Určitě jste o něm četli v bulváru. Hollywoodské zlatíčko Johnny (Stephen Dorff) bydlí v proslulém hollywoodském hotelu Chateau Marmont. Jeho okolí brázdí v nadupaném Ferrari, a když je zrovna doma, bývá tam s ním dostatek krásných dívek nebo uklidňujících prášků, které mu pomáhají tenhle sladký život zvládnout. Z ničeho nic se jednoho dne přede dveřmi jeho apartmá objeví jedenáctiletá dcera Cleo (Elle Fanning), jediný úspěch jeho jinak velmi nevydařeného manželství. Jejich setkání donutí Johnnyho, aby se ohlédl za svým dosavadním životem a upřímně si odpověděl na otázku, ke které dříve či později dospěje každý. Nešel jsem náhodou po špatné životní cestě? (oficiální text distributora)

Aljak

Tak ani na ďalší pokus som neprišiel na chuť filmom Sofie Cappoly. Neviem prečo, ale tie dobré námety za každým zostávajú nevyužité. Aj keď všetky príbehy majú to svoje vnútorné posolstvo, ale to akým spôsobom sú tie jej filmy podané mi vôbec nesedí. Inak to nebolo ani v tomto prípade a celé mi to skôr pripomínalo nejaký dokument o striedavej starostlivosti, resp. o tom ako sa promiskuitný otecko dokáže vzorne postarať o svoju dcérenku, ktorá k nemu jedného dňa príde na prázdniny. A potom už sa len vozia na Ferrari, berie ju na svoje propagačné filmové cesty, a pod. Takže asi o tom to celé bolo. ()

boblig

Další variace na Ztraceno v překladu, tentokrát o poznání méně divácky atraktivní a příšerně nudná. Film plný dokonalých mužských těl, hloupých blondýn a ošklivých Italek. A především zbytečný film, který mě nechal naprosto chladným. První emoce se objevila pět minut před koncem. Zlatý Woody Allen, který umí svět celebrit nádherně ironizovat. Sofia Coppola jej sice obdivuje, ale to je všechno. Navíc nemám rád, když je humor ve filmu založený na tom, že Italové neumí moc dobře anglicky. Apropo: Kam se všichni ti necharismatičtí herci a herečky hrabou na Billa Murraye a Scarlett Johansson? Chápu, proč snímek dostal Zlatého lva - dvacet minut se odehrává v Itálii. V tom případě by ovšem Češi měli dát Sofince Českého lva za dlouhodobý umělecký přínos, neboť zde několikrát zazní jméno Martiny Navrátilové. Jedna hvězdička za scénu s masérem ... ()

laik_60

Na filme som nevidel nič komedialneho. e to skôr komorná dráma o hollywoodskom típkovi. Mne ten film nedal nič. Žiaľ. ()

Wormboy

Hlboky, mnohovrstevny snimok zaobaleny do dokonalej audiovizualnej krabicky, ktorej otvaranie som si vychutnaval kazdu jednu minutu az do samotneho konca. Po nevyraznej Marie Antoinette sa tak Soffia Coppola vracia v najlepsej forme a Somewhere u mna velmi silno utoci na film roku 2010. 4,5/5* ()

Pajky3

Tohle byla opravdu velká nuda, která ukazuje jen to, jak se celebrity nudí a neví co dělat. Tenhle film totiž směřuje Odnikud nikam. ()

Riley

Velké očekávání a velké zklamání! Lost in Translation ve mě zanechalo hluboký dojem, Somewhere ale nějak nevím co mi mělo dát? ()

frings

Takže spíš odnikud nikam a nic o ničem, ne? Neuvěřitelně nudný film o nudícím se herci. Kdo má koukat pět minut na auto co jezdí dokola, pět minut na děvky kroutící se u tyče (a to prosím dvakrát), sex s náhodnými skoro kolemjdoucími, pět minut jak jeho dcera bruslí, pět minut jak plave, pět minut jak se spolu opalují... ()

dr.fish

Po shlédnutí tohoto filmu si kladu otázku, zda dát tři nebo pět hvězdiček. Po stránce záživnosti a okoukanosti se kloním ke třem. Na druhou stranu ta prázdnota a zmar hlavního hrdiny natočená tak "prázdně", to zřejmě musel být záměr, a ten se povedl. Celý film se absolutně a programově nic neděje a to je začátek, zápletka i pointa zároveň. Občas se stává, že se člověk zasekne v jednom bodě a nemůže se pohnout z místa. To bude tenhle případ. Jelikož já jsem zaseklej odjakživa, těch 98 minut mi rozhodně nijak nezkomplikovalo život, přišel jsem, viděl jsem, a mohu jít zase dál...70% ()

