Univerzální voják

Univerzálny vojak

Universal Soldier

Sci-Fi / Akční / Drama

USA, 1992, 99 min

Tohle je prostě jedna z klasik mýho TV2video dětství. Dnes jsem viděl v HD, poprvé od oněch dávných dob, a pravda... nebýt té nostalgie, spíš bych možná hodil za tři, ale takhle ani omylem. JCVD dokonce párkrát rozesměje, a seržante Doplhe nakopej jim prdel!(21.3.2006)

Tento film som navstivil v kine v case premiery, teda v roku 1992 a kedze som este nebol tak nabazeny akcnymi filmami, tak som si ho este asi 2x za sebou zopakoval, takze vtedy by som dal jednoznacnych 100%. Dnes je tento film ako obohrata platna, ale stale sa da na to s radostou divat aj vdaka psychopatickemu Lundgrenovi a celkom zaujimavemu nametu. Inac to bol moj prvy film od Rolanda Emmericha a netusil som, ake blockbustery do buducnosti este prinesie. Jean-Claude Van Damme - (Luc Deveraux / GR44) +++ Dolph Lundgren - (Andrew Scott / GR13) +++ Ally Walker - (Veronica Roberts) +++ Ed O'Ross - (Colonel Perry) +++ Jerry Orbach - (Dr. Christopher Gregor) +++ Leon Rippy - (Woodward) +++ Tico Wells - (Garth) +++ Ralf Moeller - (GR76) +++ Produkcia: Mario Kassar(23.4.2011)

Rozpočet $23miliónovTržby USA $36,299,898Tržby Celosvetovo $102,000,000║ Najlepší Van Damme! /85%/(29.6.2005)

Dnes už je to skôr nostalgická spomienka na tie roky deväťdesiate, ale prekvapivo pozerateľná - keď si odmyslíme tie najhoršie klišé. Objektívne vzaté, aj dnes sa nakrúcajú kvantá takýchto aj horších filmov. A ako som ho odjakživa neznášala, dnes musím uznať, že Van Damme bol veru kosť :-)(10.1.2010)

Esence béčkovosti, dvě velké akční hvězdy konce 20. století, režíruje Roland Emmerich, spousta střílení a drsné hlášky před zlikvidováním protivníka - je tu vše. Scenárista napsal film, který ze všeho nejvíce připomíná mix Terminátora 1 a Robocopa, s trochou karate navíc. A jako proč ne. Ale víc než tři tomu dát stejně nemůžu, některé pasáže byly dost nudné. Poprvé jsem to viděl až v roce 2009, protože mi prostě fůra podobnejch filmů v dětství utekla a tak k nim teď nemám žádnej nostalgickej vztah (jako třeba k Žoldákovi s Kurtem Russelem).(19.2.2009)

• - Film mal pôvodne režírovať Andrew Davis. (Mordenroth)

• - Na filmovém festivalu v Cannes, kde měl snímek premiéru, se do sebe pustili Van Damme a Dolph Lungren. Slovní hádka se málem proměnila ve rvačku. Lungren pak na svých stránkám napsal, že se jednalo o reklamní kampaň. (Terva)

• - Z rozpočtu 23 milionů amerických dolarů činil Van Dammův honorář 1 milion. (Eldrick)