér se navíc nebojí do příběhu vložit osudové otázky a staví hlavní hrdiny do neřešitelných situací, které by zamotaly hlavu nejednomu z nás. Onen prvek "vyšší moci", která řídí naše osudy, ať chceme nebo ne, je navíc zpracován v daném měřítku tak precizně, že mé hodnocení nemůže jít pod 80%. A výjimečně jsem i rád, že Nolfi vše uzavřel happy endíkem. 85% ()

Luk Skywalker

Další podařený film podle povídky Philipa K. Dicka. Kdybych bylo víc takových romantických filmů, tak by to bylo jistě zábavnější než sledovat romantické filmy, které jsou točeny jak podle šablony. Jinak je tento film, taky o lidském odhodlání. Třetí romantický film v mém životě, který za ten čas stál. ()

Andronikos

Mal by som to asi vyzdvihnúť viac, ale s ohľadom na problémy, ktoré som s tým mal, to napokon zhodím na priemer (***). Ide predovšetkým o námet. Je do značnej miery zaujímavý, vyskytujú sa tu tematiky "čo by som robil, keby som vedel, ako to dopadne, až spravím to či ono", pomerovanie dôležitosti kariéry a citu či klasická otázka všemocného boha a slobodnej vôle (aj keď tá len hodne nepriamo, pretože slovo B/boh tu nepadne, ale dá sa tu cítiť prítomnosť otázky "prečo ten (vše)mocný šéf núti Norrisa k niečomu, čomu sa ten bráni?"). Považujem však za trápne, ako bolo spracované celé to univerzum dozerania na plnenie "plánu" - pripomínalo mi to variáciu na tému nejakej tajnej služby. V konečnom dôsledku to napokon viedlo k tomu, že sme museli sledovať akúsi rádoby akčnú/thrilleroidnú scénu naháňania sa po rôznych budovách a priestoroch. Žeby snaha vyťažiť z Damonovej povesti nepolapiteľného exagenta Bournea? Alebo pokus o dynamizáciu domnelo príliš statického filmu? S onou scénou súvisia ešte dva nepríliš potešujúce fakty: a) je úplne zbytočná, pretože každému musí byť jasné, že dôjde k nejakému zlomu, rozumej polapeniu utekajúcich či ich stretnutiu sa so "šéfom"; b) je sprevádzaná naivnosťami hrubého kalibru: klobúky, otáčanie kľučiek dverí istým smerom ap. - Vyslovene ma však znechutila aj svojrázna história evolúcie ľudstva a toho, ako to bolo s jeho slobodnou vôľou. Zmieniť musím prinajmenšom to, že stavať do protikladu Rímsku ríšu a "temný stredovek" je jedno zo smutných, ale prežívajúcich klišé historiografie osvietenstva a do istej miery tiež 19. storočia. - Na záver repete: vcelku pútavý a podnetný film, v oboch smeroch bohužiaľ zostávajúci niekde na polceste. Váham medzi ***/****. ()

Elbarto08

Dobře. Zbaštil jsem jim to, protože těmhlě věcím docela věřím. A nyní si budu jist, že cokoliv se podělá, náhled se změní či zruší, stojí někde poblíž jeden kloboučnatec ()

Five By Five

Správcovia osudu sú rovnako neschopní ako akýkoľvek záporáci v hociktorom americkom akčnom filme - to mi tu dosť prekážalo... Koniec tiež ničím neprekvapil... Aj keď bol teda nápad pomerne originálny, nič zvláštne to nie je... ()

FilmWave

Jako velký fanoušek Dicka jsem moc moc zklamán. "Správci" jsou moc dětinské, naivní, nenapínavé. Nápady jsou v nich tak na půlhodinový filmeček. ()

strikeman

Sci-fi romantika s poměrně neokoukaným námětem a napínavým dynamickým dějem, kde mne bohužel zklamaly herecké výkony asi všech protagonistů. Btw - Damon, kterého jsem si zprvu zejména skrz role v Bournovi a Ripleym oblíbil, začíná být ve všech rolích otravně pořád stejný:-( 65% ()

Iwiiik

Ve 21.století dostává evidentně Bůh rozměr schopného manažera s velkým počtem zaměstnanců, spoustou kancelářských budov a propracovanou podnikatelskou strategií. Terénní pracovníci, cestující jakýmsi prapodivným podprostorem, podobným principu dveří z Příšerek s.r.o., zajišťují realizace projektů, zatímco administrativa se stará o dokonalé plánování. Zajisté zde nechybí mzdová účtárna, oddělení vývoje, úsek personalistiky či např. technická podpora. Tolik k organizačnímu schématu lidských osudů. Pak už jen stačí, aby spravedlivý a cool politik vzepřel tomu, co mu jest zhůry dáno a necelé dvě hodiny máme o zábavu postaráno. Trošku mě iritovali kluci s kouzelnými klobouky v roli andělů a celková patetičnost děje, ale jako oddechovka to nebylo úplnou katastrofou. ()

P.J.2

Spojení romantického klišé se scifi vyšlo na jedničku už jen diky sympatické ustřední dvojci, jejichž chemie sálá už od prvního setkání na plátně. ()

MickeyStuma

Každý máme svůj osud, který je předem dán a který se nikdy nesmí narušit či dokonce změnit. Na to dohlíží takzvaní Správci osudu, kteří zakročí a okamžitě napraví náhle vzniklé odchylky. Dobře odvedená práce na scénáři je znát každou vteřinou a vyvolává hádanku, co že se to vlastně jedná za žánr. Sci-fi? Romance? Mysteriozní drama? Asi od každého trochu. Matt Damon opět zazářil a poradil si s rolí nadmíru skvěle. Děj má spád a ve všem se drží tak trochu zkrátka. S akčními scénami se tu nepřehání, ba ani s těmi romantickými, či mysteriózními. Jak jsem se už zmínil, vznikl zajímavý snímek, který funguje, je jednoduchý a tak nějak překvapivý. ()

helloween93

Překvapivě inteligentní film, který táhne Matt Damon v (marném) boji se Správci osudu. Ve výsledku to sice působí hodně hollywoodsky, ale stále je to zábavná podíváná. Muži v kloboucích jsou všude kolem nás..:D ()

Anduril

Skvelá myšlienka nadobudla super podobu tohoto filmu. Veľmi dobre spracovaná, akčná, scifi, romantika. Matt a Emily odviedli kvalitnú prácu a taktiež aj správcovia podali super výkon. Som z tohoto pozitívneho filmu veľmi povzbudený. Kiež by sa takých točilo viac. Škoda že si tu jednu posteľovú scénu nemohli odpustiť. Ale aj tá bola poňatá pomerne slušne. Mladších ako 15 rokov to asi moc baviť nebude. Ale vám starším prajem pekný zážitok. ()

Evander

Docela neškodná romantická oddechovka. Nemyslím však, že ji ještě někdy uvidím. Jedno zhlédnutí je tak akorát. ()

lemonova

Dve hviezdičky za myšlienku, jedna za Emily.. škoda, že to celé nebolo viac dotiahnuté, pripadala som si ako dieťa, ktorému sľúbili tortu a dostalo iba lentilku. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky