Určitě jste o něm četli v bulváru. Hollywoodské zlatíčko Johnny (Stephen Dorff) bydlí v proslulém hollywoodském hotelu Chateau Marmont. Jeho okolí brázdí v nadupaném Ferrari, a když je zrovna doma, bývá tam s ním dostatek krásných dívek nebo uklidňujících prášků, které mu pomáhají tenhle sladký život zvládnout. Z ničeho nic se jednoho dne přede dveřmi jeho apartmá objeví jedenáctiletá dcera Cleo (Elle Fanning), jediný úspěch jeho jinak velmi nevydařeného manželství. Jejich setkání donutí Johnnyho, aby se ohlédl za svým dosavadním životem a upřímně si odpověděl na otázku, ke které dříve či později dospěje každý. Nešel jsem náhodou po špatné životní cestě? (oficiální text distributora)

GodComplex

Nejlepsi film Sofie Coppoly je Lost In Translation, na tom se vetsina lidi shodne a Sofie uz zrejme byla otravena z toho, ze ji to vsichni predhazovali, tak udelala Lost In Translation 2, ktere se ale odehrava primo doma v LA. Problem je v tom, ze kombinace Billa Murrayho s exotickym Tokyem byla to, co ten film delalo tak skvelym, takze hned jsme o uroven niz. Dalsi lehke minus bych videl v tom, ze Sofia je precijen specialistka na zenske hrdinky a jejich mentalitu, kdyz se snazi psat muzskou perspektivu, tak to dopadne hur, kdy povrchne predhazuje, ze chlapek = stripterky a ferrari (i kdyz uznavam, ze to cerne ferrari bylo hodne v pohode.) On i ten vyber soundtracku je celkove povrchnejsi, takze zatimco i ve slabsi Marii Antoinette Sofia ukazovala dobry vkus v podobe The Cure, New Order, nebo Aphex Twin, tak v Somewhere to skoncilo u podstatne mainstreamovejsich kousku typu Foo Fighters a Gwen Stefani. Nic z toho ale nemeni fakt, ze ta meditacni indie sablona funguje i zde a Somewhere je dalsim povedenym a shlednuti-hodnym kouskem Sofie. Napr. masazni scena byla dobrej joke. A mimochodem - Stephen Dorff v tomhle filmu vypada 1:1 jako Dennis Quaid za mlada. Ve vysledku je to presne na pomezi 3 a 4, tentokrat budu hodny. 7/10 ()

numi

Ano, líné vyprávění o ničem. Jenže rukopis Sofie Coppola je tak zatraceně sexy, že mě po deseti minutách stejně dostala. Nedá se to vysvětlit, stejně jako nikdy nevysvětlíte své drahé polovičce, že vánoční cukroví její máti je fakt horší než to od té vaší. Somewhere musíte vidět. Minimálně proto, abyste zjistili, jestli byla Coppola jen láskou na jednu noc o dvou číslech, nebo jestli jde o osudovou přitažlivost. ()

vorheese

Rád bych poděkoval Sofii Coppolové za to, že natočila Ztraceno v překladu i pro ty, kterým příliš nesedlo Ztraceno v překladu... P.S. Objektivně musím uznat, že nejde o úplně vynikající film. Ale chytl mě ve správnou dobu, na správném místě a hlavně ve správném rozpoložení. ()

René.girl

Film o tom, že i když vás celý svět miluje a v posteli můžete mít kohokoliv na koho si jen ukážete, budete na tomhle světě stejně úplně sám pokud si nebudete vážit lidí, kteří za to opravdu stojí - ale každý to stejně pochopí jinak. Sofia Coppola mistryně filmů beze slov!!!85% ()

swed

Prázdný film, který nikam nevede ("Nowhere"). Nechci tu mluvit přímo o definitivní ztrátě inspirace, ale pravdou zůstává, že poslední dva režisérčiny počiny skončily hodně za mým očekáváním. 6/10 ()

Rosalinda

Moc hezké obrázky. Nicméně jinak nuda. Asi dobrý potenciál, ale ať hledám, jak hledám, víc na tom nenajdu (a že jsem poctivě hledala v průběhu celého filmu). Myslím si, že celé to leží na hlavním hrdinovi a na to zjevně Stephen Dorff nestačí. Možná hrát to někdo jiný, vzniklo by něco jiného. Ale možná se mýlím. ()

EvAnSiT

! Ak ste film ešte nevideli, nasledujúce riadky radšej preskočte ! :-) Zo začiatku som bol zaskočený ako majestátne sa snaží režisérka zobraziť prázdnotu, povrchnosť a dominanciu materiálnych hodnôt hlavej postavy. Už som sa začínal báť ako z toho Sofia vykorčuľuje a kedy nastane prerod hlavného protagonistu. Avšak postupnými plynulými krokmi to nakoniec docielila (najväčšou mierou sa o to pričinila Elle). Nenútený a veľmi sympatický snímok, aj keď podobností s Lost in Translation tam bolo až priveľa. ()

PogoJoe

Tři a půl. Nuda v LA (a v Miláně). Někdo Johnnymu může závidět (peníze, luxus a hlavně nabízející se děvčata na koždém kroku), někdo litovat, protože Johnny si toho všeho neváží a neumí s tím naložit tak, aby si to pořádně užil. Zachrání ho jeho dcera? Můžeme si jen domyslet, že snad s ní teď bude trávit více času a dohoní, co zameškal? Film mě začal nudit a skoro jsem si přál, aby se "něco" dramatického stalo. Konec rozpačitý. Škoda, šlo to ukočírovat líp, paní (slečno?) režisérko... ()

