Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

majo25

Taká trochu televízne pôsobiaca drámička o ohrozujúcom vlaku, v ktorej ale televízne nepôsobia vlakové zrážky. Tie sú naozaj efekné a aspoň čiastočne vytvárajú akciu, ktorá viacmenej chýba, teda aspoň na to, že sa má jednať o akčnú drámu. Skôr ide o akčne pôsobiace prestrihy na vlakvedúceho a rušňovodiča. Divné vidieť Washingtona nie roli drsného akčného hrdinu, ale ako obyčajného rušňovodiča v montérkach. Dramatické scény sú prehnane emotívne a vyskytuje sa v nich pár logických chybičiek a znôška typických klišé. Škoda, že tu nie prítomné viac tej akcie a viac napätia. Ale vynahrádza to vlakové prostredie, ktoré je pre mňa vždy atraktívne. ()

SHI-SHA

Trochu jiný Speed. Film a obsazení se mi moc líbilo, vizuál moc ne - ta roztřesená kamera byla po chvíli šíleně otravná. ()

tomeek

Solidní tempo, napínavé skoro po celou dobu, bavil jsem se. I když jejich poslední plán by asi každý normální člověk udělal hned jako první možnost. ()

otík

Těžko říct, co se tolika divákům líbí na filmu, kde neustále přelétává kamera a sleduje rozjetý vlak. Úvodních 20 minut je zcela nezáživných, kdy se vlastně nic neděje a seznamujeme se s hlavními hrdiny. Pak přes hodinu v šílených střizích sledujeme vlak, který se nezastavitelně řítí směr měst. A pak jsou tu dva hrdinové, kteří vesele přeskakují vagóny ve 120ti kilomtrové rychlosti. Ano, chvílemi mě to vtáhlo, ale velmi rychle pustilo. Tony Scott je už s těmi svými nálety a přelety filmové kamery trapný a nudný. Nebýt charakterních Pinea a Washingtona, bylo by to tuctové béčko. Tak jde o průměrný dramatický film. Hudba: Harry Gregson-Williams ()

Pája=)

Klišovitost z tohohle filmu přímo teče! Ale kvůli dynamické kameře, skvělému střihu a úžasném výkonu Denzela Washingtona a Chrise Pina (ten kluk se narodil pro film!) to Unstoppable tak nějak odpustíte. A jak řekl Cival, každá generace potřebuje svoji Nebezpečnou rychlost. ()

bartias

Tony Scott má dost zkušeností z Posledního skauta, aby to mezi Denzelem Washingtonem a Chrisem Pinem slušně jiskřilo. A dost zkušeností z Top Gunu, aby dokázal pořádně nablýskat i záběr na obyčejný vlak. Rychlé tempo ve stylu Nebezpečné rychlosti je zárukou dobré, videoklipové a veskrze nenáročné akční zábavy. ()

sir-dave

Tony Scott ve formě! Přesně ten jak ho známé a co od něho očekáváme. Vše v třesoucí se kameře a perfektním střihu s napínavou atmosférou do které Williams zasadil skvělou hudbu. Strhne Vás to už od prvních minut, když se začnete pomalu vciťovat do děje. Možná klišé, jenže já si to užil na maximum. Spolu s Kick-Ass mé filmy roku 2010! 95% ()

tom88

Tony Scott vo forme podáva asi najlepší vlakový thriller za posledné desiatky rokov. Väčšinou sú to len tupejšie akčné filmy, ale Nezastaviteľný je hlavne drámou podľa skutočných udalostí. Sympatické a dobre hrajúce obsadenie s mladou vychádzajúcou hviezdou Hollywoodu Chrisom Pineom. V Star Treku zahral výborne a teraz tiež. Denzel je záruka kvality a spolu s Tonym Scottom mu to klape. Rozpočet bolo vidno, nechýba napätie ani akcia. Skvelé kamerové zábery a strih. Pekne efektné a skvelý zvuk. Dobré pocity z filmu, kde sa drobná chyba mohla prehĺbiť v obrovskú katastrofu. 72% ()

okkac

Těžkotonážní adrenalín. Vlakový thriller tu už dlouho nebyl a nikdo povolanější, než Tony Scott na to ani není. 7,5/10 ()

