Kouzelná chůva a Velký třesk

• Francie

Nanny McPhee et le Big Bang

Nanny McPhee Returns

Kúzelná opatrovateľka 2

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA, 2010, 105 min

• MISSha

Stejně střelené jako jednička, s rozdílem že ta měla hlavu a patu a byla vtipná,což je dost velká výtka o proti dvojce.Herci zde přehrávají jak jen můžou... u Maggie Gyllenhaal je to téměř žalostné,štěk Ralpha Fiennese a Ewana McGregora potěší, ale nezachrání pokračování Chůvy McPhee která se bude tak leda líbit jen dětem od 5 do 13 let.(28.10.2010)

• Hromino

Druhý díl Nanny McPhee se dá shrnout ve třech bodech: válení se v hnědých sračkách, baletní prasata, uřvaní smradi, dokonci i ostatní jsou protivní až hrůza. Po vcelku solidním prvním díle celkem solidní propad, až jsem litoval mých oblíbených herců – kterých je v tomto filmu právě hodně –, že se k téhle šílenosti upsali.(28.12.2010)

Oproti jednotke vyrazny kvalitativny prepad. Kuzlo predchadzajucej casti je definitivne prec. Moze za to z casti absencia skvelych Doylovych motivov a taktiez slabsi pribeh ktory v lepsom pripade vykrada svojho predchodcu, v tom horsom dava priestor infantilnostiam a fekalnemu humoru. 55% aj to s prizmurenim oboch oci.(24.7.2010)

• Elyssea

Veškeré kouzlo chůvy McPhee naprosto vyprchalo. Plavající čuníci, vyřezávání ledvin, ohňostroj ze pšenice a jízda do Londýna nemají nic společného s milým prvním dílem. Proto mě udivuje, že má tak dobré obsazení vedlejších rolí. Štěk Ralpha Fiennese a Ewana McGregora sice potěší, ale nedokáže vynahradit fakt, že druhý příběh McPhee prakticky nemá žádnou nosnou zápletku a vyskytuje se zde minimum vtipu (i vtipů). Maggie Gylenhaal je půvabná maminka, ale ono to bohužel nestačí.(21.7.2010)

• gouryella

Po výborné jedničce naprostý propadák. Vrchol infantilnosti jsou pak veškeré scénky s prasátky.....(14.9.2010)

• - Herecká trojice Emma Thompson, Rhys Ifans a Maggie Smith si spolu už zahráli v některých snímcích filmové série Harry Potter. (martinac)

• - Upevněné létající prase na komínu londýnské elektrárny Battersea, kterou hrdinové filmu míjejí na cestě do Londýna, je odkazem na album „Animals“ od kapely Pink Floyd, která má tento motiv přímo na obalu desky. (frashmaker)

• - Nalíčit Emmu Thompson pro roli Nanny McPhee trvalo dvě hodiny. (Nikitera)