Icefist

Tohle zpracování prázdnoty soukromého života jinak úspěšného člověka mi vůbec nic neříká. Extrémně dlouhé a často úplně zbytečné záběry, minimální hudba a takřka žádný děj. Ne, děkuji. Je to tak tak o fous na dvě hvězdy, ale to jen kvůli respektu k výkonu Fanning a taktéž slušné práci Dorffa. Protože jinak můžu nahlas ocenit snad jen celkový kontrast mezi životem s dcerou a bez ní. 40 % Oblíbená část- výroba masky ()

moviefilm

Somewhere je neskutočne pomalý film, preto by ho ľudia, ktorí podobné filmy nemajú radi, radšej nemali pozerať. Dlhé scény, ktoré prakticky nikam nevedú na nás útočia hneď od začiatku, ale je to zámer. Aj mne chvíľu trvalo, kým som si na pomalé tempo zvykol, ale keď sa tak stalo, dokázal som plne doceniť skvele napísaný aj zahraný (Fanning famózna, Dorff tiež veľmi dobrý) film... ()

Aquarius

Sofia Coppolová natočilo svoj asi "najartovejší", divácky najmenej prístupný, takmer bezdejový film, ktorý mi občas svojím štýlom pripomínal snímky Ulricha Seidla. Úvodná scéna s autom, dlho jazdiacim v kruhu, ktoré sa na konci zastaví a vodič z neho vystúpi, je v podstate zhrnutím celého filmu. ()

bartias

Není těžké pochopit, co se Quentinu Tarantinovi líbí na sentimentálním dramatu jeho bývalé přítelkyně. Hned úvodní záběr symbolizuje, že cesta hlavního hrdiny opravdu vede Odnikud někam, přesněji řečeno, že mezi hraním ve vlastních filmech prostě jen tak je - "Někde". Zbytek filmu je podobně pomalý, dlouhý a symbolický. Stephen Dorff je dobrou pojistkou proti tomu, aby tahle umělecky pojatá Entourage nefungovala jako lék na nespavost. Díky talentované Elle Fanning se tempo filmu dokonce zrychluje. Škoda, že místo pořádné pointy nebo aspoň happy endu to všechno skončí prchavě a "Nikde". 7/10 ()

kopfa

Coppola piluje svůj tekutý styl.....nicméně na plný počet by to nesmělo být další Ztraceno....tentokrát ve vlastním pupku. ()

tom88

Ďakujem Sofia. Film by sa mohol volať skôr Smrtonosná nuda. Dejovo film nemá čo ponúknuť, jediné klady sú zvučnejšie mená ako Dorff či mladšia Fanningová. Bohužiaľ, keď bol na scéne Benicio Del Toro som zrovna žmurkol, tak som ho zmeškal. Ďalší klad je možno pointa, zamyslenie sa nad prázdnym životom osamelej hlavnej postavy. Ostatné klady nie sú príliš podstatné, čo sa týka tohoto filmu. Dlhé kamerové zábery na až príliš obyčajné všedné veci. Vizuálne neatraktívne. Žiadne kamerové či režijné vychytávky ani nič pamätihodné film neponúkol. Veľmi nevýrazné a pre bežného konzumného diváka dovolím si povedať až neznesiteľné. Film má viacero nevýhod, no kupodivu som to aj tak hravo dopozeral bez prerušovania. Keby bol film dlhší, bol by už naozaj vážny problém. 45% ()

flyboyeda

Na tento film jsem uz dvakrat nahodne narazil behem nocniho vysilani pro nespavce a v obou pripadech me zaujala znazornena prazdnota a zvlastni atmosfera. Z nejakeho duvodu jsem jej v obou pripadech dokoukal. Je mi necim blizky a mam ho rad, prestoze muze na prvni pohled pusobit docela obycejne, zas tak obycejny ve sve nevtirave hloubce neni. ()

Radiq odpad!

Spíš odnikud nikam, o ničem nic. Prostě se tam nic neděje. A ty dlouhy záběry na nic, to už je taky trochu mimo. A těch pár záběrů s obnaženejma kozama tomu nezachrání ani prdel. Nepochopim, jak mohl někdo, kdo četl scénář, do něčeho takovyho jít. Jedinej, komu se to dá odpustit, je Elle Fanning, která je moc mladá na to, aby za to mohla. Jo a ještě Chrisi Pontiusovi, kterej je ujetej i na takovou blbost... a mimochodem je jedinej, kdo mě pobavil... ()

Swansea

Veskrze průměrný hollywoodský herec Johnny Marco - bez skandálů a nijak zvlášť sebedestruktivního chování (opravdu to není Charlie Sheen) - prožívá svoji krizi odcizení, ztráty schopnosti se naplno radovat a prožívat, pocit prázdnoty a pouze mechanicky vykonává své povinnosti...a stále dokola. Coppolová zasadila tento příběh o jedné bilanční krizi do prostředí jí velmi blízkého, ale nijak nutně determinujícího. Můžete za sebou nechat Ferrari i Fabii, odkráčet někam(somewhere), ale sami před sebou neutečete. ()