abenino

Osvědčená dvojice Tony Scott a Denzel Washington se spolu s nováčkem (Chris Pine) na nás řítí s nekontrolovatelnou adrenalinovou jízdou. Ano, řeč je opět o "splašeném vlaku", což je velmi ohrané téma, ale pokud se řemesla ujme zkušený režisér (Scott), tak se pak z takového filmu z velkou pravděpodobností vyklube naprostá bomba. A přesně tohle nám bylo naservírováno. Délka filmu, ústřední dvojice, akční sekvence, napětí to všechno dohromady funguje na jedničku. Nezastavujeme, máme zpoždění !!! ()

panMartin

Tak takovejch filmů s podobnou zápletkou jsem viděl hodně ale tohle bylo pro mě super adrenalinnový zážitek na který se moc rád kouknu znova, moc sem od toho neočekával ale opak je pravnou super. Spojení Scott a Washington taky vychází jak na to koukám. Hlavně poslední 30 minutovka to bylo víc a víc adrenalinu!!!! ()

URBAN

Super katastrofický film který spočívá ve své jednoduchosti a v ničem jiném . Po celou dobu filmu jsem byl fakt napjatéj jako nikdy u takového filmu jenže jsem měl po celou dobu pocit že tomu něco chybí , kromě toho mi tam moc neseděl Chris Pinel až v polovině filmu se toho ujal a byl nakonec dobrou volbou a nevypadal tam jak nějáký zelenáč . ( 13.11.13/MAC ) ()

Sabrewulf

Tak v prvé řadě: Už ten základ, jak celá nebezpečná situace vznikla, je špatně. Být to nějaký infarkt a následné vypadnutí z vlaku, nebo tak něco, ok, ale lidská demence to všechno zabíjí (stejný případ třeba u Očisty). Takže namísto toho, abych všem fandil, tak jsem si přál, aby ten náklaďák rozšmelcoval osobák plný děcek, pak se vykolejil, smetl celé město z povrchu zemského a tím pádem ten špekoun, co to zavinil, si pak seškvařil sádlo na elektrickém křesle, nebo skončil v lochu, kde mu roztrhnou tlustou zadel. To k základu. A ten zbytek? Ano, zrovna se to stalo s vlakem, co má nebezpečný náklad, samozřejmě nesmí chybět nastrčené blbiny jako zrovinka na přejezdu splašený kůň, nebo jediná nebezpečná zatáčka, na jejíž vykolejivší straně je zrovna postavený ráj pro explozi (bože, oni to tam fakt amíci mají takhle postavené?). Selže jeden jediný (!) pokus se slaněním z helikoptéry (mimochodem náš americký boreček, hrdina z Afghánistánu) a oni už se na tenhle způsob vykašlou (přitom je to ten nejjednodušší z možných)? A pochopitelně nesmí na konci chybět klasické teploušské americké tleskání a radování se úplně nesmyslným stylem (ješte pochopím amíka, co tleská sám za sebe, ale proč se vždycky objímají/gratulují si navzájem mezi sebou, jaký to má smysl?). A málem bych zapoměl na rodinné uspořádání vztahů, které probíhá standartním způsobem, tedy vždycky až po nějaké té záchraně vlaku, oživením exponátů v muzeu, nebo - co já vím - třeba zabitím medvěda. Jediným plusem zůstává, že se Tony vykašlal na bezzubou epilepsii a je to pěkně natočeno. Prostě exkrement natřený barvou duhy. ()

HorrFi

Dobrej film se spoustou napínavých scén a celkem dobrýma hereckýma výkona, ale přece jenom mnohem víc se mi líbil Splašený vlak. ()

Radiq

Jede jede mašinka... Docela svižnej kousek s originální zápletkou - Tonyho asi nějak začaly zajímat vlaky - nejdřív Únos, teď tohle. Sice bych tipoval, že něco takovyho se může stát jedině v Rusku (tam je možny všechno), ale amíci jsou na to taky docela blbí. Samozřejmě není to dokonaly, ale je to koukatelny a hlavně už mi chyběl nějakej trochu akčnější filmek, páč člověk se furt čumí na ty kraviny a slabý kousky, co se líbijou ženskejm. Myslim, že to je docela solidní rozloučení s režisérskou kariérou... a se životem... ()

CinemaRanger

Neoriginální a plné klišé, zato ale velmi napínavé, dravé a realistické. Jednou za čas rád znovu zhlédnu, abych si zvedl adrenalin. ()

Cedr

Nejklasičtější thrillerová zápletka, která se nechutně drží naprosto všech existujících šablon. Vůbec to však nevadí, protože to je skvěle zábavné a napínavé. Sympatičtější oddechovku asi těžko naleznete. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)