Univerzální voják

• Československo

Univerzálny vojak

Sci-Fi / Akční / Drama

USA, 1992, 99 min

V roce 92 si po úspěšném Dvojitém zásahu odskočil JCVD z Hongkongu do států a stal se Universálním vojákem. Dnes již legendární podívaná, která dává logice notně na frak. Nicméně co se odpárat nedá, obsažený humor funguje stále na jedničku. Například Lundgrenova hláška "Jsem jedno ucho." V nejmenší roli na začátku filmu Michael Jai White.(21.1.2013)

vyborna akcna oddychovka s van Dammom a Lungredom v plnej sile a na vrchole slavy.Tazko porovnavat s dnesnymi akcnymi movies,pretoze FX efekty sa dost rychlo zlepsuju :).ako pohodova oddychovka na sobotny vecer urcite splni ucel aj dnes.(16.3.2004)

Jeden z mala Emmerichovych filmu na ktery se kdykoliv podivam nez se tenhle rejza vydal cestou svych typicky megalomanskych ultraodpornych projektu zvladl zpunktovat tuhle solidni akcnarnu s velmi slusnym pribehem a to ten potencial jeste stale zustal nevyuzit JCVD hodne prumernej tahne to samozrejmne Dolph v jedny ze svych nejlepsich roli akce solidni ale zase takovou klasiku bych z toho jeste nedelal zkratka solidni akcnarna nic vic nic min(29.9.2012)

To lepší z JCVD a DL, přesto na mě Emmerichova akční pohádka působí jako až příliš točená na efekt. Mrtví vojáci udržovaní v provozuschopném stavu neustálým podchlazováním a vymýváním mozku fungují lehce originálně do té doby, kdy na jednoho strojově přesného jedince zabrnkají emoce a vzpomínky. Nastává tak čas pro klasický a ničím překvapující kousek, kdy prchá (s „krásnou“ ženou samozřejmě) před přesilou, vše efektně vybuchuje, řinčí a krvácí a ještě zbude čas na lehkou romantiku. Když sci-fi s Van Dammem, raději sáhnu po ultra béčku Cyborg. Scénář bez důvtipu bych ještě chápal, ale Emmerich tu působí utahaně, klame diváka, který je v očekávání, nakonec ale neumí překvapit. Tři hvězdy ano, nějaké nadšení z béčkové akční podívané nikoliv!!(17.11.2012)

rozpocet ? trzby americke $36,299,898(11.11.2006)