Kouzelná chůva a Velký třesk

• Francie

Nanny McPhee et le Big Bang

Nanny McPhee Returns

Kúzelná opatrovateľka 2

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA, 2010, 105 min

Druhý díl Kouzelné chůvy je vlastně naprosto stejný, jako díl první, jen značně infantilnější. Nepředpokládám, že tvůrci čekali stejný úspěch, nicméně i tak jde o vcelku zábavnou a nenáročnou podívanou, kterou zejména děti nepochybně ocení. Musím uznat, že pár prvků mi tedy vadilo (potřeba režiséra ušpinit na scéně vše, co je byť jen zdánlivě čisté, krkající vrána, zoufale nesympatičtí a brutálně uřvaní dětští herci...), ale klady v podobě plejády známých tváří, poklidné atmosféry, odlehčeného stylu, či několika vtipných prupovídek mou původní nedůvěru zcela převážily. Jde o naprosto průměrný film, který ke katastrofě (kterou tu většina hodnotících pořád dokola omílá) má hodně daleko.(30.12.2011)

Jsem ráda, že jsem nebrala zdejší komentáře příliš vážně, a na film jsem se podívala. Obavy se nepotvrdily a musím říct, že se mi film líbil snad i víc než jednička. Herci se mi líbili všichni, nepřišlo mi, že by nějak přehrávali a infantilní scény byly i v jedničce (např. tancující osel) a jednička byla i víc kýčovitější. Dvojka má zde i vážnější podtext, je přirozenější a plynulejší. Tancující prasátka jsou děs, ale v jiných filmech se zas chovají herci trapně nebo se tam zpívá. Radši přetrpím pár podivných kreací než vycpávky v podobě písniček, kterými se hemží jiné filmy pro děti.(5.11.2014)

• Zíza

Ty jo, sešlo se tu tolik výborných herců, tolik známých tváří... tak jak to, že z toho vzniklo takové nezábavné nic?(2.9.2011)

• OG_Swifty

Zatímco první film s chůvou McPhee se mi ve finále celkem líbil, tohle byla už skutečně fraška. Děti ještě zlobivější (a mentálnější snobové), chůva je zaplynuje a už je první lekce hotová. Mentální padouch strýc mentál, pak cesta na MoW a zpět (úplně debilní) a nakonec to završí NB a kouzlo sklizně. Zatímco první film měl poměrně grácii a zdálo se mi, že kouzla chůvy byla poměrně sofistikovaná a skrytá (kromě posledního sněžení), tak v tomhle filmu kouzlí a předvádí triky jak medvěd od Berousků a působí to úplně idiotsky. Dvě hvězdičky jsou patrně jen výsledkem mého vánočního sentimentu a sexy Láry.(26.12.2015)

• Hromino

Druhý díl Nanny McPhee se dá shrnout ve třech bodech: válení se v hnědých sračkách, baletní prasata, uřvaní smradi, dokonci i ostatní jsou protivní až hrůza. Po vcelku solidním prvním díle celkem solidní propad, až jsem litoval mých oblíbených herců – kterých je v tomto filmu právě hodně –, že se k téhle šílenosti upsali.(28.12.2010)

• - Upevněné létající prase na komínu londýnské elektrárny Battersea, kterou hrdinové filmu míjejí na cestě do Londýna, je odkazem na album „Animals“ od kapely Pink Floyd, která má tento motiv přímo na obalu desky. (frashmaker)

• - Nalíčit Emmu Thompson pro roli Nanny McPhee trvalo dvě hodiny. (Nikitera)

• - Herecká trojice Emma Thompson, Rhys Ifans a Maggie Smith si spolu už zahráli v některých snímcích filmové série Harry Potter. (martinac)