Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

cromagnon

Nadupaná jízda, která kupodivu není tak klipovitá, jak by se dalo od Tonyho očekávat. Téma k tomu přímo svádí, ale jsem rád, že tentokrát režisér a střihač udrželi své choutky na uzdě a klíčové momenty jsou hezky přehledné. Odborářské vsuvky hrají na vážnější notu, nutno však podotoknout, že nikoliv ke škodě filmu. Trošku mi vadila zbytečná korektnost, já bych ty koně nechal rozprsknout po širém okolí a hnedle by divák lehce znejistěl. Denzel stabilně uspokojující. Slupl jsem to jak malinu. ()

vilik

Spolehlivý Tony Scott. Nic nového pod sluncem, ale jako adrenalinová jízda k uvolnění výborných 90 minut. ()

Cannonball

Konečne zas starý dobrý Tony Scott, aj keď to nie je ako Posledný skaut plnej miere si to zaslúži 80%, za napínavých 80 minút :) ()

p.i.t.b.u.l

Výborné efekty, napínavý děj, dobrá hudba, ale pro mně strašně přihlouplý sled okolností, které snad ani nejdou v normálním životě takto provést. To jediné mně zklamalo. Hrozná spousta náhod a lidského selhání dělá tento film více komickým, než napínavým. Ano, Tony Scott je génius, z takového děje dokázal vycucnout v celku dobrý film, který Vás občas dokáže pěkně udržet napnuté, nicméně druhá stránka věci je ta, že nepřináší nic nového. K hereckým výkonům nelze nic vytknout. Postavy zapadly do vyjetých kolejí a příliš prostoru na hraní neměli. Jestli všechen sled událostí je, nebo není možný nedokážu posoudit. Nejsem žádný drážní expert a tak mně nezbývá, než doufat aspoň v mírnou realičnost celého děje. Mé hodnocení je 45%. ()

srdce78

dlouho jsem zkouknutí tohoto filmu odkládala,protože mi přišlo,že to bude podle děje jednoduchoučké a vyplněné hodně vatou,ale omyl,naproto luxusní adrenalínový akčnáček.Skvělé obsazení bez komentář tomu jen dodalo korunu a od začátku do poslení minuty mě to udržovalo v napnelismu jak strunu,dlouho jsem si film tohoto žánru tak neužila!A bavila jsem se královsky nad kamerou i zpracováním.Víc takovýhle kvalitních filmečků by se mi líbilo! ()

duffi1

Tak toto bolo veľmi prijemne spestrenie sobotného večera, Denzel ako vždy nesklamal a tieto americké vlaky majú v sebe také nejaké neopozerané čaro, chcem viac takýchto filmov, mňam!!!!!!!!!!!!!!! ()

Psychotic17

Vážně? VÁŽNĚ? Tohle je námět na celovečerní film? Ujel nám vláček! ► Co když narazí do jiného vláčku? ► Jdeme zastavit vláček! ► Vláček byl zastaven, hurá! ... Možná, kdyby tu naprosto totožný film nebyl už tisíckrát (jen se liší náklad vlaku a důvod jeho nezastavitelnosti), bylo by to trochu zajímavé. Dvě hvězdy ale dát musím. Proč? Koneckonců jde o áčkovou produkci: kamera skvělá, pěkné střihy, dobré výkony herců... nebylo to vyloženě strašné, ale zklamání obrovské. Kdybych viděl ukázky, asi bych se na ten film nepodíval, ale co na plat - the damage is done. 40%. ()

blondboss

Dynamický akčný thriller nakrútený podľa skutočnej udalosti. Skvelý výkon Denzela Washingtona a Chrisa Pinea v hlavných úlohách. Aj napriek tomu mám pocit, že toho klišé tam bolo trošku viac ako bolo potrebné a ten záver zahraný na city divákov sa mi bohvieako neľúbil. V globále však tento film hodnotím pozitívne a určite to nie je nudne strávených zhruba 90 minút. 70 % ()

tremors

Nečekal jsem, že by mě mohl bavit akční film, jenž je prakticky celý o zastavování vlaku, ale opak se stal pravdou a to hlavně díky hercům. Chápu, že se film může někomu zdát jako klišé, předvídatelný a neinvenční snímek, ale kdyby se točily samé takovéto klišé, tak bych se nezlobil. ()

deluxxx

Netradičný druh akcie, ale o to zaujímavejšie spracovenie. Toto bola fakt adrenalínová šleha! Od chvíle, kedy si to chybou zlyhania ľudského faktora "triple seven" začne rezať cez celú Pensylvániu až do úspešneho zastavenia som so zatajeným dychom sledoval ako to celé dopadne. Zastaviť niekoľko miliónov ton nie je žiadna brnkačka. Frank Burnes ako strojvodca - veterán v podaní D. Washingtona sa role "mesiáša" zhostil na výbornú. K tomu mu skvele sekunduje zelenáč Chris Pine. Stopáž filmu je primeraná, bez vážnejších hluchých miest a zbytočných klišé dialógov. Nenudil som a môžem len konštatovať že 777 predsa len priniesli šťastie. ()

Idealista

Nevyhledávám vlakové nebo jinak "přepravně" katastrofické filmy. Všechny mi příjdou stéjné a málo inovativní. Jenže Scottův filmeček si nikdy nenechám ujít a dobře jsem udělal ( narozdíl u jeho předchozího vlakáče ). Od začátku do konce nepřetržítá jízda obsahující stupňující napětí, bezchybné herce, všechna možná klišé které jsou stravitelné díky mistrovské režiji. A díky vypuštění teroristů, atomovek a já nevím čeho ještě Nezastavitelný působí realisticky. ()

Schmitke69

Je spousta filmů podobného ražení, ale přesto tento vyčnívá, zasluhu na tom má určitě i osvědčená dvojka Denzel Washington a Chris Pine, režie v podání Tonyho Scotta taky naprosto v pořádku, dostatek akce, napětí, a a Happy End to je záruka úspěchu:) ()

route60

Tony Scot je už dědek ale co se týče akce hravě strčí do kapsy o hodně mladší kolegy, Washington je jako vždy přesný a po delší době si vybral konečně kvalitní scénař. ()

MASH_4077

Velké a těžkej vlak, kterej jede hodně rychle a může někomu spadnout na nohu. Pokud nejste fanda na vláčky, tak vás to neosloví. Už jsem podobnou věc viděl a byla lepší. ()

chrustie

Nevím, co je tady jiného, než ve všech ostatních trainmovies, protože zde chyběl už jenom Seagal a bylo by to naprosto dokonalé akční céčko. Denzel má podle mě nejznatelnější sinusoidu kvality odehraných filmů. Tenhle patří mezi jeho největší blafy. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)