Kouzelná chůva a Velký třesk

• Francie

Nanny McPhee et le Big Bang

Nanny McPhee Returns

Kúzelná opatrovateľka 2

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA, 2010, 105 min

V podstate nejde o príliš horší film ako minule. Pretože aj v jednotke bol úvod okolo neposlušných detí hrozne otravný. Ale priznávam, že tu je otravnejší (navyše plný trikov). Ale... Celkom sa mi páčilo pozadie vojny a keď sa vyjasnila zápletka (hocako infantilná), išlo o celkom vtipné dielko. Sčasti len prerozprávanie zápletky prvého filmu, ale na 50% má film s prehľadom...(10.1.2015)

Přeslazená vykrádačka jedničky s kýčem v každém záběru. Nebýt výsostného obsazení, v cukuletu uberu hvězdu.(11.12.2011)

• Hromino

Druhý díl Nanny McPhee se dá shrnout ve třech bodech: válení se v hnědých sračkách, baletní prasata, uřvaní smradi, dokonci i ostatní jsou protivní až hrůza. Po vcelku solidním prvním díle celkem solidní propad, až jsem litoval mých oblíbených herců – kterých je v tomto filmu právě hodně –, že se k téhle šílenosti upsali.(28.12.2010)

• Pilda17

Po průměrné jedničce přichází dvojka, která je ještě víc o ničem než předchozí film... 2/10 = 25%(7.12.2010)

O poznání horší než první film. Opět se do psaní scénáře toho to dílu vrhla Emma Thopsonová, tedy kouzelná chůva osobně, ale nic překvapivého a skutečně okouzlujícího nevymyslela. V zápletce jde o klasickým příběh, kterých je bohužel všude plno, zlobivé a rozmazlené detičky se díky zvláštním příhodám stanou samozřejmě lepšími lidmi. Takže všechno spěje k předpokládánemu konci. Emma Thompsonová byla opět skvělá. Od Maggie Gyllenhaal jsem čekala, že se bude v příběhu objevovat po delší dobu, ale nestalo se tak.(14.7.2010)

• - Upevněné létající prase na komínu londýnské elektrárny Battersea, kterou hrdinové filmu míjejí na cestě do Londýna, je odkazem na album „Animals“ od kapely Pink Floyd, která má tento motiv přímo na obalu desky. (frashmaker)

• - Nalíčit Emmu Thompson pro roli Nanny McPhee trvalo dvě hodiny. (Nikitera)

• - Herecká trojice Emma Thompson, Rhys Ifans a Maggie Smith si spolu už zahráli v některých snímcích filmové série Harry Potter. (martinac)