Kouzelná chůva a Velký třesk

Nanny McPhee and the Big Bang

• Francie

Nanny McPhee et le Big Bang

Nanny McPhee Returns

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

Kúzelná opatrovateľka 2

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA, 2010, 105 min

Pokračování příběhů nestandardní chůvy se mi líbilo víc než první film. Zatímco ten byl jen ujetě cirkusově pohádkový, v tomhle snímku se do dětské fantazie přimíchávají ozvěny reálného světa a zásadně ji ovlivňují. Válka a hrozba chudoby jsou patrné i pod vším tím blázněním s čuňátkovskými akvabelami, staropanenskými vražedkyněmi nebo krkající kafkou, která miluje tmel. Představivost je způsob úniku, ale když nad hlavou začnou lítat nepřátelské bombardéry, matka je na zhroucení, otec se ztratil ve válce a rodina se rozpadá, pak se i sny mění a je nutné začít něco dělat. S kouzelnou chůvou na své straně to sice jde snáz, ale i tak musí děti dokázat, že ony samy mají odvahu, soucit a pochopení. /23. 12. 13./(23.12.2013)

Pro malé děti tak akorát. Pro doprovod snesitelně úsměvné. (65%)(4.5.2010)

Maggie Smith byla vtipná :))(5.4.2013)

Druhý díl Kouzelné chůvy mě bavil sice trošku méně než díl první, ale i tak si přeju pokračování. Dvojka je herecky míň pestrá než skvělá jednička, ale i v pokračování uvidíme spoustu hereckých hvězd jako Emma Thompson nebo Maggie Gyllenhaal a tím pádem je zaručená kvalita hereckých výkonů. Na nervy mi nejvíce lezl krkajicí pták kterého si tvůrci mohli odpustit.(30.5.2010)

• misterz

Ako ma jednotka príjemne prekvapila, tak ma dvojka nepríjemne sklamala. Akosi sa tu vytratilo to prirodzené detské čaro a príbeh skĺzol do nudnej hatlaniny, ktorá úplne postráda momenty hodné pamätania, či už po emotívnej alebo humornej stránke. 40/100(28.12.2015)