Určitě jste o něm četli v bulváru. Hollywoodské zlatíčko Johnny (Stephen Dorff) bydlí v proslulém hollywoodském hotelu Chateau Marmont. Jeho okolí brázdí v nadupaném Ferrari, a když je zrovna doma, bývá tam s ním dostatek krásných dívek nebo uklidňujících prášků, které mu pomáhají tenhle sladký život zvládnout. Z ničeho nic se jednoho dne přede dveřmi jeho apartmá objeví jedenáctiletá dcera Cleo (Elle Fanning), jediný úspěch jeho jinak velmi nevydařeného manželství. Jejich setkání donutí Johnnyho, aby se ohlédl za svým dosavadním životem a upřímně si odpověděl na otázku, ke které dříve či později dospěje každý. Nešel jsem náhodou po špatné životní cestě? (oficiální text distributora)

JIRKKA

Sofia Coppola - Ztraceno v překladu 2, je to slabší, ne tak zajímavé, přiznám se, že jsem chvílemi už taky koukal na čas,ale zase je tam ,,cosi,, Navíc zase skvělá chemie mezi herci, Stephen Dorff je opravdu jako fotřík Elle Fanning. A zase ten konec...Mimochodem, ten člověk, který píše, že vypnul film při návštěvě Johnnyho Marca (Stephena Dorffa) v maskérně, udělal chybu. Protože v následující scéně jsem se už dlouho tak nezasmál.. ()

eldraga

Tohle se divákům nedělá, takhle si s nimi účelně pohrávat (všude zmiňované statické obrazy, statičnost, chlad) a závěr nechat někde (somewhere). :-) Dílo se tváři, že pluje na povrchu, ale dá divákovi přesně tolik, kolik si chce odnést. Vše ve filmu je chtěné - režisérské až do morku kosti a s dobrým obsazením. Za mě spokojenost. 95% ()

karras

Inu, nejdřív to dobré, co jsem na tom našla.. Skvělý soundtrack bych řekla (který jsem si ovšem užila až u závěrečných titulku), a krásný výkon Stephene Dorffa (kterého jsem viděla myslím ve filmu poprvé). To špatné? Pokus o umělečnost, příliš dlouhé záběry, celý film je vlastně o ničem, a kdyby se zkrátili ty nic neříkající záběry na hlavního hrdinu jak kouří nebo na striptérky, jak trapně tancují, celý film by se zkrátil o polovinu a vlastně by mu to prospělo. Scénář mi nic neřekl, jediné, co se tam odehrálo, byl béčkový příběh hollywoodské star, která si uvědomuje, že její život plný alkoholu nestojí za nic. Elle Fanning ani zdaleka nemá talent své sestry, jak jsem od ní (možná neprávem) čekala. Scénu jak brečí v autě jsem jí ani za mák nevěřila a vlastně všechno na ní bylo takové neslané nemastné. Ale navzdory všem negativům, jsem měla z filmu docela dobrý dojem, i když jsem se dost nudila a čekala, kdy už ty striptérky dotančí, kdy už si domyje ten obličej a kdy se přestanou opalovat. Inu, tři hvězdy jsou jen za výkon Dorffa, který mě svým talentem velice překvapil a dlouhé scény mu daly ještě víc vyniknout (možná to byl Sophiin záměr). Podle mě jeden z těch nejhorších výtvorů Sofii Coppoly. Jediné, co jí můžu přičístk dobru je šťastná ruka při výběru hlavního herce. ()

Patin

Ja neviem čo ma malo na tomto filme zaujať. Jedine snáď mladá talentovaná Elle Fanning a pekné Ferrari za čo som dal 2 hviezdy. Kameraman veľa práce nemal, keďže väčšina záberov boli točené na statickej kamere, ktorá sa nepohla pri natáčaní ani o ten jediný pixel na obrazovke (samozrejme boli aj výnimky). Celý film pôsobil nudno. Bolo tam veľa zbytočne pretiahnutých scén. Hneď prvá bola na začiatku filmu ako jazdil na tej dráhe, to som si myslel že sa mi zasekol DVD prehrávač a mám tam slučku. Ďalšie zbytočne dlhé scény boli ako sa 4 min vrteli tie ženské okolo tyče, ako jeho dcéra dlho korčuľovala na tom lade, dlhé jazdy autom po meste a mnoho ďalších nudných scén, ktoré by sa dali určite lepšie zostrihať! Čakal som, že aspoň na konci sa udeje niečo zaujímavé, ale nedočkal som sa. Pre mňa zbytočná strata času. Takýto typ filmov ja nemusím. ()

MangaManga

Krásný film. Chladivá asexualita tančících dvojčat. Prázdné a zbytečné pohledy na nahou provokující sousedku. Krásné záběry opalující se, usínající, tancující dcery. A všechny hezky dlouhé, pozvolné, nespěchající, statické, přibližování a oddalování. Atmosféra. Ne deprese, možná trošku prázdnota. Možná trošku každodenní nálada každého z nás. Možná taky ne. ()

Nalfaen

Film, u kterého se budete nudit, pokud nejste ochotni se do něj opravdu ponořit. Nedoporučuji, pokud hledáte nějaký film spíše na odreagování. Mi se to s tím ponořením povedlo tak napůl a asi až tak ve druhé třetině filmu. Líbily se mi dialogy a evidentní improvizace herců, ale kdyby byla stopáž filmu o půl hodiny kratší, pořád byste o nic nepřišli. ()

tomkat

Těžko mi hodnotit. Předně - je to LYRICKÝ film, dějovost nečekejte. Ale ostatně - je to film od Coppolové, ne? V rámci těchhle mantinelů pak najdete vnímavý, citlivý a chápavý portrét toho, co to vlastně dnes znamená být "hvězda" - se všemi klady a zápory. Chvílemi je to ale přesto trochu rozvláčné... ()

Cabotin

Ne, ne a stokrát ne. Na škole nás učili, že nesmíme hrát nudu nudně. A co nám tato dáma předvedla? Rozmělněné školení pro snoby. Dávejte tomu hvězd miriády, pro mě je to nuda s hezkými obrázky. Joža Uprka je zábavnější a odvážnější v kladení neředěných barev. Není špatné mít talent a filmařský čuch po taťkovi, ale je na prd, neumět mě, jako diváka ohromit, rozčílit, nebo pobavit. A to se v této apartní hříčce v mém případě nepovedlo. Mě je naprosto u zádi, že je někde někdo vydán na pospas prázdnotě ke které se ovšem jako očkovaný, zletitý běloch rozhodl a ještě je za to bohatě placen. Je to v tom případě vůl a Sofie Coppola jest talentovaným prázdnem. Kdo mě pozve na utopence a pivo? Pokecáme si během 30 minut mnohem zábavněji. ()

hajicek

Na tempo a obsah filmu jsem si musel nějakou dobu trochu zvykat, ale jako celek mě nazklamal. Klidný a vlastně příjemný film, jehož ticho a mlčení neruší. ()

stuj

Vlastně film o ničem. Ale . . . přesto 4 hvězdy. Divné, že? Možná proto, že donutí k přemýšlení o životě. I když ten konec si mohla autorka odpustit. ()

svetulkia

Veľmi dlhé scény. Áno všetci rozumieme o čo ide v tomto filme ale aspoň sa snažím ten film nejako doplniť vizuálnymi scénami keď už je to taká nuda. Pre mňa strata času a už o mesiac si tento film nebudem pamätať. ()

rhodos

Tak na tenhle snímek jsem se po zajímavém filmu "Marie Antoineta" od Sofie Coppoly velmi těšila. Jaké však bylo moje zklamání se ani nedá popsat. Velmi nudný děj, kdy název filmu přesně popisuje děj, neboli "Odnikud někam". Z filmu mne zaujala pouze krasobruslařská scéna s velmi talentovanou Elle Fanning, sestrou neméně talentované Dakoty Fanning. Po delší době jsem se při sledování filmů tak často nedívala na hodinky, kdy už bude konec. Pro mne zkrátka zklamání roku. ()

vasosak

Tak nevím, ale mám takový pocit, že se to celé tváří být o dost chytřejší, než to ve skutečnosti je. Zmar a otupělost jednoho života jsou sice vyobrazeny skutečně věrně, ale co jako? Nic. A to mě nebaví. Potěšili mě ale maličkosti typu karikatura italského showbyznysu (obzvlášť scéna předávání ocenění je vtipná) a potom Elle Fanning, hraje fakt dobře. ()

Martazoe

Bohužel jsem zklamaná, tohle mi připadá jako slabý odvar Ztraceno v překladu, nenašla jsem tady moc momentů, které by mě zasáhly nějak víc. ()

Opeth odpad!

Na to, jak strašně moc se mi kdysi líbilo Ztraceno v překladu, pořád nemůžu uvěřit, že takovouhle ubíjející nudu natočila stejná režisérka. Prázdnota člověka v Ztraceno v překladu mě bavila každým záběrem, každou scénou. U tohoto filmu jsem každý záběr krvácel lhostejností a nudou. ()