jonyyy

Kupodivu jsem se párkrát zasmál i věcem, kterým se normálně ve filmu nesměju. Ale až moc čuracího humoru. 63% ()

HellFire

Sandler se nás tady pořád snaží upozorňovat na fakt, že dnešní děti sedí jen doma u počítače a už ani nechodí ven, ale vůbec se mi nelíbí nota, na kterou brnká a myslí si, že z ní udělá nějaký doják nebo že se snad díky jeho filmu všechny děti polepší. Pokud jde o komediální prvek, tak tu žádný nevidím, naopak třeba koupaliště se svalnatým borcem je totální průser. Občas jsem měl chuť plácnout tam jen jednu hvězdičku. Pro mě se určitě jedná o film, který kdyby nevznikl, tak se naprosto nic nestane. ()

Pítrs85

Adam Sandler pozval své kámoše ze svých dřívějších (a jistě i budoucích) filmů na víkend na chatu, do kufru přibalil i filmařský tým a natočil komedii především sám pro sebe, ale bavit se u ní budou i diváci. Příjemná oddychovka v tom nejpravějším smyslu slova. A už se chystá i pokračování... ()

Ivoshek

Tak na to koukám a říkám si, že ten chlap vypadá jako Steve Buscemi. Ale co by dělal Steve Buscemi v maličký roli v týhle blbosti? Proč by měl hrát místního blba, co zabalenej od hlavy k patě v sádře osahává ženský? A vida, byl to Steve Buscemi. To jsou mi věci. Jinak film měl nápadem i situacema potenciál, ale nějak se mu ho nepodařilo dotáhnout do stavu, kdy bych se smál.  /// původní hodnocení (2*) zvedám na 3. S dětmi a tak je to vlastně feel good movie, bez většího děje a předvídatelný, ale vlastně docela v pohodě. ()

Janek

Močení, prdění, vtípky s vyhřezlou kostí a s plodovou vodou, francouzák s babičkou, spousta komiků a trochu morality. Palec nahoru pro Kevina Jamese a Stevea Buscemiho. ()

eraserhead666

To už jsou na tom Amíci fakt tak špatně, že musí místy až nechutnou agitaci a propagaci "rodinných hodnot" cpát do každé rodinné komedie? Tohle je rodinná komedie jak vyšítá, snad proto, že v ní má prsty Sandler je ale prošpikovaná humorem, který mám tak rád (ale na nějž bych malé děti asi moc nebral - i když ty by hlášky jako kokot nebo pičípětice bavile mnohem více než dospělé). Díky tomuto humoru, výborně rozporostřenému po celý film a skvělému hereckému obsazení (Salma Hayek zřejmě nestárne, Maria Bello je stále výborná - i já bych věděl, co s jejími prsy :-), stejně tak Maya Rudolph - ženské postavavy a herecké obsazení tomu mužskému dává pěkně na prdel -, Buscemi je prostě idiot, a Kevin James naprosto parádní) se dá přežít i nechutně sladký konec. Sandlera už zřejmě dohání věk a začíná být trochu usedlejší, ale ještě pořád dokáže rozesmát, včetně jeho kamarádů. ()

SOLOM.

Mám rád tyhle dementně ulítlé komedie, kdy se sejde parta solidních herců (bavičů) a natočí něco, u čeho se dá opravdu zasmát. Některé hlody mě vážně dostali, stejně jako jejich soutěž s lukem a šípem. Když k tomu navíc připočítám i rajcovní kočičky a nestárnoucí Salmu, měl jsem o zábavu postaráno. Klidně bych si dokázal představit i další pokračování… ()

claudel

Na Adama Sandlera nedám dopustit, i kdyby mě někdo mučil anebo sliboval hory doly. Pro mě je to největší současný komik. Právem si filmy, v nichž se objevuje v hlavní roli, získaly název "sandlerovky". Já osobně pod tímto pojmem chápu komedii, která je prošpikována humorem jemným, drsnějším i nechutným, ale vždy se skrývá v pozadí určitý morální podtext, ponaučení, pointa. A v Machrech v této nastavené tendenci pokračuje. A mám pocit, že dosáhl Sandler vrcholu, spolu s přítelkyní a zbytkem osazenstva v kině jsem se smál v podstatě od začátku do konce. Ať si Sandlerovi kritici říkají, co chtějí, vymyslet takovou komedii a napsat scénař, musí být značně náročné, i když není komedie považována zrovna za nejvyšší žánr... ()

Bauer

Vzhledem k tomu hvězdnému obsazení, které se z 75% skládá z komiků, tak jsem se teda moc nebavil. Dokonce jsem se spíš nudil. Určitě tam bylo pár vtipných momentů a pár vtipných hlášek, ale příběh prostě nic moc. O dospělých, kteří se vracejí na místa svého dětství jsem viděl už moc. Některé byli vydařené a některé naopak. Machři (co to je za překlad z Grown Ups???!!!) jsou někde mezi. Na jedné straně potěšení, kam tedy tento film rozhodně nespadá. Spíš se přikladní ke straně, kde je zklamání, protože komedie s Adamem Sandlerem mám hodně rád a pokud je tam s ním Rob Schneider, tak to byla většinou záruka dobré zábavy. Tady to nefunguje a to mě štve! ()

