Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

DruidKarel

První díl byl luxusní, pokračování si zaslouží vězení pro toho, kdo zničil památku prvního Univerzálního vojáka. 4* ()

starbrejkr

Tak jsem se konečně dostal k tomuto skorokultu, kterým se má režisérská úchylka jménem Roland Emmerich dostala pořádně do Hollywoodu. No....s klidem říkám, že je to jeho nejslabší film (10 000 B.C. se úspěšně vyhýbám), je to žánrově trošku jinde než je u něj obvyklé a moc mi to nesedlo. Stojí to na celkem zajímavé myšlence, ale kdo by tady čekal nějaké její hlubší rozbory? Univerzální vojáci se chovají jak terminátoři a podobně přímočaře běží i příběh, ale kvalitativně to samozřejmě srovnávat nejde. Normálně bych tomu asi dal spíš dvě hvězdy, ale jelikož se zde objevují už i některé moje silně oblíbené emmerichovské prvky v čele s megavtipnými postavičkami, ala pumpař nebo babka v hotelu, přeci jen to zvednu. JCVD a Lundgren jak jinak než kamenní, ale docela sem sednou. Podruhé už bych se nepodíval, ale vyložená nuda naštěstí nepřišla. ()

C0r0ner

Klasické akční béčko osmdesátek a začátku devadesátek, kterému k dokonalosti např. Komanda chybí hlášky a nějaký veselý charakter v podání Arnieho. Takhle je to jenom docela zábavný výplach, který si člověk pustí jednou, zavzpomíná na doby minulé, pobaví se a může navždy zapomenout. 60% ()

agathon

Tohle byla prda... nejlepší film chudáka Van Dammea a... druhý nejlepší film Dolpha Lundgrena (ten první si doplňte sami, však víte, který mám nam mysli). ()

Juto

Veľa dobrých filmov 90' rokov prudukovala spoločnosť Carolco. Škoda, že zbankrotovala. Film má výborné súboje. A scenár je iný a zaujímavý. 6/10 ()

emo

Veľmi kvalitný akčňák. Patrí medzi Van Dammeho vrcholy. Film sám seba neberie smrteľne vážne a pár krát sa aj zasmejete. ()

Googlak

Perfekne spracovaný sci-fi akčný film, ... vt ej dobe so slávnýmí borcami akčných filmov, ... Dolphovy sadla táto uloha ako uliata + krásna Ally Walker - BRAVO!! ()

WolfR

Univerzální voják, akční béčko, které rozhodně nedělá ostudu. Pobavíte se a taky se dostaví trocha té nostalgie na ty 90. léta. Kromě toho si užijete duel JCVD vs. Dolph Lundgren, kteří tento film ovládli, 3 hvězdy. ()

majo25

Duo hviezdnych akčných hercov 80. a 90. rokov spolu, dokonca proti sebe...kto by chcel od akčňáku viac? Poriadnu porciu akcie a súbojov? Má ju mať. Nenáročnú zápletku a bombastické scény plné efektov a výbuchov? Má ju mať. Kvalitných záporákov? Síce iba jeden, ale v podstate postačí. Nejakej tej erotiky alebo aspoň sympatickú hl. hrdinku? Tak týchto sa nedočká. Nejaký ten humor? Aj toho sa tu trocha nájde. Emmerich ako vyšitý. ()

otík

První velký film Rolanda Emmericha stojí především na jeho umění udělat z kvalitního béčka nabouchaný áčkový akční film. Dolph Lundgren nemusel předvést nic jiného než zmagořeného seržu, asi i proto vynikl celkem umenšený projev Van Damma. Emmerich z něj dokázal vytáhnout celkem slušný herecký výkon, velkým kladem jsou velmi dobře natočené akční scény. I tak zůstává tento akčně velkolepý spektákl jen prázdnou slámou a ukázkou svalů a bojového umění obou hrdinů. ()

tom88

Emmerichov prvý veľký film, ktorým si načisto otvoril cestu do Hollywoodu dopadol celkom slušne. Nie je to zrežírované zrovna dokonale, ale je to pekné mäso s dobrými akčnými scénami, ktoré doprevádzajú počas celého filmu. Lundgren ako záporák je bezchybný, ale čo už keď má taký xichtisko. Van Damme je tiež fajn, no na hranici svojich možností, ale myslím, že je to jeden z jeho troch naj filmov a možno najlepší. Film je hlavne cool a to mladý žerú, tak prečo nie, no 4* je na mňa asi už moc. 65% ()

bartias

Dvě velké akční hvězdy tehdejší doby to do sebe nemilosrdně perou v prvním hollywoodském filmu německého režiséra Rolanda Emmericha. Explozivní akce odpovídá. Nápad postavit proti sobě malého, mrštného Van Damma a velkého, silného Ludngrena byl taky dobrý. Čím starší ale tohle jednoduché akční sci-fi je, tím je taky naivnější. Nebo blbější. ()

stOKYi

Vykrádačka Terminátora 2, plochá ako prsia Keiry Knightley. Scenár tupý, herci otrasní- hlavne Van Damme, ani neviem či sa to dá nazvať herectvom, alebo len priblblým tvárenim sa. Dolphov príhovor v hypermarkete naozaj hodný oscara. V každom prípade je to legenda Bčkových sračiek, ktorá je stále lepšia ako jej predchodcovia. ()

panMartin

Tohle je prostě jedna z klasik mého dětství. Škoda, že to šlo potom s celou sérií do prdele.... Jeden z nejlepších filmů jak Van Dammeho, tak Lundgrena - dvou akčních titánů devadesátých let. Na akční béčko dobrý scénář, nadprůměrná Emmerichova režie, perfektně natočená akce a slušné výkony obou herců ()

Deyw

Jeden z nejlepsich - neli nejlepsi film s van dammem..skvelej napad,skvela hudba, skvela akce...kultovni akcnak..pekelnej dolph sbirajici usiska..vzdy kdyz to vidim v tv tak se zakoukam a utece neskutecne..kultovni snimek..nechapu hodnoceni..na takovych cc 75% to ma v klidu! ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)