Derek

pravdepodobne len 10 strankovy scenar a opat pocitovy film od sofie. tento raz som si uzil travenie casu a poflakovanie sa s hlavnymi postavami o dost viac ako pri lost in translation (ale uricte tomu budem musiet dat druhu sancu, lebo ked som to videl bol som unaveny) i vdaka pohodovemu stephenovy dorffovy a vynikajucej elle fanning. na to ze sa cely film skoro vobec nic extra zvlastne nestalo vobec som sa s nimi nenudil, ale pochybujem ze si to v najblizsej dobe pozrem znova... ()

hygienik

Toto je iný a VÝNIMOČNÝ FILM! Nie svojim obsahom. ale formou. Dlhé zábery, ktoré nenudia. Podobné vizuálne zachytenie každodenných aktivít hrdinov (cesta autom, tréning krasokorčuliarky), občas okorenené nevšednou pointou (masér sa vyzlečie pri masáži dohola). Zasadené do divácky atraktívneho prostredia (herecká high society), aby bol samotnými aktérmi tento spôsob života jednoducho a neumelo odsúdený (bez zbytočných slov). Dialógy v tom filme boli poskromné, a aj tie, čo tam boli, tam byť nemuseli, to podstatné odznie asi v 10 vetách. Budú to obyčajné každodenné vety odkazujúce na atrofiu medziľudskej komunikácie. Tá je tu však zobrazená vizuálne kontrastom medzi deprimovaným S. Dorfom a hravou a životaschopnou Elle Fanning. Už vo filme Phoebe in Wonderland prekročila tieň svojej sestry a aj tu dokázala, že je nielen pekná, ale aj talentovaná. Z textu by si mohlo zdať, že tento film je dráma. Ale mne celý čas nezmizol z pier úsmev. Vtipných momentov bolo dosť, a ak aj práve nejaký nebol, svojim umením to kompenzoval mág za kamerou. ()

TominoLa

Asi nejlepší role Stephena Dorffa. To, ale Sofia Coppola nemůže říci o svém filmu. Určitě, ale není špatný, 70%. ()

Skip

Dost nudný film. Nějak nevím, co tím chtěla režisérka sdělit a ani trochu se mi po tom nechce pátrat. Scéna, kdy začne hlavní hrdina fňukat do telefonu, byla vyloženě trapná. Možná trochu za něco stály scény s jedenáctiletou dcerou, ale to bylo až moc málo. ()

easaque

asi jsem neměl na film správnou náladu, ale nesednul mi a táhlé dlouhé nudné scény, kde se téměř nic neděje, mne dost ubíjely. A navíc to ve mně nevzbuzovalo žádné zvláštní emoce, i když smysl filmu chápu. Problém určitě byl v tom, že jsem se do hlavního hrdiny nedokázal pořádně vcítit a moc jsem ho nechápal. Byl na můj vkus hodně apatický a ani se o nic nesnažil a tak nevím, proč bych měl mít nějakou lítost s ním. Jestli tohle dělá z lidí šoubyznys, tak ... ať si to užijou.Jinak docela dobré, ale na víc než dvě hvězdičky to ze mně nedostane. ()

MartinNDL

Jako obvykle je většina místních komentářů tak vzdálená realitě, jako Las Vegas Salt Lake City. V první řadě nejde o vykradačku Lost in Translation, ani jiného filmu Coppolový. Johnny není nepochopený zástupce nové generace, ani oběť konzervativní výchovy (Virgin Suicides); nejde o střet kultur a hledání spřízněné duše v odcizeném světě (Lost in Translation); ani o marný boj o sebeurčení a pokus o přežívání v nehostinném prostředí v důsledku společensko-kulturní tradice (Marie Antoinette). Somewhere je v podstatě westernový příběh zasazený do 21. století. Koně nahradilo sportovní auto, dlouhé ulice v LA namísto prérií atd. Sofia Coppola si v posledních měsících asi párkrát vrzla s nezávislými režiséry, což se pozitivně projevuje na práci s kamerou. Žádný uspěchaný střih, žádný zbytečný pobíhání s ruční digitálkou, pěkně si počkat na správný okamžik. Somewhere není nudná intelektuálština, ale vyžaduje aktivní účast diváka. Za většinou scén se skrývá poměrně lehce čitelná metafora (první záběr dcery na posteli, smsky v mobilu, rozhovory s novináři, sledování auta). Film není ubrečenou výpovědí o těžkém životě hollywoodských hvězd, zatímco v předchozích filmech Coppoly byli hrdinové nešťastní vinou prostředí, do kterého se narodili nebo byli posláni, v Somewhere vyplývá osobní tragédie z chyby samotné ústřední postavy, je to o chybné životní volbě. Zároveň jde také o jediný film, kde má hrdina naději na změnu. Z tohoto pohledu se Somewhere nejvíce blíží hollywoodskému mainstreamu, což je ale režisérkou striktně odmítnuto tím nejlepším způsobem, samotným režisérským stylem. ()

M.i.k.e

i přes ne zrovna zběsilé tempo a fakt,že se ve filmu prakticky vůbec nic neděje má Somewhere svoje kouzlo a je jen na divákovi,jestli to dokáže přijmout nebo ne.Já zůstal někde na pomezí.Zklamání to není,ale Sofia už natočila zajímavější kousky...65% ()

Meridius

Působivý film o prázdnotě života hollywoodské hvězdy, sice sem čekal silnější katarzi na konci filmu, ale i tak mě to hodně bavilo. ()