Kouzelná chůva a Velký třesk

Nanny McPhee and the Big Bang

• Francie

Nanny McPhee et le Big Bang

Nanny McPhee Returns

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

Kúzelná opatrovateľka 2

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA, 2010, 105 min

• Zíza

Ty jo, sešlo se tu tolik výborných herců, tolik známých tváří... tak jak to, že z toho vzniklo takové nezábavné nic?(2.9.2011)

Pro malé děti tak akorát. Pro doprovod snesitelně úsměvné. (65%)(4.5.2010)

• Rocky62

Totálně infantilní slaboduchá smršť hereckých excesů, vyděračské muziky a nehorázného kvanta stupidit. Tento snímek je jedním z ukázkových prototypů filmů, které těžce nenávidím a za jehož projekci bych měl být souzen gestapem. Pro mě filmový nádor.(25.12.2015)

• Radiq

Jakože pokračování, o něco horší než první díl, ale né tak moc, aby se to nějak extrémně projevilo v hodnocení. Nemám rád takovou tu starou herečku, která vypadá jak Michael Caine - Maggie Smith - a navic jsem ze začátku myslel, že hrála i v jedničce tu jejich tetičku, ale to se mi jenom spletla s "Jessicou Fletcher" Angelou Lansbury - jinou hnusnou starou bábou. K ději: zakomponování do 2. svět. války se mi moc nelibilo, ale něco jo, ale spiš ne. Taky ty kouzla a prasátka a nevybuchlá bomba a tak... Nehodilo se mi to tam. Ale co už. Přišel, viděl, vickrát už nechtěl.(3.3.2013)

Neznalost předchozího filmu s Nanny McPhee kupodivu není nijak zvláštním retardérem ani redundancí v divácké spolupráci na vytváření aktivních hypotéz ohledně pravé podstaty. A Maggie Gyllenhaal! A ta pseudoválečná stylizace! Viktorka od splavu nebo krkanec? Řekne-li krkavec, je to krk!(28.1.2012)