Charlie Baileygates dělá už 17 let u policie. Je to dobrácký, tvrdě pracující chlapík vždy ochotný pomoci a také milující otec tří synů. Bohužel trpí poruchou rozdvojené osobnosti. Když přeruší léčbu, Hank jeho druhé já udeří. Je agresivní, pije jako duha a rád se pere. Charlie a Hank zkrátka nemají vůbec nic společného, kromě jedné maličkosti oba se zakoukali do Ireny Waters, půvabné ženy na útěku. Teď spolu budou muset Charlie a Hank svést boj o její přízeň. A jak tohle dopadne? (Bonton Home Entertainment)

srncek

Tvorcovia filmu by mali žalovať ten náš vyjebaný kresťanský slovenský dabing,obzvlášť pri jeho troch synoch..Inak skvelá komédia a nekompromisný humor :D 90% ()

Týnidlo

Asi jsem rozpolcená jako Carrey, ale bylo to naprosto skvělý:D... takovou hovadinu jsem už dlouho potřebovala a myslím, že lidi, kteří mají hodně starostí, či snad jen "blbej tejden", tak pro ně je tahle švihlá komedie jak dělaná:). (.. jo a jak tady bylo už několikrát řečeno, některé nechutnosti byly v rámci mezí a některé byly fakt až moc.. ale to je tak skoro v každém připitomnělém:) filmu) ()

d1x

Koukam, ze mam hodne odlisnej nazor od ostatnich hodnotitelu. Ja osobne jsem se celym filmem prosmal. Sice to neni nejaka vysoka uroven humoru, ale to mi vubec nevadi:) ()

anyonecek

Jim Carrey v další vtipné komedii v roli policajta s rozdvojenou osobností. Je zde pár slušných vtípků a něco je zas moc trapné, každopádně dohromady je to obstojné. Hudba mi zde velice sedla a za ní musím dát alespoň hvězdičku (spousta dobrých songů). ()

Benzinka

4* pro Hanka + 1* pro Charlieho = 5 hvězd :) Slovník spisovné češtiny u tohoto filmu nechte zavřený..A komu silnější výrazy nevadí, bude se královsky bavit.. Od chvíle kdy Charlie zapomene prášky se jedná o brutální záležitost! ()

kirmakX6on

kameňáky jeden za druhým...některý vskutku šokující :-D Jetý a absolutně nepřirozený xichty Jima Carreyho (kvůli kterým ho vůbec nemám rád) vzhledem k tomu, že tu hrál pošuka (schizofrenika) nevadily, zde se naopak hodily. ()

Mire

No, nie je to Carreyho zlatý vek, ale ako kvázi road-movie je to celkom OK. A nevedel som že Renée Zellweger bola kedysi celkom pekná žena :) ()

Brano

Vôbec nie špatná komédia a miestami aj dosť zábavná. Akurát ku koncu to už trochu strácalo na tempe, ale i tak hodnotím pozitívne. Vyzdvihol by som výborného a nenapodobniteľného Carreyho a jeho "dve tváre". Ale neodporúčam český dabing. Dejdarov hlas sa síce Carreymu hodí, ale preklad je otrasný. Veľa vtipných scén bolo preložených mizerne a tým pádom bolo pochovaných mnoho vtipných dialógov. ()

Mykhaluu

Strašné! Hrozné! Šílené! Takhle nepřipraveně sednout Ivošovi na vějičku (a ten si ještě k tomu pamatuje, že film nedoporučoval... :-D ). Ani jsem se nepodíval, kdo to natočil a pouštěli jsme film o rozdvojení osobnosti. No, taky to byl film o rozdvojení osobnosti! A taky šílenost s brutálními, strašnými vtipy, jak to, že jsme to vlastně v půlce nevypnuli?!? :-D Jedna hvězdička dolů za zbytečně sprostou mluvu a fakt, že jedná vlastně jen o romantický film... ;-) ()

PlysovyMacko

Toto je tak strasne primitivny humor. Ale niektore napady (cernosske deti) a scenky su brutalne, herectvo Jima Careyho pri dvojrole je uzasne. Hrozne sa mi pacilo ked ho kopla do ksichtu a on preletel cez zabradlie. ()

CaladanChmur

Svého času mě to opravdu místy dokázalo částečně pobavit. A i celkově mi to tehdy přišlo zábavné. Ale jak šel čas tak jsem si to nechal projít hlavou a pak jsem už přemýšlel, do jaké míry by to bylo zábavné s jiným hercem nežli Jimem....odhaduji, že vůbec. Takže sundavám jednu hvězdu a nechávám upocené tři. ()

Nathaniell

Řekněme si to narovinu: Tenhle film je sr..čka. Jen slepenec vtipů na chatrné kostře čehosi dementního, co má připomínat příběh. Logiku nehledejte... ... A pak tu máme druhou stranu: Kdo by měl zahrát podobně ustřeleného schizofrenika lépe než Jim Carrey? Ten chlap se tady dokonale vyřádil. Což rozhodně nechci ani z legrace srovnávat s něčím tak kultovním, jako je Maska. ROZHODNĚ NE. Ale jako sólo akce Carreyho je to dobrý. Renée Zellweger tak nepůsobila nijakým dojmem a vlastně celkově si všichni zapamatujeme jenom Jima a to, jak ho namluvil Dejdar... A že se vyřádil. Hodnotit dabing, dal bych za něho o hvězdu víc... 3* ()

Jonatthan

Asi jsem divnej, ale já jsem se fakt docela dobře bavil... Ať žijou superinteligentní, supersprostí a supertlustí černoušci...pardon...afroameričané!!! ()

MiD

Asi nezapadnu mezi hodnotící, kteží dávájí dvě a méně hvězdiček, protože mně osobně se film líbil. Neslyšel jsem ho ani v podání Dejdara a ani Tůmy, ale v originálním znění s titulky. Kdo neuslyší originál, o hodně přichází. Film mě opravdu pobavil, až na nechutnou scénku na začátku filmu, kdy se již bývalá manželka doslova olizuje s jejím novým přítelem. Jim Carrey opět dokázal, že roli komika hraje opravdu bravůrně a roli schizofrenika zahrál taky na jedničku. Holt, nedá se svítit a proto volím 4 *. ()

missaak

Humor je misty vazne trochu trapny ale uz sem videl horsi kusy, navic uznavam ze dabing je posledni vec ktera vecine filmu chybi a tenhle opravdu neni vyjimkou. Ve skutecnosti tomu davam tri a pul, ty negri byli funny:) ()

sa_kra

Pro mé téměř pětihvězdičková stupidní zábava. Miluju Johna Careyho a tohle je 100% návod na dobrou náladu, u který se rozhodně nemusí moc přemýšlet. Taky jeden z opravdu mála filmů, kde to vytáhl skvělý dabing. Prostě žádný umělecký počin ani intelektuální tiramisu za tím nehledejte a jen se kochejte Careym, dělajíc ze sebe pořádného debila. Připomíná mi to Careyho ranou tvorbu aka Vera di Milo :-) ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster