Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

StandikK

Comeback ve velkém stylu. Po ne přiliž vydařeném filmu Únos vlaku 123, přichází skvělá kompenzace. Adrenalin od začátku do konce. ()

Kyberswat

vynikající, adrenalinový zážitek ! trochu předvídatelný konec, ale pokud mám vzít pocit na konci filmu : byl jsem spokojen . ()

Tares

Jako jednohubka je to adrenalinová pecka. Jen si z toho druhý den nic moc nepamatuji. Originálního na tom není vůbec nic a vše už tu jednou bylo. Ale Tony a Denzel jsou osvědčená dvojka a tak z toho dokázali vytáhnout maximum. Já jako fanda železnice přidávám i jednu hvězdu za téma. ()

limalama

Výborně povedený biják alá "Nebezpečná rychlost". Zbytečné dialogy okolo jsou stáhnuté na minimum. Napínavý příběh, se zcela neokoukanou záplentkou a mimo jiné skvělé výkony Denzela a Chrise!! ()

RAPTTTOR

Koukali jsme všichni na stejný film??? 75% ??? Beru to tak, že tohle mělo být „dusné“ drama o vlaku, který nelze zastavit… Já jsem se vážně dobře bavil… jenže o to tady asi nešlo. Deset let jsem sloužil jako profi záchranář takže… nebudu zdržovat můj názor: je to odpad. 1) 22letý válečný veterán? No to snad ne! Veterán = zkušený voják(co až mu bude třeba 35?). 2) Scéna s tvrďákem, který nám představuje přístroj na vykolejení vlaku a vyřvává jak se ta mašina rozsype až na něj najede… co myslíte, jak to asi dopadne? 3) dva Tvrďáci (rozuměj hlavní hrdinové) co mají dva světelné roky času na odpojení lokomotivy od vagonu a následně se vydávají na stíhací jízdu… 4) přijet k ujíždějícímu vlaku zezadu a nastoupit na poslední vagón, přelézt po vagónech až k lokomotivě tady zjevně nenapadlo vůbec nikoho… jen hlavního hrdinu (jak jinak)… 5) scéna jak Denzel nemůže přeskočit na další vagón, protože je tady velká mezera je vskutku dojemná… bohužel mu nikdo neřekl, že má přímo pod nohama žebřík… 6) A ti dva moulové na začátku to bylo fakt dílo… nevím jak vy, ale kdybych byl strojvůdce nebo jen pomocník a ujížděl mi vlak, tak se do něj budu chtít dostat i ve 110km/h ovšem tady jeden pokus v cca 20km/h stačí a když to nevyjde… no bóže! Věřte, tak bych mohl pokračovat opravdu dlouho… Prostě "super zábava". ()

Michal13

Zo začiatku trocha nuda, ale potom sa to rozbehne, a film sa doslova stáva nezastaviteľným. Poriadna dávka akcie ako sa patrí. / 90% ()

Pattrick

Tohle byl tak nezajímavý a průměrný film, až to bolí.. Málo akce, jednoduchej děj.. Alespoň ten Denzel má charisma na rozdávání, ten to zachraňuje. ()

schuby252

To je přesně akčnák podle mého gusta! Celý film jsme byl napnutý jak to celé dopadne a herecký výkon Denzela Washingtona to je něco úžasného. ()

madline24

Tři hvězdy jen díky tomu, že se jedná o čistou řemeslnou práci se svižným dějem. Jinak je to typický americký rádoby "hodnotný" (málem) katastrofický blábol. ()

pepito25

Priamočiara dráma, v ktorej sa po nešťastí rútime do oveľa väčšej katastrofy a celkom predvídateľne sa do nej nakoniec nezrútime. To po prvé. Potom je tu po druhé, ktoré je s tým prvým v rozpore: Napätie graduje, mám dojem, že sledujem live vysielanie, kde v podstate absentuje akýkoľvek scenár (pretože je to NAOZAJ), letia s nami kamery vo vrtuľníkoch a vidíme niekoľko ľudí, u ktorých sa práve nečakane prihlásil k slovu ich osud. Štyri hviezdičky. Druhýkrát by boli dve, pretože by som už všetko vedel. ()

dopestMF

Pre mňa o trošku lepšie ako Únos vlaku 123,asi tomu najviac napomáha fakt,že sa jedná o film z kategórie "podľa skutočnej udalosti" kedy logika nedostáva zabrať a divák len s kľudom v duši čaká na to ako sa to celé vlastne skončí.Na záver ma napadá jedna otázka pre tých jedincov čo tento film už zhliadli,či len mňa tak vytáča ten americký prehnaný patriotizmus??? ()

cachanell

Vysoké hodnocení koukám. Určitě dobrá filmařina a kamera, dobré kaskadérské výkony, ale nemohu se prostě zbavit pocitu, že už jsem tu vše viděla. ()

Ocinator

Napínavý, odpočinkový, nenáročný... Ke konci až moc americký tím, jak si tam všichni fandí a plácají po ramenou, ale to je pro tyhle dojáky typický. Takže celkově spokojenost... Doufám, že u ČD taky nedělají tlustý lidi jako v jůesej;-)... ()

Regig

Pomalu celí film jsem se nudil, až na pár vtípků Denzela Washingtona. Ale závěr byl skvělí a napínaví. ()

JARDAHONDA

Nezastavitelný : film, který ukázal divákovi, že jde udělat parádu i v prostředí železnic. Myslím si, že snímek měl opravdu "drive" byl napínavý a dramatickými scény pořádně okořeněń. Můj oblíbenec Denzel Washington se představil v roli vysloužilého strojvedoucího, který 05 ukazuje svou lidskost a obětování pro druhé.. Film hodnotím plným počtem.. ()

k0dl

Pro mě velice příjemné překvapení, velice dobře jsem se bavil. Na tomto příběhu je vidět, že nejlepší scénáře (a to dokonce akční) dokáže napsat sám život. I když je mi jasné, že silně zapůsobila ruka scénáristova. ()

JIRKKA

Denzel Washington a Tony Scott, kombinace, kterou mám rád, doteď pro mně neznámý a výborný Chris Pine a další herci. A zajímavé prostředí vlaků, strojvůdců a věcí s tím spojených a jednoduchá zápletka, jen málokdo by z těhle věcí vytvořil tenhle napínavý mix. Takhle si představuju akční film. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)