Kouzelná chůva a Velký třesk

Nanny McPhee and the Big Bang

• Francie

Nanny McPhee et le Big Bang

Nanny McPhee Returns

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

Kúzelná opatrovateľka 2

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA, 2010, 105 min

Pokračování příběhů nestandardní chůvy se mi líbilo víc než první film. Zatímco ten byl jen ujetě cirkusově pohádkový, v tomhle snímku se do dětské fantazie přimíchávají ozvěny reálného světa a zásadně ji ovlivňují. Válka a hrozba chudoby jsou patrné i pod vším tím blázněním s čuňátkovskými akvabelami, staropanenskými vražedkyněmi nebo krkající kafkou, která miluje tmel. Představivost je způsob úniku, ale když nad hlavou začnou lítat nepřátelské bombardéry, matka je na zhroucení, otec se ztratil ve válce a rodina se rozpadá, pak se i sny mění a je nutné začít něco dělat. S kouzelnou chůvou na své straně to sice jde snáz, ale i tak musí děti dokázat, že ony samy mají odvahu, soucit a pochopení. /23. 12. 13./(23.12.2013)

Musím přiznat, že první film, kde si Emma zahrála kouzelnou chůvu, byl lepší. Tady se mi to zdálo příliš jakoby přeplácané všelijakými říhacími, prdícími a jinými spešl efekty. Film z roku 2005 o Kouzelné chůvě Nanny McPhee mě bavil mnohem víc. Málokdy se povede pokračování něčeho úspěšného a tohle je jen další zmetek v řadě. Přesto se na něj dalo dívat a proto mu dávám své tři hvězdy ... když už jsou Ty Vánoce.(22.12.2013)

• *Elfík*

Zdá se, že chůva McPhee si nechala jen zlověstné ,,hmmm'' které se objevuje každou minutu minimálně dvakrát. Kam se poděla krása a fantazičnost z prvního dílu? Kam se poděly sympatické, roztomilé a legrační děti, které nemusely ani přehrávat, aby se zalíbily publiku? Kam se poděla zápletka? Kam se poděl napínavý příběh? Všechno zmizelo a zůstala jen osoba chůvy, která je tak přepracovaná, že ji docházejí nápady a hystericky ťuká holí... Film nemá tempo, zastavuje se, neboli lépe řečeno zasekává se u trapných scén, jako například ta se selaty ve vodě. Sice jsem se neptala žádných dětí, které film viděly, ale jsem si jistá, že jim to přišlo stejně trapné jako mě. Jediné dvě věci zasluhujíc si hvězdičku, je stále překvapující Maggie Smith se svojí moukou a dobře ukrytou melasou a nádherné barevné kostýmy. Takže, pokud se chystáte na zhlédnutí tohoto filmu, pusťte si raději první díl!(29.5.2011)

Jednička byla milá, kouzelná a úsměvná. Ze dvojky už se tohle všechno vytratilo, jak už to tak se sequely bývá. Pokles kvality je opravdu razantní, proto mě překvapuje, že se tady sešlo tolik briských špiček a že scénář opět napsala Emma Thompson. Vypadá to, že psaní scénáře dle předlohy jí jde líp než jeho vymýšlení. Ale pokud toto pokračování pustíte dětem, tak se určitě nudit nebudou.(17.10.2010)

Slabší pokračování, ale i tak jsem se docela dobře bavila. Chůva McPhee je pořád stejná (Emma Thompson vynikající jako vždy). Maggie Gyllenhaal se na svou roli dost hodila. Možná to není vynikající jako díl první, ale na jedno zhlédnutí to stačí, a i když z toho člověk není vedle, tak se na to dívat rozhodně dá.(26.12.2011)