MeanWhile

Trošku mě sice zaráží, že se v takovém filmu objeví chlápek jako Steve Buscemi a udělá tam ze sebe naprostého imbecila. No ale co se dá dělat. Film mi to nezkazilo takže jdeme dál. Vidím tady hodně ne moc "super" hodnocení, ale já jsem opačného názoru. Machři, (ikdyž dřív se mi do nich nějak nechtělo, tak jsem poté slyšel kamarády jak si o tomto filmu podívají a jaká to byla sranda, a tak jsem se na to musel podívat taky), jsou vážně machři. Musím říct, že jsem se dlouho nepobavil jako u tohoto filmu. Za prvé je to normální komedie obsazená asi těmi nejlepšími komiky, kteří jsou v současné době na vrcholu ve svém oboru a za druhé, není to žádná přeplácaná komedie všemi různými nesmysly, ale právě že úplně naopak. Je to film z normálního života partičky, která se sejde po letech na bezvadném odlehlém místečku a prožívaj super chvilky. Komu by se to nelíbilo? ()

Morholt

Pětice kámošů s rodinama vzpomíná, jaký to bylo kdysi dávno ve škole. Vlastně to ani nemá pořádnej příběh, ale koukalo se na to docela hezky. I proto, že pětice komiků se nesnížila k žádnýmu tajtrdlikování. Myslel jsem si, že to bude jen další film, ve kterym budu věnovat svojí pozornost výhradně Slámě Hájkový, ale nakonec jsem byl docela příjemně překvapen. 60% ()

Lucasion

Zaprvé film shazovat nechci, i když jsem od něj čekal mnohem více. Zadruhé po zhlédnutí dvojky bych měl chuť hodnotit první Machry ještě níž. Každopádně jsem si chtěl užít bláznivou komedii od Adama Sandlera. Nápad spojit partu kamarádů po 30ti letech, kdy každý z nich má už rodinu (skoro každý), je prostě super. V několika momentech i ta chemie funguje. Odlehlé místo u vody, jeden dům a několik rodin. Adam Sandler je prima, jako v každé svojí roli. Pak jsem tu poznal herečku Madison Riley, která svojí postavou a úsměvem dostane do kolen nejednoho chlapa. Kam se hrabe Megan Fox. Bohužel je pravda, ale že jsem se nesmál. Skoro vůbec. Něco je vcelku vydařené, ale jako ona "bláznivá" komedie to na mě nefungovalo skoro vůbec. (50 %) ()

Handle

Ničím vyjímečné, "pouze" vtipné. Pokud hledáte něco víc, nekoukejte se na to. Každopádně jako zábava je to fakt dobrý. Prostě typická (rodinná) komedie s morálním ponaučením. To ale neznamená, že jde o špatný film. Občas se to neobejde i bez těch trapností a nechutností, ale jinak mě to bavilo! ()

Lacike

Skupinka komikov si vysla do prirody, aby si trochu zablbla, ale divak z toho bohuzial nic nema. Vysledok je nudny a nechutny. A pritom mam pre polovicu zucastnenych komikov slabost. ()

ScarPoul

Film, ktorý predstavuje určitý štandard v tvorbe Adama Sandlera. Jeho moralistické úsmevné filmy sú to v čom sa cíti najlepšie a preto nečudo, že ich rok za rokom chrlí ako na bežiacom páse - niekedy ako v prípade Zohana - sa mu to nepodarí, inokedy ako v prípade filmu - Click - mu to zožeriete aj z navijákom. Film Grown ups postráda nejaký výraznejší príbeh. Máme tu hlavných hrdinov, ktorých smerné konanie je ohraničené víkendom na chate a ako postavy a charaktery nemajú šancu prejsť nejakou vnútornou zmenou. Aj keď sa film nikde neuberá, nemôžem povedať, že by bol vyslovene zlý. Herecká elita, ktorá má - a o tom som presvedčený - dobré kamarátske vzťahy aj v osobnom živote, sa snaží len prezentovať seba ako ľudí stojacich tvárou v tvár zodpovednosti, pritom ale nezabúdajú že sú vo vnútri stále chalani, ktorý radi blbnú. Uvoľnenosť s akou herci blbnú má svoje čaro, vďaka ktorému je tento počin pozerateľný. Do toho všetkého nesmiem opomenúť krásne vnady herečiek, ktoré sa upísali tomuto projektu a ktoré ich v nejednej scéne krásne prezentovali. Dugan nie je nováčik čo sa týka podobne ladených filmov. Dokonca je to už nejaký rok čo so Sandlerom spolupracuje a očividne si ako tvorcovia padli do nôty. A aj keď tomu chýba akýsi hlbší presah, trefnejšie fóry a nejaké smerodajné konanie, nie je to film, ktorý by nudil, aj keď mnohých môže sklamať. Po druhom zhliadnutí musím zvýšiť o jednu hviezdu. Fakt som sa na tom zabával. ()