Kouzelná chůva a Velký třesk

Nanny McPhee and the Big Bang

• Francie

Nanny McPhee et le Big Bang

Nanny McPhee Returns

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

Kúzelná opatrovateľka 2

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA, 2010, 105 min

Jsem ráda, že jsem nebrala zdejší komentáře příliš vážně, a na film jsem se podívala. Obavy se nepotvrdily a musím říct, že se mi film líbil snad i víc než jednička. Herci se mi líbili všichni, nepřišlo mi, že by nějak přehrávali a infantilní scény byly i v jedničce (např. tancující osel) a jednička byla i víc kýčovitější. Dvojka má zde i vážnější podtext, je přirozenější a plynulejší. Tancující prasátka jsou děs, ale v jiných filmech se zas chovají herci trapně nebo se tam zpívá. Radši přetrpím pár podivných kreací než vycpávky v podobě písniček, kterými se hemží jiné filmy pro děti.(5.11.2014)

• MISSha

Stejně střelené jako jednička, s rozdílem že ta měla hlavu a patu a byla vtipná,což je dost velká výtka o proti dvojce.Herci zde přehrávají jak jen můžou... u Maggie Gyllenhaal je to téměř žalostné,štěk Ralpha Fiennese a Ewana McGregora potěší, ale nezachrání pokračování Chůvy McPhee která se bude tak leda líbit jen dětem od 5 do 13 let.(28.10.2010)

Už ne tak pěkné jako originální první díl, ale pořád to sází na jistotu - chůvu McPhee. Černobílé charaktery jednotlivých hrdinů a bohužel zejména dětské fórky v podobě prasat-akvabel a kradení per obírají film minimálně o jednu až dvě hvězdičky. Ale i tak jde o slušný dětský film. Anglický film pro děti pro mě začíná být sázkou na jistotu - už jen díky tomu, že v Anglii pochopili, že dětské filmy stojí na hereckém obsazení a přívětivosti.(22.7.2012)

• Wormboy

Neskutocne obsadenie v pokracovani vynikajuej Nanny McPhee, ktore vsak svojmu predchodcovi robi len a len hanbu. Krasna rozpravkova atmosfera, ktora robila prvy diel takym vynimocnym, v druhom totalne absentuje a je nahradena stupidnymi vtipmi, valanim sa v bahne a brutalne prehravajucimi hercami. K tomu vsetkemu je film podla mna zbytocne dlhy a teda pre male deti, ktore by napriek vsetkym vyhradam mali byt jeho cielovym publikom, tiez problematicky. Pre mna jedno obrovske sklamanie...1,5/5*(1.8.2010)

Ďalší diel kúzelnej opatrovateľky vznikol celkom logicky a chápem to. Prvý film bol úspešný a mal čosi do seba. Bol vtipný i poučný, čo dnešní fagani potrebujú viac ako inokedy. Dedo by nepochopil... Pokračovanie kúzelnej opatrovateľky sa nesie v podobnom duchu. Problém vidím v zbytočne "kúzelných" trikoch, ktorých je niekedy viac než je nutné. Menej je niekedy viac a bez plávajúcich a lietajúcich prasiatok, aj keď roztomilých, by to bolo lepšie. Dávam o hviezdu menej ako minule. 60%.(26.12.2014)