Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

majec4

Akcny film, ktory ma fakt prekvapil. Ked som si precital obsah, tak som si myslel ze to ani nepozriem. Ale kedze v hlavnej ulohe hra oblubeny Denzel Washington, nemohol som odmietnut. Dej sa pekne stupnoval a aj ked to nevyvrcholilo tak ako pri inych filmoch s nezastavitelnymi vlakmi (mozno aj kus na skodu), bavil som sa dobre. Na filme ocenujem jeho "realnost". Ked odhliadneme od toho zaciatku, tak to vsetko bolo celkom logicke a postavy neboli nejako extra prihluple ako to v takychto filmoch casto byva. Palec hore. ()

Spiizy

Už po pěti minutách filmu si umí každý domyslet, o čem celý děj bude a v podstatě i rozuzlení je více méně jasné. Otázkou tak zůstává pouze provedení, minimalizace zbytečných scén a vědět, kdy má film skončit. 94 minut je poměrně krátká doba, tedy ani všeumělkové z Ameriky překvapivě nezařadí x zbytečných věcí, provedení k celkové atmosféře filmu také nepokulhává a drží film ve slušném napětí, i když každý divák ví, kam vše směřuje. Zádrhel přichází s poslední možností, jak najít chybu na kráse. Opět zbytečný americký "hepáč", který neví, kdy má divák dost. Vše je tak sladké, až to působí opět nevěrohodně. ()

waits

Kdo by to byl řek, že pouhé zastavování vlaku dvěma šikovnými zaměstnanci, sedícími notabene v úplně jiném vlaku, bez tetoristů a ohrožených cestujících bude tak adrenalinová záležitost. Scott šroubuje tempo do čím dál vyšších otáček a přinutí přitom diváka držet těmhle dvěma chlapům doopravdy palce. Chlapi, zastavte to a jestli jo, přeju vám snad se vám urovnají i ty rodinný spory! Bez legrace, Scott to s divákem totiž sehrál výtečně. ()

Erik7595

Druhá polovička je svojím energickým koktejlom akcie, napätia a adrenalínu natołko pôsobivá ,že aj výtky smerujúce k pár nelogickostiam a malej prepracovanosti postáv u mňa nie sú až také dôležité :) Tonyho Deja Vu bolo svojím spracovaním resp. námetom takmer akčné scifi, Unstoppable je dá sa povedať realistickou akčnou drámou s prvkami thrilleru, kde toho napätia rozhodne nechýbalo. Fajn, opät som dostal viac než som čakal. Takže dávam 75 %. ()

Echelon1

OBSAHUJE SPOILERY !! Kedy vidíte film s vlakom, ktorý je nie je B-čko? Aj keď občas mi prišli reakcie postáv na danú situáciu trochu divné (nelogické) a taktiež niektoré efekty boli až príliš „efektné“ a prehnané (lokomotíva pri prevrátení vybuchne, efekt výkoľajky = malé bomby...). Tak či onak, lepší film tohto typu nenájdete. Obkružné zábery na vlaky sú úžasné. Tony Scott stále dokáže točiť skvelé filmy so skvelou atmosférou. ()

kubyno

Mně se tu Tonyho styl neskutečně líbil - mistrovská akce a krásné prostředí. Až na ty vztahový sračky, toho se ale asi Tony nikdy nezbaví. ()

Flopik

Videl som už dávnejšie, nemám k tomu čomu povedať. Vynikajúci akčný thriller, so skvelým obsadeným a dychberúcim záverom. Skvelo natočené a vynikajúci soundtrack. ()

smitka8

Výborná akce. Dva sympatičtí hrdinové. Po celou dobu jsem byla napnutá jak struna, přestože takových filmů jsem už viděla několik. Ještě více je zajímavější, že to bylo natočeno podle skutečné události. Snad jen ty ukázky zpráv nemusely být tak časté. ... 8/10 ()

strangercz

Dlouho neviděná akční jízda ve stylu nebezpečné rychlosti. Je to svižné, skvěle natočené, dobře zahrané a má to adrenalinu na rozdávání pro další 4 filmy. ()

R4kosn1k

Filmy s Denzelem Washingtonem miluju..., a tento patří jednoznačně mezi ně!! Adrenalín, akce, strach v tomto filmu překypují, líbí se mi příspěvek uživatele golfista, Tento film doslova zvedá ze židle!! ()

KOZEL84

a půl.Splašená jízda,kterou sem si užil i přes všechna klišé a trapné podávání rukou na konci.Tony je zkušený vodič a řídil už asi všechno.Mám podezření,že slavná scéna s kočárkem řítícím se ze schodů v Nedotknutelných byla jeho nápad.Taky mu gratuluju k tomu,že konečně seknul s fetem.Sheldon musí slintat blahem. ()

Venous666

RomeroIsGod mi řekl, že se film hned na začátku zvrhne a už to jede na maximální otáčky. A on fakt nekecal !!!. Po 15 min filmu se to všechno spustí a udrží tempo až do konce, ale o tom napovídá samostatný název filmu. Okamžitě mě film stáhl ke dvou hrdinům a prožíval jsem to s nimi (nejraději bych zastavil vlak sám) než se ten prokletý vlak zastavil. Ještě teď mám zvýšenou hladinu adrenalinu, akčnák jak má být. Ale proč to tlusté prase co to způsobil jako někde nevisí. Místo toho tam jen fuckuje ostatní, co zachraňujou jeho problém. 75% ()

Gastovski

Tony si už podruhé pohrál s vláčky s tím rozdílem, že tato jízda je nudnější než ta předešlá (Únos vlaku 123). Od začátku stoprocentně jasný konec, takže se o hlavní hrdiny (s vyjímkou lehkých oděrek) bát nemusíme a jako celek opravdu hrozná slabota. Kdybych si šel sednout k trati a koukat na výletní vláček, který se šoulá na trase Lužná - Rakovník, možná by to bylo větší vzrůšo (i bez Denzela). ()

jorgus

to jsem si nabehl..filmy o vlaccich nemusim, zlakalo me docela dobre hodnoceni:)bohuzel film me nijak nezaujal, jel podle sablony..lidi s traumaty, zaverecne vybuchy emoci ve velicim stredisku..vse podle sablony a me to nudilo..:) ()

Wawer

Tony Scott napínavá, akční dramata prostě umí a je jen na divákovi, jak moc mu vadí, že příběh je prázdný, šablonovitý a tudíž i předvídatelný. Na jednu stranu je úchvatné, jak moc z tak chabého námětu Scott vytěží, na druhou stranu je trochu škoda, že tak zkušený akční rutinér točí pořád ty samé filmy ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)